تیتر حوادث

اتهام علیه شرکت ژاپنی که کارمندش از کار زیاد خودکشی کرد

[ad_1]

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - اتهام علیه شرکت ژاپنی که کارمندش از کار زیاد خودکشی کرد

یکی از آژانس‌های تبلیغاتی شناخته شده در ژاپن به مسئولیت داشتن در خودکشی یکی از کارمندانش به دلیل حجم زیاد کار متهم شده است.

به گزارش تیتر جالب، پس از آن که “ماتسوری تاکاهاشی” ۲۴ ساله در سال ۲۰۱۵ خودکشی کرد، آژانس تبلیغاتی “دنتسو” متهم شد که از استانداردهای قانون کار تخطی کرده است.

دوستان تاکاهاشی که یکی از کارمندان زن در این شرکت بوده به نقل از او گفته‌اند که به دلیل حجم بالای کار تنها توانسته بود ۱۰ ساعت در هفته بخوابد.

مرگ ناشی از حجم بالای کار در ژاپن امری نسبتا معمول است و در زبان ژاپنی لغت “کاروشی” برای اشاره به آن به کار می‌رود. گزارش شده که تاکاهاشی قبل از مرگش برای مدت ۱۰۰ ساعت در ماه اضافه کاری کرده بود.

او در روز کریسمس سال ۲۰۱۵ درگذشت. براساس گزارش‌ها، تاکاهاشی در یادداشتی که برای مادرش نوشته بود گفت: چرا مجبوریم کارهایی انجام بدهیم که خیلی دشوار است؟!

یکی از روزنامه‌های ژاپن نوشت: این آژانس تبلیغاتی متهم شده که کارکنانش را به اضافه کاری‌های غیرقانونی وادار می‌کند.

گفته شده که پس از مرگ ماتسوری تاکاهاشی، آژانس تبلیغاتی دنتسو اصلاحاتی را در ساختاراداری خود ایجاد کرده از جمله این که در ساعت ۱۰ شب چراغ ها را خاموش می‌کند تا کارکنانش مجبور به ترک اداره شوند.

به گزارش بی‌بی‌سی، رسما همه ساله چند صد نفر به دلیل کار بیش از حد در ژاپن جان خود را از دست می‌دهند، هرچند که فعالان اجتماعی گفته‌اند که آمار واقعی خیلی بالاتر از این میزان است.

پایان

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن