بارداری و کودک

طرز تهیه شیرینی نعنایی، زنان خانه‌دار بخوانند

[ad_1]

نی نی بان: اگر عاشق شکلات هستید یا از طعم نعناع لذت می‌برید، این شیرینی را در خانه درست کنید. برای درست کردن آن مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 

 

زمان آماده سازی: 50 دقیقه

زمان کل: 2 ساعت و 50 دقیقه

 

مواد لازم:

 

·        4 ½ فنجان شکر

·        ½ فنجان کره

·        1 پاکت شیر تبخیر شده

·        4 ½ فنجان مارشملو

·        18 فنجان شکلات نیمه شیرین خرد شده

·        56 گرم شکلات شیرین نشده، خرد شده

·        1 قاشق چای خوری وانیل

·        170 گرم شکلات سفید، خرد شده

·        1/8 قاشق چای خوری عصاره نعناع

·        1/8 قاشق جای خوری ژلاتین سبز رنگ

·        2 قاشق غذاخوری شکلات آب نباتی

 

طرز تهیه:

 

1.      درون ماهی تابه را با فویل بپوشانید و آن را روغنی کنید. در ظرف بزرگ دیگری شکر، کره و شیر تبخیر شده را مخلوط کنید. آن را روی اجاق با دمای متوسط قرار دهید و آنقدر هم بزنید تا شکر حل شود. سپس آن را بدون هم زدن برای 5 دقیقه دیگر روی حرارت متوسط نگه دارید.

 

2.      آن را از روی اجاق بر دارید. مارشملو را به آن اضافه کنید و به طور مدام هم بزنید تا مخلوطی نرم شود. 2 فنجان از مخلوط را جدا کنید و کناری بگذارید.

 

 

3.      خرده‌های شکلات نیمه شیرین، شکلات شیرین نشده و وانیل را دورن ظرف بزرگ بریزید و آنقدر هم بزنید تا شکلات‌ها آب شوند و مخلوطی نرم به دست آید. به سرعت مخلوط را در ماهی‌تابه‌ای که با فویل پوشانده بودید بریزید.

 

4.      شکلات سفید، عصاره نعناع و ژلاتین سبز رنگ را به مواد داخل ظرف اضافه کنید و تا زمانی که شکلات‌ها آب شوند آن را هم بزنید. مواد را به طور یکسان در داخل ماهی تابه بریزید و به آرامی پخش کنید. شکلات‌های آب نباتی را روی آن بپاشید. مواد را 2 ساعت در یخچال نگه دارید تا سفت شود. در آخر مواد را از داخل فویل خارج کنید و به تکه‌های مربع شکل تقسیم کنید.

[ad_2]

Tags

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Close