پیرترین مرد جهان در آذربایجان شرقی +سن شناسنامه


پیرترین مرد جهان در آذربایجان شرقی +سن شناسنامه

مجموعه : اخبار جامعه و سیاست,اخبار اجتماعی
پیرترین مرد جهان در آذربایجان شرقی +سن شناسنامه

پیرترین مرد جهان در آذربایجان شرقی +سن شناسنامه 

پیرترین مرد جهان در آذربایجان شرقی زندگی می‌کند، وی متولد سال 1366 هست و هم چنان سرحال به زندگی خود ادامه میدهد. در دو روز جدید عکسهایی از یک پیرمرد ساکن یکی از روستاهای شهرستان خداآفرین در فضاهای مجازی آذربایجان شرقی همراه با کارت ملی وی منتشر شد که تاریخ تولد او را 1266 شمسی نشان میدهد، اما اظهارات رئیس ثبت احوال شهرستان، صحت این ادعا را با اما و اگرهایی مواجه کرد .

 

 

عکس هاي منتشر شده در شبکه های مجازی از محرم آصفی همدان نشان می‌دهد که وی بر زمینه مشخصات شناسنامه اي همین اکنون 130 سال تمام دارد و با این حساب پیرترین مرد ایران و جهان محسوب می‌شود. بنا بر مشخصات شناسنامه اي، آصفی همدان، دوم مهرماه سال 1266 شمسی در روستای همدان بخش مرکزی خداآفرین متولد شده هست.

 

وی بعد ازمدتی زندگی در روستاهای پیرهادیان و عمارت شهرستان خداآفرین، در نهایت در روستای شاه حیدر بخش منجوان شرقی این شهرستان ساکن شده هست. در حالی‌که رسانه هاي خبری پیش از این اعلام کرده بودند مرد121ساله اهل کشور شیلی پیرترین مرد جهان هست، در صورت ثابت درستی مشخصات شناسنامه اي آصفی همدان، عنوان پیرترین مرد جهان به وی تعلق می‌گیرد.

 

محرم آصفی که بر زمینه شناسنامه اش 130بهار زندگی اش را دیده، در زمان آماده به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هست. خانواده آقا محرم در مصاحبه با ایرنا اعلام کردند ثمره زندگی وی 12فرزند شامل پنج پسر و هفت دختر بوده که پنج فرزندش از جهان رفته و در حال آماده هفت فرزندش شامل چهار دختر و سه پسر درقید حیات میباشند.

 

به قول آنان، بزرگ ترین فرزند آقای آصفی 67 سال و کوچکترش آنان 47 سال دارند؛ وی هم‌چنین 36 نوه، 40 نتیجه و یک نبیره دارد. همسر آقا محرم 26 سال پیش از جهان رفته و وی در حال آماده با فرزند ارشدش در روستای شاه حیدر زندگی می‌کند.در همین حال رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خداآفرین نیز پنجشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: سن آقای آصفی بر زمینه شناسنامه وی 130 سال،

 

اما تاریخ صدور شناسنامه 1311شمسی هست و ناسازگاری 55 ساله بین تاریخ تولد و تاریخ صدور شناسنامه نامبرده غیرمعمول هست. روح الله جودت زاده افزود: با دقت به این که در آن زمان خانواده ها از تکنیک بزرگ تر گرفتن شناسنامه نسبت به سن حقیقی افراد برای بخشودگی آنان از نظام وظیفه بهره گیری می‌کردند، احتمال دارد در مورد آقای آصفی نیز چنین اتفاقی افتاده باشد.

 

وی اضافه کرد: شکل ظاهری آقای آصفی نیز با دقت بر سرحال بودن و سلامت جسمانی وی نیز با رقم سن اش همخوانی ندارد، هر چند که نامبرده دشوار حواس پرتی دارد و چند روز گذشته که با خواهرزاده اش به اداره ثبت احوال آمده بود، اصلا نمیدانست که کجا و برای چه آمده هست و نتوانست به سوالات من جواب دهد.

 

جودت زاده ادامه داد: قرار هست هفته بعد جلسه اي با حضور وی و اعضای خانواده اش، مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی و نیز کارشناسان پزشکی قانونی استان برای بررسی دقیق تر سن آقای آصفی تشکیل شود. شهرستان خداآفرین با 35 هزار نفر جمعیت در فاصله 210 کیلومتری شمال شرق تبریز در حاشیه جنگل هاي ارسباران و رودخانه خروشان و مرزی اارس واقع شده هست.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن