اخبار بازیها

نهادهای متولی صنعت بازی در ایران، ترکیه و روسیه نشست مشترک برگزار می‌کنند


نهادهای متولی صنعت بازی در ایران، ترکیه و روسیه نشست مشترک برگزار می‌کنند

بنیاد ملی بازی‏‌های رایانه‏‌ای در نمایشگاه بازی ترکیه با اسم GIST حضور خواهد داشت؛ ‌این نمایشگاه از تاریخ پنجشنبه دوازدهم بهمن‏‌‏ تا یک‌‏شنبه پانزدهم بهمن‏‌ماه سال جاری (۱ تا ۴ فوریه) در شهر استانبول برگزار می‌‏شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، چند سالی است که نمایشگاه GIST یا Gaming Istanbul با حضور شرکت‏‌های بزرگ فعال در این حوزه کار خود را پی می‏‌گیرد. این نمایشگاه صرفا در حوزه بازی‏‌های ویدیویی برگزار نمی‏‌شود و طبق آنچه در سایت نمایشگاه نیز ذکر شده GIST یک نمایشگاه بزرگ در زمینه بازی است که بازی‏‌های ویدیویی را هم در بر می‏‌گیرد.

بنیاد ملی بازی‏‌های رایانه‏‌ای و شرکت‏‌های بازی‌سازی گونای، تاد، پارسنیپ و دیرین دیرین از جمله نمایندگانی هستند که از طرف کشورمان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

در این رویداد شاهد برگزاری جلساتی با حضور فعالان ایرانی صنعت بازی خواهیم بود. در یکی از این نشست‌ها قرار است همکاری میان نهادهای متولی صنعت بازی در کشورهای ایران، ‌ترکیه و روسیه با حضور حسن کریمی قدوسی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‏‌های رایانه‏‌ای، علی ارکین مدیر سازمان بازی‏‌سازان ترکیه(TOGED) و الکساندر مزین مدیرعامل و موسس بورش گیمز (Borsch Games) به نمایندگی از بازی‏‌سازان روسیه مورد بحث قرار گیرد.

همچنین در یکی دیگر از این جلسات با حضور فرزام ملک‏‌آرا و علی نادعلی‏‌زاده، دو تن از بازی‏‌سازان و توسعه‏‌دهندگان مطرح ایرانی، ‌شاهد گفتگویی با محوریت موضوع «صنعت گیم ایران: فرصت‏‌ها و چالش‏‌ها» خواهیم بود.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز با تمرکز بر رویداد Tehran Game Convention و معرفی آن به فعالان بازی در کشور ترکیه در این رویداد حضور خواهد یافت. دومین دوره‌ی رویداد TGC تیر ماه سال ۹۷ برگزار خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن