بارداری و کودک

جدا کردن اتاق کودک، دردسرهای والدین!

[ad_1]

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - جدا کردن اتاق کودک، دردسرهای والدین!

دلایل زیادی برای نماندن کودکان در تخت خودشان وجود دارد. یافتن روشی که به جواب برسد نیاز به آزمون و خطا دارد. اما با کمی وقت گذاشتن به جواب خواهید رسید.

ریشه ی مشکل را پیدا کنید
زمانی که می خواهید کودک شما در تخت خودش بخوابد مرحله ی اول پیدا کردن مشکل اصلی است. برخی کودکان از هیولاهای خیالی در ذهن خود می ترسند، برخی دیگر بین شب بیدار شده و قادر نیستند دوباره خودشان به تنهایی به خواب بروند. برای حل مشکل شما باید ریشه ی اصلی آن را پیدا کنید.
 
سبک جدیدی را شروع کنید
با کمی تغییر کوچک در برنامه ی تغییر محل خواب کودک می توان تاثیر زیادی روی موفقیت یا شکست کودک برای توانایی خوابیدن جدا برجا گذاشت.، خصوصا اگر کودک شما بخاطر رویاهای بد ترسیده است. قبل از خواب برنامه ای برای خواندن یک داستان بگذارید و یا در ابتدای کار به او اجازه دهید کمی این کار را اناجم ندهد، برای رسیدن به هدف تلاش کنید و سعی کنید کمترین فشار به کودک شما وارد شود.

حرف های شما مثبت باشد
زمانی که با کودک خود درباره ی خوابیدن در تخت خودش حرف می زنید مطمئن شوید زبان شما مثبت و خوش بینانه است، نه اینکه عبوس و مستبدانه. خوابیدن جدا باید مانند یک کار بزرگ به نظر برسد نه کاری که باید انجام شود و نه بخاطر ترس از تنبیه یا ناامید شدن شما.
 
به تدریج به سمت هدف خود حرکت کنید
در همان شب اولی که شما این کار را شروع کرده اید کودکتان در تخت خودش نمی خوابد. شاید حتی تا یک هفته بعد هم این اتفاق نیفتد. باید پایان بازی را در ذهن خود داشته باشید، نه اینکه روی رسیدن سریع به نتایج تمرکز کنید. پس از این همه تلاش شما می خواهید به یک نتیجه ی دائمی برسید نه یک کار موقت.
 
او را تشویق کنید خودش تنها بخوابد
اگر
بخشی از برنامه ی شما این است که زمانی را کنار کودکتان بمانید تا خوابش
ببرد بهتر است روی استراتژی خود دوباره کمی فکر کنید. مسلما کودکی که برای
خوابیدن به شما وابسته است وقتی بین شب بیدار می شود نیز طبیعی است که
دنبال شما می گردد و نمی تواند خودش بخوابد. سعی کنید کاری کنید کودک شما
خودش بخوابد و متوجه می شوید بخش بزرگی از مشکل خودش حل شده است.

یک بازی درست کنید
اگر شما برای هرشب موفق در تخت جدا برای کودک خود
جایزه ای در نظر بگیرید و این کار را برای او مانند یک سرگرمی کنید مطمئن
باشید متوجه می شوید نتایج بهتری خواهید داشت.

کودکان را در این کار درگیر کنید
به کودک خود کمی فضا بدهید، به او اجازه دهید برای خود ملافه ی دلخواهش را انتخاب کند، عروسکی را بردارد و کنار خود بخواباند و یا تا زمان خواب برای خودش کمی در تخت حرف بزند! بگذارید کودک شما بداند شما نسبت به این بخش از زندگی او و بزرگ شدنش هیجان دارید و به او اجازه دهید روی این شرایط کمی کنترل داشته باشد.
 
پیگیر باشید
زمانی که کودک شما نیمه های شب آرام وارد اتاق شما می شود راه آسان تر این است که اجازه دهید به تخت شما بیاید. اما پیگیری شما کلید موفقیت است زیرا شما نباید پیام های مختلفی را به کودک خود برسانید. تنها باید بلند شوید، او را به تخت خودش برگردانید و در تمام راه با او دعوا نکنید. با مقاومت کردن کودک شما یاد می گیرد آمدن به اتاق شما راهی برای رسیدن به چیزی نیست که در ذهنش دارد.
 
برای موفقیت ها تشویق کنید، در شکست ها تنبیه نکنید
بجای تنبیه کردن یا سرکوفت زدن به کودک در زمان اشتباه، برای هرشب موفقیت او جایزه ای در نظز بگیرید. بدانید کودک شما می خواهد شما به او افتخار کنید و از جانب شما تایید شود، حتی اگر تغییری که از او می خواهید بزرگ باشد و گاهی حتی از آن بترسد.

صبور باشید
زمانی که نصف شب از خواب بیدار می شوید راحت نیست خونسرد
بمانید اما از دست دادن صبر و طعنه زدن به کودک یقینا باعث شکست شما خواهد
شد. زمانی که کودک شما در تخت خودش می خوابد همیشه تلاش کنید به جای
عصبانیت و اوقات تلخی صبر و درک خود را حفظ کنید.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن