تیترهای جالب

بهترین ترفند تشخیص عسل مرغوب از تقلبی

[ad_1]

بهترین ترفند تشخیص عسل مرغوب از تقلبی

مجموعه : مهارت های زندگی
بهترین ترفند تشخیص عسل مرغوب از تقلبی

بهترین ترفند تشخیص عسل مرغوب از تقلبی 

اگر میخواهید هنگام خرید عسل کلاه سرتان نرود به راحتی با به کار گرفتن ترفند زیر می‌توانید عسل مرغوب را از تقلبی تشخیص دهید. عسل با نم کمتر از 18 درصد مرغوب هست, چرا كه نم بالاتر عسل میتواند بر روی تخمیر آن کارساز باشد.

 

روشهای مرسوم در فرهنگ عمومی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی پشتوانه علمی ندارد, چون با دقت به اینکه عسل خصوصیات پیچیده اي دارد, بنابراین تشخیص نوع طبیعی و مرغوب آن توسط خریداران بدون بهره گیری از وسایل آزمایشگاهی کار سختی هست.

 

عسل به شدت تحت تاثیر شرایط محیطی قرار میگیرد, به این ترتیب که در محیط سرد چسبنده و سفت و در محیط گرم روان می‌شود, زیرا نم موجود در آن به راحتی تحت تاثیر نم هوا قرار میگیرد.حتی الامکان عسل را از فروشگاه هاي معتبر خریدای کنند, خصوصا فروشگاه هایي که خود, زنبوردار میباشند و عسل تولیدی خود را ارائه میدهند.

 

برخی از مردم میزان نم و مرغوبیت عسل را به وسیله برگرداندن شیشه عسل و سرعت بالا و پایین رفتن حباب داخل شیشه و برخی به وسیله میزان کش آمدن عسل اندازه گیری می كنند, گرچه باید دقت داشت که این روشها دقیق نیستند, زیرا شرایط محیطی به ویژه دما, تاثیر زیادی بر روی عسل دارد.

 

به طور کلی این خصوصیات به میزان نم عسل بستگی دارد, بطوری كه عسل با نم کمتر از 18 درصد مرغوب و بالاتر از آن نامرغوب هست, چون نم بالاتر می‌تواند خصوصا بر روی سرعت تخمیر آن کارساز باشد.تمام عسل ها, محتوی مخمرهای غیر زیان آور برای انسان میباشند که در نم 19 درصد تخمیر میشوند.

 

برای جلوگیري از تخمیر باید عسل را حرارت و آن را به مدت نیم ساعت در دمای 63 درجه سانتیگراد قرار داد تا تمام مخمرهای آن از بین رفته و تخمیر صورت نگیرد, هر چند امروزه از روشهای جدیدتری مثل بهره گیری از نور UV برای از میان بردن مخمرهای عسل بهره گیری میکنند.

 

عسل در زمستان تخمیر نمیشود زیرا دمای کمتر از 11 درجه سانتیگراد از تخمیر عسل جلوگیري می‌کند.بعد از شکرک زدن عسل احتمال تخمیر افزایش مییابد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن