بهترین روش های خوراکی برای پاکسازی کبد چرب

[ad_1]

بهترین روش های خوراکی برای پاکسازی کبد چرب

مجموعه : رژیم و تغذیه
بهترین روش های خوراکی برای پاکسازی کبد چرب

بهترین روش های خوراکی برای پاکسازی کبد چرب 

اگر شما هم کبد چرب دارید برترین روشها برای پاک سازی آن را با بهره گیری از مواد خوراکی معرفی می‌کنیم که واقعا کارساز میباشند. تغذیه پرچرب, شکر تصفیه شده, افزودنی‌ها و استفاده چندان الکل می تواند به کبد فشار وارد کند, چون باید بیش از اندازه کار کند تا از بدن دربرابر اثرات زیان آور این مواد محافظت کند. کبد در متابولیسم و بهبود گوارش نیز نقش دارد. خوشبختانه می توانید با یک قاشق روغن زیتون و آب لیمو هم کبدتان را زهر‌زدایی کنید.

 

روغن زیتون:
رژیم خوراکی غلط منجر به انتقال اسیدهای چرب آزاد به کبد شده, تراکم تری‌گلیسرید کبدی را افزایش داده و منجر به مریضی کبد چرب می گردد. حدودا ۹۰ میلیون آمریکایی کبدچرب دارند که عاملی هست برای دیابت, حملات قلبی و حتی سرطان.

 

تحقیقاتی که نتایج آن در «the World Journal of Gastroenterology» منتشر شده, نشان میدهد که رژیم خوراکی سرشار از روغن زیتون با کاهش تراکم تری‌گلیسرید کبدی در کبد و میزان تری‌گلیسرید بعد از غذا, از مریضی کبد چرب جلوگیري می کند.

 

مطالعه‌اي دیگر هم فواید روغن زیتون بکر در رویارویی با صدمه مزمن کبد را تائید کرده‌هست. دلیلش هم خواص آنتی‌اکسیدانی و توانایی آن برای تنظیم عملکرد سلول‌هاي کبد و تقویت متابولیسم هست.

 

آب لیمو:
آب لیمو نه‌تنها به زهر‌زدایی از کبد کمک مي نماید, بلکه از آن دربرابر صدمه محافظت میکند. تحقیقی که توسط محققان هندی انجام شده نشان می دهد, هسپریدین« نوعی بیوفلاوونید که در لیمو یافت می شود» توانایی محافظت از کبد دربرابر صدمه‌هاي ناشی از زهر را دارد.

 

روغن زیتون و آب لیمو را چطور استفاده کنیم
صبح گذشته از هرچیزی, یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک ظرف کوچک ترکیب کرده و فورا بنوشید. این ترکیب باید پیش از صبحانه و با معده خالی استفاده شود. زهر‌زدایی کبد به تنهایی کافی نیست, شما باید تغیراتی هم در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید. سلامت کبد با پرهیز از الکل, خوردن غذا هاي تازه و اجتناب از مداوای خودسرانه فراهم سازی میشود.

 

 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن