مطالب جذاب و دیدنی

کاهش کلسترول خون با سیب

طبق یک مطالعه جدید ، خوردن دو سیب در روز ممکن است به کاهش کلسترول بالا کمک کند. کاهش کلسترول خون با سیب ، محققان معتقدند که فیبر و میزان ریز مغذی سیب ، از جمله ترکیبات مفیدی به نام پلی فنول ، مزایایی است که در فیبر وجود دارد و باعث کاهش کلسترول خون می شود.

کاهش کلسترول خون با سیب

eating apple کاهش کلسترول خون با سیب

یک مطالعه جدید ، که در ۱۶ دسامبر در ژورنال آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شد ، نشان داد که خوردن دو سیب کامل در روز می تواند کلسترول خون را کاهش دهد و به جلوگیری از حمله قلبی یا سکته مغزی کمک می کند.

اما نکته مهم درباره سیب این است که خوردن خود میوه سیب باعث کاهش کلسترول خون می شود و خوردن آب سیب تاثیری در کاهش کلسترول خون ندارد!

محققان دریافته اند که خوردن سیب نیز ممکن است قلب شما را سالم نگه دارد. سیب به طور گسترده ای در دسترس است و پر از مواد مغذی سالم مانند ویتامین ها و مواد معدنی است. علاوه بر این ، سیب ها حاوی پلی فنول ، فیبر و فیتواسترول ها هستند که همگی می توانند به کاهش سطح کلسترول شما کمک کنند. مواد مغذی موجود در سیب و همچنین سایر میوه ها نشان داده شده است که به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک می کند و خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان ها را کاهش می دهد.

بخوانید : معرفی انواع روغن های طبیعی و ارگانیک + خواص

  • منبع
  • verywellhealth

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارکوب وب
بستن