استفاده زنجبیل در دوران بارداری، آری یا خیر؟

[ad_1]

زنجبیل یک تنه می‌تواند طعم هر
غذا یا شیرینی را از این رو به آن رو کند. علاوه بر طعم‌دهی خواص درمانی
زیادی نیز برای این ادویه قائل شده‌اند؛ اما با تمام خواصی که دارد
می‌تواند برای افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند مضر نیز باشد.
 
زنجبیل در دوره‌ی بارداری: آری یا نه؟
در خصوص استفاده زنجبیل در دوره‌ی بارداری اتفاق نظری بین محققان وجود ندارد. نتایج پژوهش‌های مختلف نتایج مختلفی را نیز نشان داده است. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که رابطه‌ای بین استفاده زنجبیل و سقط‌جنین وجود دارد.
 
نتایج بررسی‌های دیگر حاکی از این است که استفاده این ادویه باعث بروز مشکلات و عوارضی در این دوره می‌شود. درحالی‌که بررسی‌های متعدد دیگر نشان می‌دهد که استفاده زنجبیل در دوره‌ی بارداری نه تنها مشکلی به بار نمی‌آورد بلکه باعث تسکین حالت تهوع نیز می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که شما قبل از استفاده مکمل یا خود زنجبیل با پزشکتان مشورت کنید. چون بسیاری از خانم‌ها برای مقابله با حالت تهوع‌های صبحگاهی از این ادویه استفاده می‌کنند.  
 
سود و زیان زنجبیل برای سلامتی
 زنجبیل برای کاهش حالت نفخ اگر همیشه نفخ می‌کنید توصیه
می‌کنیم به چای خود کمی زنجبیل اضافه کنید و یا اینکه یک تکه‌ی کوچک زنجبیل
تازه و پوست‌کنده بجوید. شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از نفخ حاصل
از خوردن حبوبات یک تا دو ورقه‌ی نازک زنجبیل تازه را به غذای حاوی این
مواد اضافه کنید. خواهید دید که حالت نفختان به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا
خواهد کرد.  

 

زنجبیل می‌تواند باعث کاهش قند خون شود

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که پودر زنجبیل در افرادی که از دیابت نوع ۲ رنج می‌برند باعث کاهش قند خون می‌شود. اگر شما نیز از این بیماری رنج می‌برید و نگران میزان قند خونتان هستید با پزشک معالجه‌ی خود در خصوص استفاده زنجبیل مشورت کنید. اگر پزشکتان تشخیص بدهد که استفاده این ادویه با داروهایتان تداخل ایجاد نکند می‌توانید از آن برای کنترل هر چه بیشتر قند خونتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که در برخی موارد استفاده زنجبیل می‌تواند تأثیر خطرناکی روی میزان انسولین بدنتان داشته باشد.  
 
زنجبیل همپای داروهای ضدانعقاد خون
نتایج یک پژوهش استرالیایی نشان می‌دهد که زنجبیل یک ضدانعقاد قوی است که تا حدودی قوی تر از آسپرین نیز محسوب می‌شود. در نتیجه استفاده آن برای بیمارانی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنند توصیه نمی‌شود. به خاطر اینکه خطر خونریزی یا کبودی را در آن‌ها بالا می‌برد. اگر مشکل خونریزی دارید و یا از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنید بهتر است از استفاده زنجبیل بپرهیزید.

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code