تیترهای جالب

بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان

[ad_1]

بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان

مجموعه : نکات سلامت مو
بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان

بررسی علل رایج ریزش مو و ارائه راهکار برای درمان 

اگر مو های شما ریزش دارد میتوانید برای رفع آن از راه های استفاده کنید که قطعا جلوی ریزش مو را خواهد گرفت. یک متخصص پوست و مو گفت; ریزش موی سر به صورت طبیعی روزانه اتفاق می افتد و زمانی که میزان ریزش در روز بیش تر از 100 عدد باشد غیر طبیعی است.

 

وی با اشاره به این که ریزش مو به 2 دسته اسکاری و غیر اسکاری تقسیم میشود بیان داشت; ریزش موی اسکاری ناشی از بیماری های مختلف پوستی مانند لوپوس و یا ناشی از تروما «ضربه یا جراحت» بر اثر تصادف یا سوختگی است.رسایی تصریح کرد; در این نوع ریزش مو, ریشه مو تخریب شده و موها دوباره رشد نمی‌کنند که در این مواقع می توان از کاشت مو استفاده کرد.

 

این متخصص پوست و مو اذعان داشت; در ریزش موی غیر اسکاری ریشه مو از بین نرفته و دوباره با درمان رشد میکند که به 2 دسته منتشر و موضعی تقسیم میشود.

 

وی در ادامه افزود; ریزش موی سکه ای از انواع موضعی محسوب میشود که در هر قسمتی از موی سر, گاهی در ابرو و یا مژه و یا قسمت هایی از بدن, ریزش مو به صورت نواحی گرد و محدود, اتفاق می افتد.رسایی اظهار کرد; این نوع ریزش مو در اثر استرس و مشکلات زمینه ای, ارثی و یا افراد با زمینه های آلرژی و اگزما رخ میدهد که به اصطلاح حالت خود ایمنی است و موها سه تا 6 ماه بعد دوباره رشد میکنند.

 

وی گفت; اما در حالت شدیدتر ریزش موی سکه ای, تمام نواحی سر دچار ریزش شده و در حالت شدیدتر کل مو های بدن می ریزد که درمان آن زمان بر و مشکل است.رسایی در خصوص عوامل ریزش موی منتشر بیان کرد; سو هاضمه به خاطر کمبود مواد مغذی از جمله کمبود آهن, روی, ویتامین های گروه B و اسید آمینه های ضروری دراین نوع ریزش مو تاثیر گذار است که استفاده سبزیجات و میوه جات, حبوبات و گوشت سفید و قرمز در رفع این مشکل نقش دارد.

 

وی اظهار داشت; اشکالات هورمونی یا غدد مانند کم کاری یا پرکاری تیرویید نیز از جمله دیگر عوامل ریزش موی منتشر محسوب میشود.رسایی اذعان کرد; سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز در زنان جوان در ریزش مو, چاقی و پریشانی در باروری نقش دارد.

 

این متخصص پوست و مو در ادامه بیان داشت; گاهی دیابت یک مورد از ریزش موی منتشر محسوب میشود که به دنبال زایمان اتفاق می افتد و 2 تا 3 ماه بعد از زایمان شروع میشود و در 60 درصد از زنان رخ میدهد و البته دوباره رشد میکند.

 

وی خاطرنشان کرد; هم‌چنین ابتلا به بیماری های تب دار مانند حصبه, سرماخوردگی شدید, استرس و شوک های شدید مانند مرگ یکی از عزیزان, ساعت های پرواز طولانی, سقط جنین و جراحی های بزرگ, ریزش موی موقت را به دنبال دارد و خود به خود دوباره رشد میکند.

 

رسایی اظهار داشت; رژیم گرفتن و کاهش وزن نیز از جمله عوامل ریزش مو است و هم‌چنین ریزش موی کششی نیز در اثر سفت بستن موها در ناحیه پیشانی و شقیقه اتفاق می افتد که کوتاه کردن مو تاثیر گذار است.وی تصریح کرد; برای درمان ریزش مو باید خاطر آن کشف شود و کوتاه کردن مو در دیگر حالت های ریزش مو درمان ریزش مو تاثیر ندارد.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن