تیترهای جالب

دعا جهت رفع اضطراب و استرس مومنان

[ad_1]

دعا جهت رفع اضطراب و استرس مومنان

مجموعه : مذهبی
دعا جهت رفع اضطراب و استرس مومنان

دعا جهت رفع اضطراب و استرس مومنان 

مومنان میتوانند با دعاهای پرفضیلت, ترس و اضطراب هاي زندگی را از خود دور کنند و به برترین نحو با آرامش زندگی نمایند. یادی که گاهی با آوردن اسم معبود, اذکار و یا پرداختن به پرستش راحت شده و پریشانی ناشی از دشواری های دنیوی را برطرف میکند.همۀ وقت برای هر فردی زمانی وجود دارد که استرس, ترس و دلشوره به آدم غلبه می ‌کند, در این حالت فقط آن چیزی که باعث آرامش باطنی فرد می‌شود یاد خدا هست.

 

در زمانی که به هر علت دجار پریشانی یا نگرانی و دلشوره می‌شوید , ذکر و دعای مجرب رفع دلشوره و استرس و پریشانی ذیل را چهارده مرتبه قرائت کنید. دلشوره و پریشانی برطرف میشود. در اثنای ذکر دقت قلبی داشته باشد. مجرب هست.

 

ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم.

 

همین طور آمده هست که برای رفع استرس و دلشوره , دست راست را روی سینه اش بگذارد و هفت مرتبه آیه 28 شریفه سوره رعد را بخواند . به اذن خداوند تبارک و تعالی احساس آرامشی فوری در شخص ایجاد میشود.

 

الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب

 

دقت شود : با اتجاه به قبله بخواند و در اثنای قرائت دقت قلبی داشته باشد.

 

گفتنی هست, قرآن کریم ,مشاهده و خواندن آیات نورانی خود آرامش بخش دل هاست اما در این گزارش دستورالعملی برای آرامش روحی و سعه صدر با دقت به آیات قرآن آورده‌ایم.

 

برای افزایش صبر و حوصله و ایجاد آرامش روحی هرچه اکثر , گذشته از خواب سوره مبارکه عنکبوت را قرائت کند. مجرب هست.

 

برای دفع ترس و پریشانی و دلهره می توانید آیات چهل و پنجم و چهل و ششم سوره مبارکه الاسراء راکه بکار بردن آن ها خصوصا به جهت دفع ترس و پریشانی و دلهره و دلشوره و همین طور دفع دشمن بسیار کارساز هست قرائت نمود. این آیات شریفه حصاری محکم هست:

 

وَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَیْنَکَ وَبَیْنَ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ حِجَابًا مَّسْتُورًا ﴿45﴾ وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَکِنَّةً أَن یَفْقَهُوهُ وَفِی آذَانِهِمْ وَقْرًا وَإِذَا ذَکَرْتَ رَبَّکَ فِی الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا ﴿46﴾ .

 

همین طور در دیگر سوره قرآن آمده هست؛ هر کس در هر شب و روز , سوره جمعه را قرائت نماید از انچه میترسد ایمنی می‌یابد و هر چیز ترسناک و ترسناکی از او دور میشود

 

از ایشان نیز روایت هست : هر کس در قرائت سوره جمعه مداومت ورزد اجر عظیمی نصیب او خواهد شد و از هر چیزی که موجب ترس و خوف اوست ایمن می‌گردد.

 

در روایات ائمه و امامان معصوم «ع» نیز روایات متفاوتی داریم که در زیر به آن ها اشاره شده هست؛سیّد ابن طاووس گوید : در كتاب مصباح الزّائر آورده‌ايم : هنگامى كه امام راستگو عليه السّلام به عراق رفتند, مردم خدمت ايشان شرفياب شدند و گفتند: مولاى ما, دانسته ‌ايم كه خاك مرقد مطهّر حضرت امام حسين عليه السّلام موجب

 

شفا از هر بيمارى هست؛ آيا وسيله‌ى ايمنى از هر ترسى هم مى ‌باشد؟ در جواب فرمود: «آرى, اگر كسى بخواهد از هر بيمى در امان بماند, تسبيحى كه از خاك مرقد امام حسين عليه السّلام ساخته شده هست را بردارد و هنگامى كه در بستر آرميد, آن را به دست بگيرد و سه بار دعاى ليلة المبيت را بخواند.

 

سپس آن را بوسيده بر روى چشم بگذارد و بگويد:

 

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُكَ بِحَقِّ هَذِهِ التُّرْبَةِ وَ بِحَقِّ صَاحِبِهَا وَ بِحَقِّ جَدِّهِ وَ أَبِيهِ وَ بِحَقِّ أُمِّهِ وَ أَخِيهِ وَ بِحَقِّ وُلْدِهِ الطَّاهِرِينَ اجْعَلْهَا شِفَاءً مِنْ كُلِّ دَاءٍ وَ أَمَاناً مِنْ كُلِّ خَوْفٍ وَ حِفْظاً مِنْ كُلِّ سُوء

 

«پروردگارا, به حقّ اين تربت و به حقّ صاحب آن و به حقّ جدّ او و پدر و مادر و برادر و فرزندان پاكيزه‌اش از تو مى ‌خواهم كه آن را وسيله‌ى درمان از هر درد و ايمنى از هر ترس و سبب نگه ‌دارى از هر آفت و بدى قرار دهى.» سپس تسبيح را در گريبان پيراهن بگذارد. اگر اين كار را در بامداد انجام دهد, پيوسته تا شب در امان خدا خواهد بود و اگر شب باشد تا صبح در پناه خداوند خواهد ماند.

 

نيز در حديث ديگرى فرموده هست:در هنگام برداشتن تربت بگو: اللَّهُمَّ إِنَّ هَذِهِ طِينَةُ قَبْرِ الْحُسَیْنِ وَلِیِّكَ وَ ابْنِ وَلِیِّكَ اتَّخَذْتُهَا حِرْزاً لِمَا أَخَافُ وَ لِمَا لَا أَخَافُ

 

پروردگارا, اين تربت مقبره حضرت حسين عليه السّلام, ولىّ تو و زاده‌ى ولىّ توست. آن را جهت آسودگى و محفوظ ماندن از هر چه از آن مى ‌ترسم و آنچه [به سبب عدم آگاهى]از آن نمى ‌ترسم, برداشته‌ام.
هم چنين به سند ديگرى چنين روايت شده هست : اللَّهُمَّ إِنِّی أَخَذْتُهُ مِنْ قَبْرِ وَلِیِّكَ وَ ابْنِ وَلِیِّكَ فَاجْعَلْهُ لِی أَمْناً وَ حِرْزاً مِمَّا أَخَافُ وَ مِمَّا لَا أَخَافُ.

 

پروردگارا, اين خاك را از مرقد ولىّ تو و زاده‌ى ولىّ تو برداشته‌ام؛ پس آن را باعث حفظ و ايمنى‌ام از زيان انچه مى‌ترسم و نمى‌ترسم, قرار ده.

 

روايت شده هست كه هر كس از زمام ‌دار يا شخص ديگرى مى ‌ترسد؛ اگر از خانه خود بيرون رود و به اين كار مبادرت ورزد, [اين كار]پناه او خواهد بود.

 

از امام راستگو «ع» نیز روایت شده که شخصى خدمت حضرت راستگو «ع» شكايت از وحشت كرد حضرت فرمود آيا خبر ندهم شما را به چيزى كه اگر بگوئيد آن را وحشت نخواهيد كرد در شب و نه در روز .

 

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ اِنَّهُ مَنْ یَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللَّهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَیْئٍ قَدْراً اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى كَنَفِكَ وَ فى جِوارِكَ وَاجْعَلْنى فى اَمانِكَ وَ فى مَنْعِكَ.

 

روايت شده كه مردى سى سال اين را مى خواند شبى آن را ترك كرد عقرب وی را در آن شب گزيد.به اسم خدا و به يارى خدا و توكل كردم بر خدا كه براستى هركه توكل كند بر خدا او برايش بس هست براستى خدا برساند فرمانش را و قرار داده خدا براى هر چيز اندازه اى خدايا قرار ده مرا در كنف خود و در جوار خود و قرارم ده در امان و حفظ خودت.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن