تیترهای جالب

روغن اوکالیپتوس و خواص آن را بشناسید

[ad_1]

روغن اوکالیپتوس و خواص آن را بشناسید

روغن اوکالیپتوس و خواص آن را بشناسید 

روغن اوکالیپتوس که از گیاهی به همین نام به دست می‌آید خواص دارویی بسیاری در خود نهفته دارد که در این مقاله به شرح انها میپردازیم. جدا از این که برگ هاي اوکالیپتوس دارای فواید بسیاری میباشند، روغن اوکالیپتوس هم دارای فواید فراوانی هست که برای سلامتی و زیبایی بسیار خوب میباشند. خیلی از افراد در پختن غذا و درست کردن

 

چای از برگ اوکالیپتوس بهره گیری میکنند. درخت اوکالیپتوس بومی استرالیا می باشد و از این رو این روغن در استرالیا به وفور یافت می‌شود.

 

1-پایین آوردن تب
روغن اوکالیپتوس برای درمان تب بسیار گزینش خوبی محسوب میشود که یکی از مزیت هاي دیدنی این روغن به شمار می‌رود. بهره گیری از روغن اوکالیپتوس می‌تواند باعث کاهش دمای بدن شود. همین علت باعث شده تا این روغن نام دیگری به خود گیرد و روغن تب نیز نامیده می‌شود. برای درمان ت کافیست روغن اوکالیپتوس

 

و روغن نعناع را به مقدار مساوی ترکیب کنید و به صورت اسپری روی بدن بپاشید. اگر پوست حساسی دارید باید به روغن اوکالیپتوس کمی آب اضافه کنید تا رقیق شود. می‌توانید به جای آب از روغن زیتون هم بهره گیری کنید.

 

2- درمان سرماخوردگی و سرفه
یکی دیگر از مزیت هاي دیدنی روغن اوکالیپتوس درمان سرما خوردگی و سرفه هست. این روغن حاوی خواص ضد احتقان، خلط آور، ضد ویروس، ضد التهاب، و ضد باکتری هست. پس اگر با روغن اوکالیپتوس بتوانیم سرفه، سینوزیت، سرماخوردگی، برونشیت، و گرفتگی بینی را تمیز کنیم نباید تعجب کنیم. برای درمان سرفه و سرماخوردگی دو یا سه بار در روز باید این روغن را روی پشت، سینه و گردن خود بمالید و ماساژ دهید.

 

3- رفع بوی بد زیر بغل
یکی دیگر از مزیت هاي دیدنی روغن اوکالیپتوس رفع بوی بد زیر بغل هست. فقط کافیست این روغن را بعنوان یک اسپری قدرتمند بهره گیری کنید.

 

4-درمان آلرژی و سینوس
بر طبق یک پژوهش در دانشکده پزشکی NYU، روغن اوکالیپتوس درمان خوبی برای سینوزیت و آلرژی محسوب می‌شود. می‌توانید برای درمان آلرژی و سینوزیت این روغن را غرغره کنید.

 

5-درمان مشکلات تنفسی
بهره گیری از روغن اوکالیپتوس در درمان مشکلات تنفسی بسیار موثر هست مثل برونشیت، آسم، ذات الریه و حتی سل. این روغن، انتقال اکسیژن به ریه ها را افزایش میدهد. برای درمان از این روغن به صورت موضغی بهره گیری کنید.

 

6-درمان زخم
خواص ضد میکروبی و ضد عفونی این روغن، آن را تبدیل به یکی از اثربخش ترین برای درمان زخم، بریدگی، سوختگی و خراش کرده هست. می‌توانید برای درمان نیش حشرات نیز از این روغن بهره گیری کنید. نه تنها درد را کاهش میدهد، بلکه از عفونی شدن آن قسمت نیز پیش گیری می‌کند.

 

7- کشتن میکروب هاي روده
روغن اوکالیپتوس می‌تواند بعنوان یک کرم زدا عمل کند. بهره گیری از این روغن باعث کشته شدن میکروب هاي روده می‌شود. تحقیقات نشان داده هست مصرف منظم روغن اوکالیپتوس باعث کشته شدن میکروب هاي روده می‌شود.

 

8-تسکین درد عضلانی
اگر از درد عضلانی و مفصل رنج میبرید، مطمئن باشید بعد از بهره گیری از این روغن، از کاهش درد تعجب خواهید کرد. علت این امر آن هست که اوکالیپتوس دارای خواص ضد التهاب و تسکین کننده هست. فقط کافیست قسمت هایي راکه درد می‌کنند را با روغن اوکالیپتوس ماساژ دهید.

 

9-از بین بردن شپش ها
خیلی از افراد به دنبال درمان شپش به صورت درمان خانگی میباشند. بهره گیری از مواد شیمیایی می‌تواند به بافت موی سر آسیب برساند. اما روغن اوکالیپتوس میتواند انتخاب خوبی باشد. فقط کافیست روغن اوکالیپتوس را به شانه خود بمالید و با آن مو هاي خود را شانه کنید.

 

10- بهره گیری بعنوان دهان شویه
از روغن اوکالیپتوس می‌توان در ترکیب خمیر دندان ها یا دهانشویه ها بهره گیری کرد. چون دارای خواص میکروبی می باشد، برای همین برای سلامتی دهان و دندان ها بسیار اثر بخش هست.

 

11-درمان دیابت:
بهره گیری از روغن اوکالیپتوس میتواند به درمان دیابت کمک کند و قند خون را بازرسی کند و در نتیجه جریان خون افزایش یابد. افراد مبتلا به دیابت، گردش خون ضعیفی دارند. اگر درمان نشود ممکن هست منجر به قطع عضو یا حتی مرگ شود. بنابراین، روغن اوکالیپتوس به بیماران دیابتی پیشنهاد می‌شود. می‌توانید این روغن را به صورت موضعی بهره گیری کنید و یا به صورت بخار استنشاق کنید.

 

12-درمان گلو درد
روغن اوکالیپتوس دارای خواص ضد باکتریایی هست و میتواند باعث تسکین درد شود. می‌توانید برای درمان گلودرد نیز بهره گیری کنید.

 

13-تقویت سیستم ایمنی بدن
بر طبق پژوهش هاي متعدد، خواص بالقوه و ترکیبات خوب موجود در روغن اوکالیپتوس در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار اثر بخش هست. بهره گیری از روغن اوکالیپتوس روی پوستمی تواند موجب تقویت سلول هاي سیستم ایمنی بدن شود. با تقویت سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به عفونت ها کاهش می یابد.

 

14-درمان التهاب گوش
روغن اوکالیپتوس یک درمان خانگی خوبی برای درمان التهاب گوش هست که باید در لیست مزیت هاي روغن اوکالیپتوس قرار بگیرد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن