جلوگیری از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی نقض قوانین و هنجارهای بین‌المللی است

[ad_1]

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری به مناسبت بستن درب‌های بیت‌المقدس و شهادت سه جوان فلسطینی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سایت تیتر جالب متن این بیانیه به شرح زیر است:

“(ان الذین کفروا و یصدون عن سبیل‌الله و المسجدالحرام الذی جعلناه للناس سواء العاکف فیه و البادو من یرد فیه بالحاد بظلم نذقه من عذاب ألیم ( و آنان‌که به خدا کافر شده و مردم را از راه دین خدا منع می‌کنند و نیز از مسجدالحرامی که ما حرمت احکامش را برای اهل آن شهر و بادیه نشینان یکسان قرار دادیم مانع می‌شوند و کسی که در آنجا اراده دشمنی و تجاوز کرده و به خلق ظلم و ستم کند همه را عذاب دردناک می‌چشانیم.)”حج آیه ۲۵”

قداست مسجدالاقصی نقطه‌ عطف توجه و عشق مسلمانان به آن است. به همین دلیل به کانون تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی، تبدیل شده و این رژیم تمام تلاش را جهت از بین بردن هویت و ویژگی‌های اسلامی بیت‌المقدس و یهودی‌سازی آن به کار می‌برد.

سه جوان فلسطینی به دنبال هتک حرمت به مسجدالاقصی و منع برگزاری نماز جمعه در آن، از سوی صهیونیست‌ها با نظامیان در گیر شده و هر سه تن آنان به شهادت رسیدند.

بار دیگر صهیونیسم با حرکتی مذبوحانه برای مقابله با رشادت و دلیری مردان فلسطین درب‌های مسجد الاقصی را بر روی مسلمانان بست و مانع از برگزاری نمازگزاران در آن شد. این اقدام خشم همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان را برانگیخت.

فلسطینیان که بیش از شش دهه طعم تلخ جنگ‌های متعدد، جنایات، کودک‌کشی و نابودی حقوق خود از سوی رژیم صهیونیستی را چشیده‌اند و در طول این دوران شاهد چشم‌پوشی مجامع بین‌المللی و همه مدعیان حقوق بشری بوده‌اند، این بار نیز مصمم‌تر از قبل به میدان آمدند تا خود حقوق حقه خود را بستانند.

حال دنیا به این واقعیت اذعان دارد که جلوگیری از ورود نمازگزاران مسلمان به مسجدالاقصی نقض قوانین و هنجارهای بین‌المللی است؛ چرا که قوانین بین‌المللی، عبادت برای همه را آزاد می‌داند. روشن است این بار صهیونیسم علاوه بر جنایات گذشته، حقوق مذهبی آنان را هدف قرار داده و با نقض حرمت اماکن مقدس مانع از پخش اذان و اقامه نماز مسلمانان در روز جمعه در بیت المقدس شده و بدین‌گونه خشم جوانان فلسطینی را بر می‌انگیزاند.

این عملیات شهادت‌طلبانه به همه سردمداران صهیونیست یادآوری کرد که فلسطینیان با همه اختلاف‌نظر، هیچ‌گاه از حقوق حقه خود چشم‌پوشی نمی‌کنند و در هر زمان و مکانی که لازم باشد به میدان خواهند آمد. آنان بدانند که بحث فلسطین با وجود همه تلاش‌های بین‌المللی به حاشیه نرفته و فراموش نخواهد شد، چرا که خداوند در آیه 40 سوره حج به کسانی که با مبارزه و دفاع از خود و پایگاه مهم خود ( مساجد) در برابر کافران بر می‌خیزند را وعده نصرت می‌دهد.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم  فلسطین ضمن محکوم کردن این اقدام وقیح رژیم اشغالگر قدس، حمایت همه جانبه خود را از مبارزان مقاومت فلسطین اعلام می‌دارد و وحدت صفوف فلسطینیان و همه گروه‌های مبارزه فلسطینی و استمرار انتفاضه و مقاومت را تنها راه برون رفت از این بحران‌ها  و نابودی اسرائیل می داند.

به امید آزادی کامل سرزمین اشغالی فلسطین و نصرت و پیروزی فلسطینیان.”

پایان

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن