بارداری و کودک

دل پیچه در دوران بارداری و درمان آنعموما دل پیچه در اثر ویروس یا باکتری ایجاد می شود. البته در حاملگی عوامل دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند. گاهی افتراق دل پیچه از تهوع صبحگاهی دشوار خواهد بود به خصوص اگر در اوایل بارداری اتفاق بیافتد. اگر شما از تهوع و استفراغ همراه با درد و گرفتگی معده و اسهال رنج می برید به احتمال زیاد دچار دل پیچه در بارداری شده اید. البته علائم مسمومیت غذایی نیز درست مانند این گونه دل پیچه هاست. بنابراین افتراق و تشخیص درست این مشکل حائز اهمیت است.

چه اقدامی می توان انجام داد؟
فرقی نمی کند علت دل پیچه ی شما کدام یک از موارد فوق باشد. به معده خود استراحت دهید. سعی کنید مایعات بیشتری استفاده کنید به خصوص اگر دچار اسهال و استفراغ نیز هستید.

توجه داشته باشید اگر به مدت طولانی دستشویی نرفته اید و یا رنگ ادرارتان تیره شده است، شما در معرض خطر کم آبی یا دهیدراته شدن قرار دارید. مایعات به مقدار بیشتری استفاده کنید. آب، آب انگور، شربت آبلیمو می توانند بسیار کمک کننده باشند.
غذاهای روغنی، چرب و سنگین استفاده نکنید.
زنجبیل بسیار برای رفع مشکلات معده مفید است.
اگر قادر به نوشیدن مایعات نیز نیستید حتما به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید. در صورتی که مایعات بدن شما جایگزین نشوند خطر کم آبی شما را تهدید می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن