تیترهای جالب

معرفی 5 ویتامین حیاتی برای بدن در زمستان

[ad_1]

معرفی 5 ویتامین حیاتی برای بدن در زمستان

مجموعه : رژیم و تغذیه
معرفی 5 ویتامین حیاتی برای بدن در زمستان

معرفی 5 ویتامین حیاتی برای بدن در زمستان 

امروز بشما 5 نوع ویتامین مهم را معرفی می‌کنیم که در فصل زمستان حتماً باید آنها را برای سلامتی استفاده نمایید. تعداد زیادی از این بیماری هاي زمستانی بعلت کمبود موادمعدنی یا ویتامین رخ میدهد از این رو با استفاده ویتامین ها, میتوان انرژی مورد نیاز بدن را تامین و از بروز این بیماری ها پیشگیری کرد:

 

ویتامین سی:

آغاز زمستان همراه با عفونت هایي مثل سرماخوردگی, سرفه, تب و آنفلوآنزا است. این در حالی است که استفاده ویتامین سی منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش طول دوره این بیماری ها میشود.

 

ویتامین سی نوعی آنتی اکسیدان است که باعث کاهش التهاب در بدن نیز می‌شود. در زمستان می‌توانید ویتامین سی مورد نیاز خودرا از طریق استفاده مرکبات, سبزیجات تیره رنگ و مکمل هاي این ویتامین دریافت کنید.

 

ویتامین دی:

اگر چه استفاده ویتامین دی در تمام طول سال مورد نیاز است, اما در فصل زمستان و با مایل شدن نور خورشید, نیاز شما به این ویتامین بیشتر میشود. در طول زمستان احتمال بروز دردهای استخوانی و مفصلی به علت عدم تابش کافی نور خورشید بیشتر است.

 

به گفته متخصصان تمام بزرگسالان زیر 70 سال باید روزانه 600 واحد بین المللی ویتامین دی استفاده کنند و حداقل 30 دقیقه در دسترس نور مستقیم خورشید باشند.

 

ویتامین اي:

استفاده این ویتامین برای کمک به حفظ سلامت پوست ضروری است و از خشکی پوست در زمستان پیش گیری می‌کند. گوشت و ماهی, اسفناج, بروکلی, بادام سرشار از این ویتامین هستند.

 

ویتامین ب کمپلکس:

تمام ویتامین هاي گروه ب را در زمستان به میزان کافی استفاده کنید. این ویتامین ها کربوهیدرات رابه انرژی مبدل میکند تا چربی ها و پروتئین ها برای سوخت, استفاده شود. بهمین علت است که با استفاده ویتامین ب به مخصوصاً ویتامین ب 12 افسردگی و اضطراب ناشی از کوتاه شدن روزها در زمستان را کاهش مییابد.

 

امگا ۳:

این یک ویتامین نیست اما نقش مهمی در فصل زمستان برای سلامت شما دارد. اسیدهای چرب امگا 3 سطح چربی خوب خون یا اچ دی ال را حفظ می‌کنند. تعداد زیادی از افراد در طول زمستان دچار بیماری هاي مفصلی می شوند و این در حالی است که استفاده امگا ۳ منجر به کاهش درد و سفتی مفصلی که از نشانه هاي آرتروز و آرتریت روماتوئید است میشود.

 

 

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن