اخبار بازیها

فروش پلی‌استیشن ۴ از مرز ۶۷٫۵ میلیون دستگاه عبور کرد

[ad_1]

فروش پلی‌استیشن ۴ از مرز ۶۷٫۵ میلیون دستگاه عبور کرد

سونی به تازگی جزئیات مربوط به آمار مالی خود در آخرین سه ماهه سال جاری (که در آخر ماه سپتامبر پایان یافته است) را منتشر کرده است. نکته اساسی و جالب این گزارش آن است که فروش پلی‎‌استیشن ۴ از مرز ۶۷٫۵ میلیون دستگاه عبور کرده و ۴٫۲ میلیون دستگاه هم در این سه ماهه به خرده فروشی‌ها ارسال شده است.

علاوه بر این‌ها، سونی پیشبینی کرده که تا پایان سال مالی جاری در حدود ۱۹ میلیون دستگاه دیگر از پلی‌استیشن ۴ را به فروش خواهد رساند. با توجه به این پیشبینی جدید، به نظر سونی آن‌ها قادر خواهند بود تا آخر ماه مارس سال ۲۰۱۸ فروش کلی پلی‌استیشن ۴ را در سراسر جهان به ۷۹ میلیون دستگاه برسانند.

بخش بازی و سرویس‎‎‌های شبکه (Game & Network Services) شرکت سونی که شامل برند پلی‌استیشن هم می‌شود نسبت به بازه زمانی مشابه در سال پیش با رشدی ۳۵٫۴ درصدی از لحاظ فروش روبرو شده است. بخشی از این رشد چشم‌گیر مربوط به فروش بازی‌های پلی‌استیشن ۴ (هم نسخه فیزیکی و هم نسخه دیجیتالی) و سخت‌افزارهای مربوط به آن بوده است.

در مجموع هم شرکت سونی از لحاظ سودآوری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته با رشد خوبی روبرو شده است. این شرکت یک سه ماهه خوب را پشت سر گذاشته و فروش این شرکت با رشدی ۲۲ درصدی همراه بوده و از لحاظ سود غیرخالص هم این شرکت ۳۴۶٫۴ درصد پیشرفت داشته است.

در همین حال، شرکت نینتندو هم آمار مالی مربوط به نیم‌سال اول مالی خود را منتشر کرد که نشان از سودآوری سرسام‌آور این شرکت داشت.

[ad_2]

Tags

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Close