تیترهای جالب

روان شناسان چگونه خود را به آرامش می رسانند؟

[ad_1]

روان شناسان چگونه خود را به آرامش می رسانند؟

مجموعه : رازهای موفقیت ،زندگی بهتر
روان شناسان چگونه خود را به آرامش می رسانند؟

روان شناسان چگونه خود را به آرامش می رسانند؟ 

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که روان شناسان با وجود دانسته هایي که درمورد روان و ذهن انسان دارند چطور خودشان را به آرامش می‌رسانند؟ هر چند فرمول واحدی برای خوشحال بودن وجود ندارد اما خود مراقبتی منظم میتواند خدمت بزرگی به تقویت روحیه و حفظ شادی بکند. هر شخصی از یکسری چیزهایی لذت میبرد

 

که تا اندازه ای منحصر بفرد بوده و بین آدمها متفاوت هست, بنابراین کلید شادی این هست که بدانید چه عادت‌ها و فعالیت‌هایي “شما” را خوشنود و خوشنود میکند و هرروز برای‌شان وقت صرف کنید.

 

کارهایی که روانشناسان هر روز انجام می دهند تا اکثر احساس شادی کنند

 

شمار زیادی از چیزهایی که در زندگی ما روی میدهد, صرفا رخداد‌هایي میباشند که می‌افتند اما خیلی از چیزهای دیگر آنهایی میباشند که “باید” انجام دهیم و خوشحال بودن, یک از آنهاست.

 

احتمالاً کنجکاو باشید بدانید کارشناسان حوزه‌ي سلامت روان و روانشناسان برای کسب شادی و حفظ انچه کار می کنند, ما از سه درمانگر خواسته‌ایم تا استراتژی‌هاي هرروز‌شان را برای مثبت ماندن و شادی کردن, حتی در زمان استرس, به ما بگویند, در این مقاله, به سه مورد از مهم ترین‌شان اشاره می کنیم که شما هم می توانید برای خودتان بکار ببرید.

 

ذهن با خبر میباشند

عبارت “ذهن اطلاع” احتمالا تصویری از یوگا یا مدیتیشن را به ذهن‌تان می‌آورد, اما واقعیت این هست که شما میتوانید با ورزش‌هیا گوناگونی, ذهن اطلاع را انجام دهید. مثلاً شنا, ورزش خوبی برای تمرین ذهن اطلاع می تواند باشد, چون حرکات مکرر, طبیعتا میتوانند به الگوهایی از ذهن اطلاع را اجرا کنند. شما برای این که بتوانید مفید شنا کنید, باید روی حرکات‌تان تمرکز کنید, الگوهای منظمی از ضربه به آب و همچینن تنفس‌هاي با تمرکز, تمرینی از ذهن اطلاع میباشند.

 

ضمنا, شنا کردن, ورزشی با شدت پایین هست که حین انجامش, احساس ناراحتی ندارید اما حتماً طراوت و انرژی را احساس میکنید. پیدا کردن فرصتی برای یک تا یک ساعت و نیم شنا کردن با تمرکز, در اواسط یک روز شلوغ کاری, یک استراحت بسیار بینظیر و کامل در کنار ذهن اطلاع خواهد بود.

 

یادداشت می کنند

مطالعات نشان می دهد ابراز احساسات و اظهار قدردانی می تواند فوایدی چون خواب بهتر و کاهش خطر افسردگی را در پی داشته باشد. پس عجیب نیست که روانشناسان هم خودشان اینکار را انجام می دهند و هم به بیماران پیشنهاد میکنند.

 

هر وقت احساس پریشانی داشتید, فهرستی از چیزهایی که بابت‌شان میتوانید شاکر و خوشنود باشید تهیه کنید, اینکار نگرش‌تان را تغییر داده و مانع نشخوار فکری که استرس برانگیز و ناامید کننده هست میشود و نمیگذارد روی افکار منفی متمرکز بمانید. بنابراین حال‌تان مفید خواهد شد.

 

ورزش میکنند

یک راه دیگر برای خوشحال شدن می خواهید؟ تمرینات هوازی دویدن مثل منبعی از سلامت روان برای خیلی از روان شناس‌هاست; که نه تنها استرس را کم می کند بلکه حتی هنگام دویدن ایده‌هاي مفید و مثبتی هم ممکن هست به ذهن‌تان خطور کند! برای حس مفید بعد از دویدن, علت علمی وجود دارد; ورزش کردن باعث افزایش آدرنالین در تمام بدن میشود که متعاقبا ترشح اندورفین را به دنبال دارد.

 

حتی چند دقیقه ورزش کردن هم میتواند تفاوت بزرگی ایجاد کند; یک مطالعه جدیداً نشان داده فعالیت بدنی سبک در سنجش با ورزش‌هاي سنگین یا متوسط, بهتر می تواند روی هیجانات اثر مثبت بگذارد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن