تیترهای جالب

روش تهیه مینی چیز کیک خوشمزه و عالی

[ad_1]

روش تهیه مینی چیز کیک خوشمزه و عالی

مجموعه : آموزش پخت انواع شیرینی
روش تهیه مینی چیز کیک خوشمزه و عالی

روش تهیه مینی چیز کیک خوشمزه و عالی 

مینی چیز کیک را در خانه درست کنید و از مزه بینظیر آن لذت کامل ببرید، در یک عصر تابستانی هیچ چیزی مثل یک چیز کیک لذت ندارد. تابستان رو به پایان هست و ما توصیه می‌کنیم در این روزهای پایانی، این دسر تابستانه را درست کنید و از آن لذت ببرید.

 

مواد لازم;

رولت شکلاتی; 1 شماره
پنیر خامه اي; 500 گرم
شکر; 220 گرم
خامه «فرم گرفته»; 350 گرم
آب لیمو ترش; 3 ق س
پودر ژلاتین; 2 ق س
آب سرد; یک چهارم پیمانه
پوره هلو; یک چهارم پیمانه
پودر نسکافه; 1 ق چ
آلبالو «بدون هسته»; یک چهارم پیمانه
میوه هاي استوایی; یک چهارم پیمانه
انجیر; به میزان لازم

 

طرز تهیه;

1. پنیر خامه اي و شکر را با دور متوسط همزن برقی بزنید تا مواد کرمی و سبک شود سپس آب لیموترش تازه را اضافه کرده و مخلوط کنید. پودر ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و روی بخار آب ذوب کنید. سپس کنار بگذارید تا خنک شود. بعد در حالیکه همزن روشن هست تدریجی به مواد پنیری بیافزایید.

 

در پایان همزن را خاموش کرده و مواد را تدریجی به خامه فرم گرفته افزوده و با لیسک هم بزنید. در این مرحله میتوانید چیزکیک با چند مزه داشته باشید. مواد را به چهار قسمت تقسیم کنید. هلو له شده را به یکی از چیزکیک ها افزوده و مخلوط کنید.

 

2. برای چیزکیک قهوه و آلبالو، نسکافه را با یک دوم قاشق چای خوری آب مخلوط کرده و همراه با آلبالوی هسته گرفته به چیزکیک اضافه کرده و مخلوط کنید.

 

3. برای چیزکیک میوه هاي استوایی، کمپوت میوه هاي استوایی را خرد کرده و داخل آبکش ریخته تا آب آن گرفته شود. سپس به مواد چیزکیک بیافزایید و مخلوط کنید.

 

4. رولت شکلاتی حاضر را پس از خنک شدن با رینگ 6 سانتی متری بریده و داخل همان رینگ قرار داده و سپس دور تا دور داخلی آن را با طلق بپوشانید.

 

5. چیزکیک هاي حاضر با سه مزه گوناگون را داخل رینگ ها ریخته و با میوه اي که داخل هر چیزکیک بهره گیری شده برای همان چیزکیک بهره گیری کنید.

 

6. برای چیزکیک انجیر، مواد چیزکیک ساده را داخل رینگ بریزید. برای تزیین روی آن یک دوم پیمانه شکر را با یک چهارم آب مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار داده تا شکر حل شود. انجیرها را داخل شهد ریخته و شعله را خاموش کنید و اجازه دهید داخل شهد باقیمانده و خنک شود. سپس برای تزیین چیزکیک بهره گیری کنید.

 

رولت شکلاتی*

مواد لازم;

تخم مرغ; 3 شماره
شکر; 90 گرم
آرد; 75 گرم
آب جوش; 1 ق س
پودر کاکائو; 15 گرم

 

طرز تهیه;

1. زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا کنید. زرده ها را با شکر مخلوط کرده و با همزن برقی زده و آب جوش را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا سفید و غلیظ شود.

 

2. در ظرف جداگانه سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا کاملا فرم بگیرد. سفیده را به زرده اضافه کرده و به حالت دورانی هم بزنید.

 

3. سپس آرد و پودر کاکائو را اضافه کرده و دورانی هم بزنید. کف سینی 30×40 را کاغذ انداخته و مواد را داخل سینی ریخته و صاف کنید و سینی را در فر از پیش گرم شده با دمای 220 درجه سانتی گراد به مدت 10 دقیقه قرار دهید.

 

4. پس از خارج کردن از فر یک سینی هم اندازه روی آن قرار داده و نان را خنک کنید.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن