تیترهای جالب

تاثیر فوق العاده ورزش کردن در بهبود حافظه

[ad_1]

تاثیر فوق العاده ورزش کردن در بهبود حافظه

مجموعه : سلامتی با ورزش
تاثیر فوق العاده ورزش کردن در بهبود حافظه

تاثیر فوق العاده ورزش کردن در بهبود حافظه 

ورزش افزون بر تاثیرات بسیار مفیدی که روی سلامت کلی بدن دارد می تواند در التیام حافظه و پیشگیري از فراموشی نیز کارساز باشد. محققان دانشگاه مک‌مستر طی آخرین تحقیق و آزمایشات خود دریافتند ورزش کردن حافظه را التیام می‌بخشد.
محقان دانشگاه مک‌مستر علت دیگری برای انجام فعالیت ورزشی به ما دادند. انجام تمرینات ورزشی از گریبانگیر شدن به فراموشی پیشگیري می کند.

 

این یافته‌اي هست که اخیرا از طریق دانشمندان دانشگاه مک‌مستر کانادا انجام شده هست و هرچند این تحقیق حاوی جوانانسالم بود، می تواند پیامد های بزرگی برای افراد سالمند داشته باشد.دراین مطالعه 95 فرد آزمایشی به مدت 6 هفته به سه گروه تقسیم شدند.

 

دراین مدت، یک گروه هر روز تمرین ورزشی شدید، یک گروه هردو تمرین ورزشی و تمرین شناختی و یک گروه هم هیچکدام را انجام نداد.وقتی پس از 6 هفته آزمایش شدند، اعضای دو گروه اول عملکرد بهتری را دریک کار مرتبط به حافظه نشان دادند، در حالی‌که اعضای گروه سوم از اینکار بازماندند.

 

گفته می شود، افزون بر این، مشخص شد که افرادی که تمرین آمادگی جسمانی شدید را سنجیدن کردند، بیشترین افزایش فاکتور مغزی نوروتروفیک «BDNF» داشته‌اند که پروتئینی هست که از رشد، عملکرد و بقای سلول‌هاي مغزی حمایت میکند.تیم تحقیقاتی تحت هدایت پروفسور “جنیفر هایز” در حال آماده آغاز به بررسی چگونگی تاثیر فعالیت بدنی بر حافظه افراد سالمند می کند.

 

در حالی‌که این مطالعه مقدور هست حتی نتایج بیشتری برجای بگذارد، به علت از دست دادن حافظه که در سنین پیری رخداد می‌افتد، مقدور هست که تقویت حافظه حاصل از ورزش با کاهش دسترسی به “BDNF” که بطور خودکار با افزایش سن کاهش می یابد، متوقف شود.
 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن