تیترهای جالب

7 توصیه مهم از یک کارآفرین 7 ساله

[ad_1]

7 توصیه مهم از یک کارآفرین 7 ساله

7 توصیه مهم از یک کارآفرین 7 ساله 

این روزها در بحث کارآفرینی و ایجاد شغل و ایده پردازی سن تنها یک عدد هست، انسان هاي بسیار جوانی در دوران کودکی و نوجوانی کارهای مهمی انجام داده اند. پدر و مادرها، هرگز برای پرورش استعدادهای کارآفرینی در کودکان‌تان زود نیست. با دقت به اینکه ما به سرعت وارد عصر اخیر کارآفرینی میشویم،

 

کسانی که بیشترین آمادگی را داشته باشند، نخستین کسانی میباشند که جایزه‌ها را درو می کنند. ممکن هست فکر کنید نیاز به دوره‌هاي کارآفرینی اکثر در مدارس یا مراحل پیشرفته‌تر وجود دارد، اما تجربه نشان میدهد که مربیگری خوب و یادگیری همراه با عمل، برنده‌ها را از بازنده‌ها جدا میکند.

 

در ادامه می خواهیم در مورد یکی از جوانترین و موثرترین کارآفرینان با نام نوا لي رکلا «Neva Lee Recla» صحبت کنیم. نوا لي رکلا فقط 7 سال دارد و شجاعانه اعلام می کند که کارت‌ ویزیت کسب و کارش را از دو سالگی توزیع کرده هست.

 

او در یکی از وب‌سایت‌هاي خود « چند کودک را می‌شناسید که در این سن و سال حتی یک وب‌سایت داشته باشد؟» عنوان میکند که در حال حاضر مشغول تهیه یک کتاب پرفروش هست و به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا با حمایت مالی از وی بعنوان یک کارآفرین جوان،

 

برندهای خود را ارتقاء دهند. او در حال حاضر حداقل سه کسب و کار را ایجاد کرده یا در آن‌ها شرکت دارد، از جمله، فروش دستبند، لباس‌هاي خوشگل و فوق العاده برای کودکان و نقاشی‌هاي خلاقانه برای امور خیریه.

 

با دقت به مشابه‌هاي این چنینی معتقدیم که این فرصت برای همۀ ما وجود دارد تا روحیه درست کارآفرینی را از جوان‌ترین نسل بیاموزیم:

 

1- تجربه، معلمی بهتر از کلاس‌هاي دانشگاهی هست

به دلیل سپردن حقایق سرگرم‌کننده نیست، اما شاد کردن مردم چیزی هست که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. لازم هست هر شخصی طعم شکست را بچشد، چرا که شکست میتواند اکثر از موفقیت به شما درس بیاموزد. این کارآفرین 7 ساله میگوید که هیچ‌گاه بازخوردهای منفی را فراموش نمی کند، اما یاد گرفته که به کارش ادامه دهد.

 

2- شما می توانید در نقش یک مربی به اندازه دانش‌آموزان خود بیاموزید

به طور حتم میتوان این اطمینان را داد که شما بعنوان مربی و معلم کارآفرینان مشتاق می توانید چیزهای زیادی درمورد کسب و کار و مردم یاد بگیرید. والدین نوا- کارآفرین 7 ساله- که خودشان هم کارآفرین میباشند، تصدیق می کنند که از تجربه مربیگری بسیار بهره‌مند شده‌اند. این یک فرصت برد- برد هست.

 

3- شما برای خوب عمل کردن نیاز به یک ایده خوشگل و بسیار پیروز ندارید

نتایج، حاصل عمل و تعهد میباشند، نه ایده. همۀ ما میتوانیم به روش‌هاي گوناگون برای بهبود و ترقی این دنیا فکر کنیم، اما کارآفرینان زیادی وجود دارند که برای کار نکردن بهانه‌هاي زیادی می‌تراشند و منتظر آن ایده نهایی میباشند که شکستی در آن نباشد.

 

4- برای کاهش هزینه‌هاي استارتاپ به دنبال حامیان مالی شرکتی باشید

کلید موفقیت یک استارتاپ یافتن افراد هم فکر هست، یعنی حامیان مالی که بتوانند در این مسیر پشتیبان شما باشند. نوا یاد گرفته هست روی ایده‌هاي بشردوستانه تمرکز کند که ارزش تجاری هم دارند به همین علت افراد تمایل بیشتری به کمک کردن دارند.

 

5- گاهی اوقات ندانستن غیرممکن‌ها می تواند خوب باشد

مشاهده خلاقیت و کنجکاوی نامحدود کارآفرینان بسیار جوان لذت‌بخش هست. گاهی اوقات کارآفرینان مشتاقی را میبینیم که به دلیل آن که می دانند ممکن هست اشتباه کنند، مردد میباشند تا جایی که هرگز کاری را آغاز نمیکنند. نکته اینجا هست که اگر کاری را آغاز نکنید، هرگز پیروز نخواهید شد.

 

6- محورهای اصلی استارتاپ به موقع و به سرعت به برترین وجه ساخته میشوند

مهم نیست که چقدر از موفقیت ایده خود مطمئن هستید اما احتمال اشتباه کردن همۀ وقت} وجود دارد و اصلاح و غلط‌‌ گیری استارتاپ اجتناب‌ناپذیر هست. به نظر میرسد کارآفرینان جوان این مقاله را میدانند و در انجام تغییرات تردید نمیکنند.

 

7- با صحبت کردن زودتر میتوانید بیاموزید تا با ماندن در حالت خفا

کارآفرینانی که در حالت خفا یا Stealth mode میباشند، در ابتدا در مورد ایده‌هایشان صحبت نمیکنند یا به دنبال بازخوردها نیستند، از ترس اینکه ایده‌هایشان به سرقت نرود یا کپی‌برداری نشود. اما کارآفرینان با صحبت کردن با افرادی که به آنان گوش می دهند، میتوانند بدون آن که تلاش زیادی انجام دهند، به نتیجه برسند. کارآفرینان حقیقی به ندرت بدگمان و کج خیال میباشند.

 

در کل، برترین درسی که از کارآفرینان بسیار جوان همچون نوا می توان گرفت این هست که ” از خودتان نترسید”. او کاری راکه دوست دارد، انجام می دهد و شما هم باید همین کار را انجام دهید. تنها راهی که میتوانید از میان چالش‌هاي کسب و کار و تغییرات بازار سربلند و پیروز بیرون بیایید این هست که با شور و اشتیاق و علاقه پیش بروید. از سفر و همین طور از مقصد لذت ببرید. آینده ما و شما به همین بستگی دارد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن