تیترهای جالب

نکاتی که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

[ad_1]

نکاتی که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

مجموعه : نکات سلامت مو
نکاتی که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

نکاتی که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید 

عمل کاشت مو بسهولت انجام نمیگیرد بلکه شما گذشته از انجام آن باید از استحکام مو هاي خود و درصد موفقیت عمل مطمئن شوید. شمار زیادی از کسانی که دچار طاسی میباشند و یا دچار ریزش موی دائمی شده اند با انبوهی از سئوال ها مواجه میشوند و اگر جواب مناسبی برای آن ها بیابند, آسان تر میتوانند درمورد کاشت مو تصمیم بگیرند.

 

آیا افراد کاملا طاس هم میتوانند مو بکارند؟

اگر سه ناحیه جلوی سر, بالای سر و فرق سر هم زمان طاس باشند, طاسی کامل و درجه هفت محوب می‌شود. این افراد معمولاً بانک موی کافی هم ندارند و پشت سرشان یک نوار نازک شبیه نعل اسیب مو دارند و نمیتوانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی کلاه گیس پیشنهاد میشود.

 

چه افرادی واجد شرایط کاشت ابرو و مژه میباشند؟

معمولاً افراد آساییی با ابروهایی تکه اي یا ظریف و با تراکم کم واجد شرایط کاشت ابرو و مژه میباشند. گرچه میزان موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح و تیم او دارد. در عین حال, کاشت ابرو برای بیماران دچار نقص ابرو مناسب تر هست و برای بانک مو میتوان از مو هاي پشت گردن و نقاطی از بدن که کلفتی کمتری دارند, بهره گیری کرد. کاشت مژه نیز قابل انجام هست ولی بسیار دشوار و پردردسر هست و نتایج هم به اندازه کاشت ابرو رضایت بخش هست.

 

آیا از موی نواحی دیگر «به جز پشت و اطراف سر» هم میتوان بعنوان منطقه دهنده بهره گیری کرد؟

 

مو هاي مناطق گوناگون بدن دارای تفاوت هاي ساختاری و اساسی با یکدیگرند; بنابراین نمیتوان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر بهره گیری کرد و برترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر, موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر هست.

 

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد و یا دائمی هست؟

درمورد کسانی که تراکم موی پشت سر انها کافی نباشد و وسعت طلبی چندان باشد این امکان وجود دارد که پس از کاشت آغاز به روش FUT از روش FIT یا همان FUE هم می‌توان کاشت مو را ترمیم کرد و وسعت بیشتری را پوشش داد.

 

در عین حال, مو هاي کاشته شده مجدد نمی ریزند زیرا آن ها از پشت سر براشته می‌شوند و این موها نسبت به هورمون عامل ریزش مو «دی هیدروتستوسترون» دلنازک نیستند. بنابراین بقای این موها مادام العمر هست.

 

ایا مو هاي کاشته شده قابل رشد میباشند و میتوان انها را رنگ یا فر کرد؟

 

بله, خصوصیات این میوها مانند سایر موها میباشند و رفتاری که با سایر موها داریم با این موها نیز می‌توان داشت فقط طی ماه اول پس از کاشت مو نباید موها را رنگ یا فر کرد. حتی ریش و سبیل کاشته شده در آقایان کاملا طبیعی و قابل اصلا و آرایش هست.

 

آیا میتوان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟

به علت عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین آدم ها درصورت بهره گیری از مو هاي شخص دیگر این موها پس زده میشوند و به اصطلاح نمیگیرند.

 

آیا کاشت مو عوارضی هم دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی باتجربه و آشنا به جزئیات مریضی هاي پوست و مو و با رعایت شرایط استاندارد فیزیکی و استریلی انجام شود, عارضه اي در پی نخواهد داشت ولی پس از کاشت مو تعدادی عوارض موقت وجود دارند; ازجمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته

 

در حین خواب برای چند شب اول و کمپرس سرد بی درنگ پس از کاشت مو قابل بهود هست. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر هست و با استفاده داروهای مسکن برطرف می‌شود.

 

آیا ممکن هست کاشت مو باعث صدمه به بقیه موها شود؟

بلی, اگر شگرد درست بهره گیری نشود اضافه بر به هدر رفتن مو هاي کاشته شده ممکن هست مو هاي مجاور نیز دچار ریزش شوند.

 

آیا عمل کاشت مود دردناک هست؟

خیر, این عمل, سرپایی و با روش بی حسی موضعی انجام میشود و تنها درد مریض درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل هست. درحقیقت ممکن هست در طول عمل شما خواب باشید.

 

کدام حقیقی تر هست؟ قیمت براساس تار مو, گرافت یا وسعت کاشت مو؟

 

معمولاً کلینیک هاي کاشت مو قیمت را براساس تار مو محاسبه و اعلام می‌کنند و معمولاً قیمت هر هزار تار مو از 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان متفاوت اعلام می‌شود اما واقعیت این هست که کاشت مو و شمردن براساس تار مو انجام نمیشود بلکه کاشت مو براساس فولیکول یا همان گرافت انجام می‌گیرد و شمردن و اعلام قیمت براساس گرافت, مناسب تر و به واقعیت نزدیک تر هست.

 

آیا بعد از عمل, محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

 

گرچه مو هاي جدیدی به جای مو هاي برداشته شده درنمی آید ولی شگرد برداشت به گونه اي هست که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سر مشخص نیست و این محل در زیر خواب مو هاي پشت سر پنهان خواهد شد.

 

در هر جلسه کاشت مو حداکثر چند گرافت کاشته می‌شود؟

معمولاً در یک جلسه حداکثر حدود 1500 تا 2 هزار گرافت «معادل 4 هزار تا 5 هزار تار مو» می‌توان برداشت و کاشت کرد.

 

آیا کاشت مو می‌تواند جایگزینی برای اکستنشن باشد و موها را پرپشت و بلند کند؟

 

بستگی به بانک موی پشت سر مریض دارد; درورتی که تراکم موی پشت سر مفید باشد امان پرپشت کردن مو وجود دارد. گرچه در مورد بانو ها ممکن هست طی دو تا سه جلسه انجام شود.

 

جهت کاشت مو چند روز استراحت و مرخصی از محل کار لازم هست؟

 

اگر کار شما سبک باشد فردای عمل نیز میتوانید سر کار آماده شوید اما اگر کار سنگین دارید حتماً هفته اول را استراحت کنید.

 

بعد از کاشت مو چه اتفاقی میوفتد؟

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته مو هاي کاشته شده رشد می‌کنند که این مقاله نشان دهنده گرفتن مو هاي پیوندزده شده هست. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند; گرچه ریشه مو تندرست و زنده هست. رشد مجدد موها پس از سه تا چهار ماه آغاز شده

 

و حدود سه ماه دیگر طول میکشد «یعنی در مجموع شش ماه» تا موها کاملا رشد کنند و مجددا سه ماه دیگر زمان لازم هست تا موهایی که درآمده اند, کاملا شبیه مو هاي طبیعی شوند. در این زمان اگر همه ي فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه انجام شده باشد, ارگچه تراکم مو هاي کاشته شده کمتر از تراکم طبیعی هست ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی هست و هیچکس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد.

 

معمولاً چند جلسه کاشت مو نتیجه قابل قبولی ایجاد می‌کند؟

در بیشتر افراد یک یا دو جلسه و در هر جلسه بسته به روش انجام شده «میکروسرجری FUT یا روش غیرجراحی FIT» شمار 5 هزار تا 10 هزار تار مو کاشته می‌شود.

 

آیا مو هاي کاشته شده را میتوان بلند کرد؟ اصلا از لحاظ حجمی به صورت مو هاي پرپشت خواهد بود یا فقط جنبه پوشانندگی پوست سر را دارد؟

 

گرچه که میتوان مو هاي کاشته شده را بلند کرد و حالت داد; هرچند که نتیجه عمل به عوامل زیادی ازجمله وسعت منطقه کم مو, شمار گرافت هاي کاشته شده, رنگ, کلفتی موها و شگرد کاشت موها بستگی دارد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن