بهترین توصیه ها برای داشتن زایمان راحت

[ad_1]

بهترین توصیه ها برای داشتن زایمان راحت

مجموعه : بارداری و زایمان
بهترین توصیه ها برای داشتن زایمان راحت

بهترین توصیه ها برای داشتن زایمان راحت 

برای اینکه زایمان طبیعی آسان و آسوده اي داشته باشید می توانید آموزه هاي زیر را به کار گیرید تا هم خودتان هم فرزندتان تندرست و سلامت باشید. حدس نکنید که بارداری, زمانی برای خوردن هست. قرار نیست شما به جای دونفر بخورید بلکه باید به جای 1.1 نفر بخورید. اضافه‌وزن بالا در بارداری, اضافه بر اینکه میتواند خطر چاقی در کودکتان را بالا ببرد, با پیچیدگی‌هاي بارداری مثل خطر سزارین در رابطه هست.

 

زایمان به روش طبیعی در هر خانمی و در هر سنی متفاوت هست اما با انجام برخی پیشنهاد‌ها میتوان تا جاییکه ممکن هست زایمان را کم‌دردتر و آسان‌تر کرد.

 

۱- پزشکی انتخاب کنید که به او اطمینان داشته باشید

بااینکه هیچ کس بهتر از خود شما بدن تان را نمی‌شناسد, حتی اگر خودتان دکتر زنان و زایمان باشید, باز هم به کمک یک ماما یا متخصص در طی زایمان واژینال یا طبیعی احتیاج دارید. به همین دلیل بهتر هست پزشکی را پیدا کنید که از کار او مطمئن هستید.

 

۲- با دکتر صریح باشید

توانایی برقراری رابطه مناسب, کلیدی‌ترین خصوصیت یک ماما مفید هست. مطمئن شوید که ماما یا پزشکتان کسی باشد که به حرف‌ها و خواسته‌هایتان اهمیت بدهد. آیا می توانید به راحتی به او بگویید که دوست دارید زایمان چگونه پیش برود؟ آیا او به تمایل شما به زایمان در فضای خاصی اهمیت می دهد؟

 

اگر قرار باشد در برقراری رابطه با دکتر دشوار داشته باشید, در طول زایمان دچار استرس می شوید و اگر استرس داشته باشید, در حین زایمان درد بیشتری نیز خواهید داشت.

 

۳- به اندازه دونفر نخورید

حدس نکنید که بارداری, زمانی برای خوردن هست. قرار نیست شما به جای دونفر بخورید بلکه باید به جای 1.1 نفر بخورید. اضافه‌وزن بالا در بارداری, اضافه بر اینکه می تواند خطر چاقی در کودکتان را بالا ببرد, با پیچیدگی‌هاي بارداری مثل خطر سزارین در رابطه هست. هرچه اضافه‌وزن شما اکثر باشد, وزن کودکتان هم بالاتر میرود و ممکن هست دیگر نتوانید به صورت طبیعی زایمان کنید.

 

۴- همراهتان را انتخاب کنید

پیش از روز موعود, انتخاب کنید که دوست دارید چه کسی در طول زایمان کنارتان باشد. همسرتان, مادرتان, دوستتان یا هرکسی که به شما احساس آرامش می دهد. مطالعات نشان می دهند که حضور کسانی که مادر دوستشان دارد در طی زایمان, خطر بروز پیچیدگی‌هاي زایمان را کمتر میکند.

 

۵- صحنه را حاضر کنید

اگر دوست دارید در طی زایمان به موسیقی خاصی گوش دهید تا آرام شوید, از پزشکتان بخواهید شرایط را برایتان فراهم کند. چه در بیمارستان تخصصی باشید چه در بیمارستان دولتی, مهم این هست که از شرایط محل زایمان خوشنود باشید و در آنجا احساس آرامش کنید.

 

۶- شتاب نداشته باشید

وقتی زمان زایمان میرسد, هرچه اکثر شتاب کنید بهتر نیست و درد کمتری نخواهید داشت. درواقع, زنانی که زایمان اولشان هست و دکتر‌شان حدود ۳ ساعت در مرحله اول زایمان, یعنی از زمان نخست انقباضات تا باز شدن کامل دهانه رحم, به آن‌ها فرصت می دهند, کمتر دچار سزارین ناخواسته می شوند. در زایمان واژینال, بسیار اهمیت دارد که صبر کنیم تا دهانه رحم کاملا باز شود و س مادر فشار بیاورد در این صورت مادر هم درد کمتری بردباری می کند.

 

۷- جنبش داشته باشید

تصور نکنید که استراحت کردن, به سقف خیره شدن و زور زدن, تنها کاری هست که باید برای به جهان آمدن طفل انجام دهید. چرت زدن, راه رفتن, نشستن بر روی صندلی و لزرش خوردن و حتی رفتن در داخل وان «بسته به جاییکه زایمان انجام میدهید» هم انتخاب‌هایي میباشند که می توانید برای کمتر شدن درد زایمان انجام دهید.

 

۸- از توپ زایمان بهره گیری کنید

اگر در جایی زایمان میکنید که این امکان وجود دارد تا از توپ بهره گیری کنید, از پزشکتان خواهش کنید. مطالعات نشان میدهند که زنانی که از توپ بزرگ در طی زایمان بهره گیری میکنند «نشستن بر روی توپ و باز کردن پاها در دو طرف توپ», زایمان کوتاه‌تری دارند و احتمال زور به سزارین در آن‌ها کمتر هست. اینکار به دهانه رحم در باز شدن کمک می کند.

 

۹- از روند زایمان مطلع باشید

شرکت در کلاس‌هاي زایمان و یاد گرفتن شگرد‌هاي گوناگون زایمان, به شما کمک میکند از روند زایمان و اینکه چه چیزی در انتظار شما خواهد بود مطلع باشید و کمتر دچار استرس شوید. در این کلاس‌ها حتی می توانید پیش‌بینی کنید که انجام چه حرکتی در شما بهتر پاسخ می دهد.

 

۱۰- از کمک خواستن نترسید

به همان اندازه که حاضر بودنتان مهم هست, به همان اندازه هم انعطافذیر بودن شما در تصمیم‌تان اهمیت دارد. ممکن هست با اینکه تصمیم گرفته‌اید به صورت واژینال زایمان کنید اما در طی زایمان احساس کنید که دیگر نمی توانید ادامه دهید, پس خودتان را سرزنش کنید و از دکتر بخواهید

 

که عمل سزارین انجام دهد زیرا در نهایتِ سلامت مادر و طفل از همۀ چیز مهم‌تر هست. درست هست که اولویت با زایمان واژینال هست, اما طبیعت همه ي وقت قابل پیش‌ بینی نیست. نکتهِ مهم این هست که همه ي وقت ابتدا به صدای بدن‌تان گوش دهید.

 

 

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن