بارداری و کودک

داروهای صرع در بارداری، تولد جنین بدون جمجمه

[ad_1]

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - داروهای صرع در بارداری، تولد جنین بدون جمجمه

پرسش: حدود یک ماه پیش به دلیل اینکه جنینم فاقد جمجمه بود سقط کرد م علت این مشکل چیست ؟ در حال حاضر دهانه رحمم دچار زخم شده آیا علت کورتاز است؟

پاسخ: عامل بوجود اورنده ی این بیماری ناشناخته می باشد و الگوی ژنتیکی شناخته شده ای برای ان هنوز تشخیص داده نشده است. 

امار و تحقیقات نشان می دهد که مادری که در یکی ازد کودکان فقدان کانال عصبی وجود داشته ، 3% احتمال این وجود دارد که فرزند بعدی وی نیز دچار این اختلال شود.

تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد که مادرانی که دارو های ضد صرع استفاده می کنند و نیز دارای دیابت وابسته به انسولین هستند ریسک فاکتور بیشتری در ابتلای فرزندانشان به این بیماری هستند. مشاوره ی ژنتیک میتواند در مادرانی که دارای این ریسک فاکتور های هستند می تواند کمک کننده باشد. 

استفاده اسید فولیک می تواند از بروز این بیماری پیشگیری کند. بنابراین توصیه می شود زنان و دخترانی که در سن بارداری قرار دارند روزانه 0.4 میلی گرم اسید فولیک را استفاده کنند و این باعث می شود ابتلا به ان 0.03% کاهش یابد. پزشکان برای مادرانی که در بارداری قلبی کودکشان مبتلا به این اختلال شده است از دوز بالای اسید فولیک روزانه 4 میلی گرم برای انها تجویز می کنند .

این بیماری می تواند دراثر در معرض قرار گیری مادر در حین بارداری با عوامل سمی از جمله کرونیوم، مرکوری و نیکل باشد. مجاورت با اورانیوم علاوه بر این اختلال باعث ایجاد دفورمیتی های خطرناکی دیگر نیز می شود.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن