تصاویر خبری

ده عکس‌ منتخب آتلانتیک از سال ۲۰۱۷

[ad_1]

تیتر جالب| در ۱۲ ماه گذشته میلادی، اتفاقات زیادی رخ داده اند، از ریاست جمهوری دونالد گرفته تا بحران عظیم پناهندگان روهینگیایی در بنگلادش، اثرات ویرانگر طوفان هاروی، ایرما و ماریا، درگیری‌ها خشونت آمیز میان ملی گرایان و معترضین در ایالات متحده امریکا، مبارزات علیه افراط گرایان در سراسر جهان و بسیاری موارد دیگر. در این مقاله تعدادی از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۷ رخ داده اند، در قالب عکس به نمایش گذاشته شده اند.

۱– معلق شدن افراد در هوا به دلیل اصابت یک وسیله نقلیه با گروه معترضان در تظاهرات علیه نژاد پرستی در شهر شارلوتزویل، ایالت ویرجینای امریکا، ۱۲ اوت ۲۰۱۷. در این تظاهرات ۱ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۲– یک زن پناهجوی روهینگیایی، خسته، پس از عبور از مرز بنگلادش –میانمار با قایق در خلیج بنگلادش، ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷. آژانس پناهدگان سازمان ملل گزارش داده است، تا کنون ۶۲۴۰۰ نفر از میانمار گریخته اند. از ۲۴ آگوست، مسلمانان روهینگیایی برای فرار از خشونت‌های بی رحمانه در میانمار به بنگلادش مهاجرت کرده اند. وضعیتی که، سازمان ملل آن را پاکسازی قومیتی توصیف کرد.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۳– نمایشی دقیق از طوفان خوزه، که توسط ماهواره آژانس فضایی اروپا Sentinel- ۲A ثبت شده است، ۹ سپتامبر ۲۰۱۷. خوزه سومین طوفان بزرگ سال ۲۰۱۷ بود، در این سال طوفان‌های متعددی از جمله طوفان هاروی، ایرما و ماریا رخ دادند.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۴– ادای سوگند دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالت متحده امریکا به همراه همسرش ملانیا ترامپ، در مراسم تحلیف، ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷. بخش غربی ساختمان کاخ کنگره امریکا، واشنگتن دی سی.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۵– کندی فریمن (Kandy Freeman) در اعتراض به نژاد پرستی علیه سیاه پوستان، در مقابل برج ترامپ، نیویورک، امریکا، ۱۴ ژانویه ۲۰۱۷.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۶– پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان به زیارتگاه فاطیما در مرکز پرتغال سفر کرده بود تا در مراسمی، دو کودک از سه کودکی را که مدعی دیدن حضرت مریم بودند، به عنوان قدیس معرفی کرد. ۱۲ می ۲۰۱۷.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۷– مهاجر غیر قانونی نجات یافته توسط قایق‌های دیده بانی آلمان در دریا مدیترانه. سازمان ملل متحد بر آورد کرده است که حدود ۱۶۴.۶۵۴ مهاجر در سال ۲۰۱۷ از دریای مدیترانه عبور کرده اند تا وارد اروپا شوند.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۸ – یکی از اعضای نیروی دریایی مکزیک به همراه سگ زنده یاب، پس از وقوع زلزله در ساحل جنوبی مکزیک، ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷. مکزیک در ماه سپتامبر زلزله‌های بزرگی را تجربه کرده است که بیش از ۴۵۰ زندگی را نابود کرده است.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۹– آزیدا بگوم، دختر ۱۱ ساله روهینگیایی که تا به حال بازو و پای اش دوبار مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. گلوله‌ها هنگامی که او به همراه مادر بزرگش در حال گریختن از میانمار بوده اند، توسط نظامیان برمه شلیک شده اند. آزیدا در حال حاضر به همراه مادر بزرگش زندگی می‌کند و پدرش چند سال پیش فوت کرده. این عکس در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ در بنگلادش گرفته شده است.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

۱۰– پیرمردی ۷۰ ساله، در اتاق خواب ویران شده اش، سیگار می‌کشد و به موسیقی گوش می‌دهد. سوریه.

تعدادی از عکس‌های منتخب سال ۲۰۱۷

منبع: theatlantic
ترجمه: وب‌سایت تیتر جالب

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
بستن