• امروز : جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 22 - رجب - 1442
  • برابر با : Friday - 5 March - 2021
2

مظاهری: برخی بوکسورها سفارشی به تیم ملی دعوت می شوند/ داوری کادر فدراسیون را تغییر دهد

  • کد خبر : 24497
  • 14 آگوست 2017 - 4:40
مظاهری: برخی بوکسورها سفارشی به تیم ملی دعوت می شوند/ داوری کادر فدراسیون را تغییر دهد

[ad_1]

کاپیتان سابق تیم ملی بوکس مشکل اصلی فدراسیون را بی‌برنامه بودن مسئولان دانست.

علی مظاهری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص تعطیل شدن اردوهای متمرکز تیم ملی بوکس بزرگسالان اظهار کرد: به عنوان کسی که اردوهای تیم ملی را دیده‌ام می‌گویم که فدراسیون بوکس باید اهداف خود از برگزاری اردوها را مشخص کند. فدراسیون باید مشخص کند که چرا و برای چه مسابقاتی اردوها را برگزار می‌کند. اگر قرار است بوکسورها به صوت انفرادی تمرین کنند چرا مربی خارجی آورده‌ایم؟

او افزود: مسئولان فدراسیون مقصر همه این اتفاقات را مشکلات مالی می‌دانند و این در حالی است که اصلی‌ترین مشکل نبود برنامه‌ریزی‌های تکمیلی برای تیم ملی است. برای اینکه شاهد این مسائل نباشیم باید یک کادرفنی خوب در فدراسیون بوکس باشد. در حال حاضر ما هیچ برنامه درست و حسابی در فدراسیون نمی‌بینیم که طبق آن تیم‌های ملی کار خود را ادامه دهند. ابتدا باید در فدراسیون بوکس هدف گذاری کنیم سپس بتوانیم خواسته‌های خود را محقق سازیم.

* بوکس نیاز به انگیزه‌سازی دارد

قهرمان اسبق تیم ملی بوکس در ادامه انتقادات خود از بی برنامگی فدراسیون بوکس ایران گفت: بوکس نیاز به برنامه‌های مدون و منظم دارد تا بتواند به روزهای خوب خود بازگردد.هدف فدراسیون بوکس بازی‌های آسیایی جاکارتا است و قطعا بوکسورها با تمرینات انفرادی نمی‌توانند در این بازی‌ها مدالی را کسب کنند. باید با برنامه‌ریزی‌های یک‌ساله تا قبل از آغاز بازی‌های آسیایی دو تیم ملی بوکس قدرتمند را داشته باشیم که برای داشتن چنین تیم‌هایی نیاز به انگیزه سازی است.

او با اشاره به دو فاکتور مهم مورد نیاز برای انگیزه‌سازی در بوکس ایران اظهار کرد: فدراسیون برای اینکه بتواند بحث انگیزه بالا را در بین بوکسورها به وجود بیاورد باید به دو مسئله مادی و اردوهای منظم و با کیفیت دقت کند. باید با برگزاری تورنمنت‌ها و بازی‌های تدارکاتی مناسب انگیزه و مهم بودن را در بین بوکسورها فعال کنیم. آب در یک جا بماند می‌گندد و این مثال را دقیقا می‌توان برای فدراسیون بوکس به کار برد. چون سال‌هاست که هیچ اقدامی در راستای بهبود بخشیدن به شرایط فعلی فدراسیون بوکس صورت نگرفته است که جای تأسف دارد.

* آقای داوری کادر جدید انتخاب کند

مظاهری با اشاره به ضعیف بودن افراد روی کار در فدراسیون بوکس افزود: آقای داوری که به عنوان سرپرست جدید فدراسیون بوکس انتخاب شده‌اند باید با گروهی جدید کار خود را ادامه دهد. در این مسیر همه ورزشکاران و قهرمانان بوکس ایران در کنار این عزیز هستند و قطعا برای اینکه بوکس به روزهای خوب خود برگردد او را کمک می کنند. او باید تغییر و تحولات جدی را در فدراسیون ایجاد کند تا با برنامه‌های خوب راه را برای پیشرفت بوکس هموار کنند.

وی افزود: در حال حاضر هر مشکل و نتایج ضعیفی که در بوکس وجود دارد را به  مسائل مالی ربط می‌دهند اما در واقعیت اینطور نیست. مشکل اصلی فدراسیون بی برنامگی مسئولان حاضر در فدراسیون بوکس است. اگر مشکلات مالی وجود دارد چرا به همراه شش بوکسور چهارده نفر همراه اعزام می‌کنیم؟ این مشکلات مالی نیست، ‌اگر این طور است چرا بجای اعزام کردن همراه، مربیان سه ستاره خود را بیشتر نمی‌کنیم؟ آقای داوری باید از کادرفنی جدید در فدراسیون استفاده کند تا بتواند شرایط را بهبود بخشد و در این مسیر همه دلسوزان بوکس او را حمایت می‌کنند.

قهرمان بازیهای آسیایی با اشاره به نبود افراد مناسب در خانواده بوکس برای در اختیار گرفتن سکان سرپرستی این فدراسیون گفت: در خانواده بوکس شخص مناسبی را نمی‌شناسم که بتواند این مسئولیت را در اختیار گرفته و درست هدایت کند. با آقای داوری صحبت کرده‌ و دیدم که او نسبت به ورزش آگاهی داشته و ورزش را می‌شناسد. قطعا او می‌تواند با انتخاب یک گروه مناسب از اطرافیان خود فدراسیون بوکس را به خوبی هدایت کند. آقای داوری باید افراد کار بلد را انتخاب کنند.

* بی‌برنامگی در رده‌های پایه دلیل نتایج ضعیف تیم‌های ملی است

پر افتخارترین بوکسور ایران درباره دلیل نتایج ضعیف تیم‌های ملی بوکس به خصوص تیم نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: دلیل اصلی نتایج ضعیف تیم‌های ملی بوکس به خصوص تیم نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا بی برنامگی فدراسیون بوکس است. اصلی‌ترین مسابقه داخلی رقابت‌های قهرمانی کشوری است که فدراسیون بوکس ایران یک هفته مانده به این رقابت‌ها بازی‌های انتخابی را برگزار می‌کند در صورتی که این رقابت‌ها خود یک انتخابی خوب برای معرفی ملی‌پوشان است.

او افزود: این کارها و مسابقات بی برنامه برای کارنامه‌سازی است و هیچ فکر و اندیشه در پشت آن‌ها وجود ندارد. بیشتر استعدادیابی‌هایی که فدراسین بوکس انجام داده است بی نتیجه بوده چون هیچ برنامه ای در پشت آن‌ها نیست. هزینه‌های ۵۰۰ میلیونی می‌کنیم اما هیچ تفکری در پشت این اقدام‌ها نیست.

ملی‌پوش اسبق بوکس با قدردانی از غلامرضا کریمی سرمربی تیم ملی بوکس نوجوانان ادامه داد: آقای کریمی یکی از مربیان سه ستاره و خوب پایه در ایران است که به شخصه احترام زیادی برای او قائل هستم. اما فدراسیون باید با انسجام بیشتری دررده های پایه نسبت به بزرگسالان کار کند. همه قهرمانانی که در بوکس وجود داشتند از رده‌های نوجوانان و جوانان به این جایگاه رسیده‌اند که نشان از اهمیت بالای رده‌های پایه است. بیشتر از بزرگسالان باید به پایه توجه کرد. حتی می‌توان به جای آوردن مربی خارجی برای تیم بزرگسالان آقای خیمنز (سرمربی کوبایی تیم ملی بزرگسالان بوکس) را در رده‌های پایه به کار گرفت که قطعا نتایج آن بسیار مطلوب‌تر است.

*‌ اردوی مشترک با تیم بوکس کوبا زمان مناسبی نداشت

مربی اسبق تیم ملی بوکس بزرگسالان درباره لغو اردوی مشترک با تیم بوکس کوبا گفت: کمیته فنی فدراسیون بوکس باید ابتدا اهداف خود از دعوت این تیم را مشخص کند. مسابقات جهانی در شهریور ماه برگزار می‌شود و تیم کوبا تقریبا با دو تیم کاملا آماده حاضر است تا در این رقابت‌ها شرکت کند. این در صورتی است که فدراسیون بوکس ایران هنوز نمی‌تواند سه بوکسور خوب را در یک وزن به اردوها دعوت کند. اردوی مشترک با تیم کوبا خوب است اما ابتدا باید شرایط مناسب را ایجاد کنیم چون اردوهای مشترک در شرایط مناسب بازده خوبی دارد نه در هر زمانی.

علی مظاهری در پایان افزود: تیم ملی کوبا برای گذراندن تمرینات نهایی به ایران می‌آمد چون این اردو نزدیکی مسابقات جهانی برگزار می‌شد. تیم کوبا تا آن زمان تمرینات خود را انجام می‌داد و آمدن به ایران تنها جنبه تفریح داشت. همان بهتر که این اردو لغو شد. البته فدراسیون باید این ابعاد را پیش از دعوت تیم کوبا مدنظر می‌گرفت تا بی‌احترامی هم به این تیم صاحب نام نمی‌شد. مسئله دیگری که اذیت کننده است دعوت شدن سفارشی برخی بوکسورها به اردوهای تیم ملی بوکس است که اصلا در حد و اندازه تیم ملی نیستند. فدراسیون سرمایه‌های بوکس خود را از نظر بوکسورهای خوب به هدر داده است و حال بدون برنامه بوکسور به اردو دعوت می‌کند. امیدوارم آقای داوری به این مسائل توجه ویژه کنند تا افرادی مثل من که دوستدار بوکس هستند با دیدن این اتفاقات ناراحت نشوند.

پایان

[ad_2]

لینک کوتاه : https://titrejaleb.com/?p=24497

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.