اخبار بازیها

الکترونیک آرتس: کنسول اکس باکس وان اکس به صورت باور نکردنی قدرتمند است

[ad_1]

الکترونیک آرتس: کنسول اکس باکس وان اکس به صورت باور نکردنی قدرتمند است

بیلک یورگنسن در پایان کنفرانس جهانی فناوری UBS که در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد در ارتباط با کنسول‌ها و استریم بازی های ویدیویی صحبت‌هایی ارائه داده است. وی در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که کنسول‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته اند و از این لحاظ کنسول اکس باکس وان اکس به صورت باورنکردنی قدرتمند است.

بلیک یورگنسن، مدیر مالی شرکت الکترونیک آرتس، در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که در سال‌های اخیر دو اتفاق بسیار مهم در ارتباط با کنسول‌ها افتاده است: نخست این که آن‌ها پیشرفت‌های کوچک و افزایشی داشته اند. البته وی در ادامه جمله خود را اصلاح و اشاره کرد که این تغییرات در واقع کوچک نیستند؛ به طور مثال کنسول اکس باکس وان اکس به صورت باورنکردنی قدرتمند است و یا حتی کنسول پلی استیشن ۴ پرو که این مدل‌های جدید بر پایه همین تکنولوژی‌های پیشرفته موجود ساخته شده اند.

نکته دوم در ارتباط با کنسول‌ها، پشتیبانی آن‌ها از عناوین نسل قبل است؛ موضوعی که در گذشته باعث نابودی صنعت بازی‌های رایانه ای می شد. زیرا با عرضه کنسول‌های جدید، کاربران نمی توانستند بازی‌هایی که برای کنسول‌های قدیمی خود خریداری کرده اند را روی کنسول‌های جدید بازی کنند و به همین دلیل از خرید آن ها صرف‌نظر می کردند. اما حال این گونه نیست و صنعت کنسول‌ها و پشتیبانی آن‌ها از عناوین نسل قبل دقیقا به مانند رایانه‌های شخصی است. آقای یورگنسن معتقد است که این موضوع در طول زمان به سود کنسول‌ها است و به همین سبب در آینده خواهیم دید که این پلتفرم‌ها تکامل یافته و بسیار پیشرفته تر می شوند.

به نظر می رسد الکترونیک آرتز در حال حاضر مشغول کار بر روی پروژه ای به منظور استریم کردن بازی‌های ویدیویی است؛ سرویسی ابری به مانند PlayStation Now سونی. آقای یورگنسن در این رابطه توضیح می دهد که وی فکر نمی کند که این سرویس جایگزین کنسول‌ها شود؛ از طرف دیگر آن‌ها مخاطبان بیشتری را به سمت تجربه بازی های ویدیویی می کشانند.

وی همچنین توضح می دهد که در حال حاضر مردم بیشتر از هر زمان دیگری بازی می کنند و این تعداد قطعا در آینده افزایش خواهد یافت. بازی‌های موبایل تا حدودی در این روند نقش داشته اند و این موضوع به قیمت بازی‌های کنسول یا رایانه‌های شخصی تمام نشده است( بازار کنسول‌ها را با خطری روبرو نکرده است). هرچه که بازی‌های ویدیویی در میان مردم به محبوبیت بیشتری می رسند، سعی کرده تا موانع پیش روی خود را برطرف سازند و بنابراین افراد بیشتری می توانند به یک گروه ملحق شده و این دقیقا همان ویژگی است که در حال حاضر شرکت الکترونیک آرتس بر روی آن کار می کند و در این زمینه پتانسیل بزرگی برای استریم کردن بازی‌های ویدیویی وجود دارد.

آقای یورگنسن در رابطه با کیفیت استریم بازی‌های ویدیویی توضیح داد که به لطف گسترده شدن عظیم پایگاه‌های داده همه چیز در حال بهبود است. اگرچه هنوز به پیشرفت‌هایی نظیر پهنای باند بهتر و سرعت اتصال بیشتر نیاز است اما الکترونیک آرتس در این زمینه آزمایشاتی انجام داده که تاخیر در اتصال را تقریبا به صفر رسانده است و طی دو تا سه سال آینده شرکت الکترونیک آرتس و شریک تجاری اش در این زمینه پیشنهادهای تجاری را ارائه خواهند داد. در نهایت آقای یورگنسن بار دیگر تاکید کرد که این سرویس جایگزین کنسول‌ها نشده و بازار آن‌ها را به خطر نمی اندازد بلکه کاربران بیشتری را به این صنعت اضافه خواهد کرد.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن