بارداری و کودک

پره اکلامپسی در بارداری چیست؟

[ad_1]

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد استفاده سبزیجات ارگانیک خطر ابتلا به اختلال پری-اکلامپسیا را که از عوارض بارداری است تا 20 درصد کاهش می‌دهد.

سبزیجات ارگانیک برای اختلال پری-اکلامپسیا در خانم های باردار مفید است

 به نقل از natural news در حالی که خوردن سبزیجات برای تمام زنان بادار مفید و ضروری است، این مطالعه بر مزایای دیگر استفاده سبزیجات ارگانیک تأکید می‌کند. به گفته محققان مواجه کمتر با آفت کش، جذب بالاتر ترکیبات گیاهی محافظ نظیر آنتی اکسیدان‌ها و تولید ترکیب مفیدتر میکروب‌های روده که همگی به کاهش ریسک شرایط التهاب‌آور می‌انجامد موجب اثرگذاری استفاده سبزیجات ارگانیک می‌شوند.

پری-اکلامپسیا ازعوارض دوران بارداری و یک اختلال چندارگانی و یکی از علت‌های مهم مرگ و میر مادران باردار می‌باشد که باعث عوارض جنینی و مادری می‌شود. این عارضه بعد از هفته بیستم بارداری رخ می‌دهد و فشار خون بالا و پروتئین زیاد در ادرار نشانه آن است. علت اصلی آن شناخته شده نیست اما به مجموعه ای از فاکتورهای مشابه بیماری قلبی عروقی مرتبط است. تنها راه درمان در موارد حاد این اختلال پایان یافتن دوره بارداری و زایمان است.

محققان مؤسسه ملی پژوهش استفاده کنندگان و مؤسسه سلامت عمومی نروژ پس از تحقیق بر روی زنان باردار به این نتیجه رسیدند که زنانی که غذای ارگانیک خوردند با احتمال بیشتری رژیم غذایی سالم‌تری ازجمله استفاده بیشتر سبزیجات، میوه، انواع توت‌ها و غذاهای سبوس دار و استفاده پایین‌تر گوشت، گوشت فرآوری شده، نان سفید و کیک و شیرینی داشتند. این افراد جوان‌تر بودند، حجم چربی بدنشان کمتر بود و نسبت به زنانی که از غذاهای ارگانیک استفاده نمی‌کردند میزان کالری بیشتری استفاده می‌کردند. همچنین کمتر سیگار می‌کشیدند و از تحصیلات بالاتری برخوردار بودند.

این مطالعه نشان می‌دهد که چگونگی رژیم غذایی در دوران بارداری می‌تواند بر ریسک ابتلا به اختلال پری- اکلامپسیا اثر بگذارد و و اولین تحقیقی است که ارتباط میان استفاده غذای ارگانیک و ریسک پایین‌تر این اختلال را ثابت می‌کند.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن