ورزش های پس از زایمان، هشت نکته مهم

[ad_1]

شاید ورزش های پس از زایمان آخرین کار مورد علاقه شما بعد از زایمان باشد اما نتیجه آن واقعا بی‌نظیر است و با این تمرینات ساده که همه‌جا می‌توان انجامشان داد، پرتحرک و متناسب خواهید شد.

خودتان انجامش دهید

مسئله‌ی مادر شدن حتی بدون فکر کردن به تمرینات ورزشی، خود به تنهایی سخت است اما از آن جایی‌که یک جلسه‌ٔ تمرین ورزشی می‌تواند به کنترل استرس والدین کمک کند، انرژی را افزایش دهد و دردهای بدنی را آرام کند، ارزشش را دارد که وقتی را به انجام این تمرینات اختصاص دهید. مادر بودن از نظر جسمی واقعا دشوار است! نوزادان به خم شدن و تکیه دادن و کشش‌های بدنی زیادی از جانب مادر نیاز دارند و این کارها با افزایش سن آن‌ها افزایش می‌یابد. پدران هم می‌توانند از فعال بودن در این زمینه بهره ببرند. پدر و مادری کردن بسیار فیزیکی‌تر از چیزی است که به‌ نظر می‌رسد. بهره‌های ذهنی نیز پس از انجام ورزش های پس از زایمان به دلیل ایجاد حس صبوری، بسیار افزایش می‌یابد. ربکا اسپاوز که یک مادر و یک مربی ورزشی در رنتون واشنگتن است با این مسئله کاملا موافق است. به گفته‌ٔ او “دلیل شماره‌‌ یک من برای ورزش کردن، فرزندانم هستند. من می‌خواهم یک نمونه‌ سالم برای آن‌ها باشم و همچنین می‌خواهم که انرژی و قدرت لازم را برای دنبال کردن فعالیت‌های‌شان در طول روز داشته باشم. این را می‌دانم که روزهایی که ورزش نمی‌کنم بدخلق و بی‌صبر می‌شوم پس وقتی که ورزش می‌کنم مادر بهتری هستم!”

برنامه‌ ریزی کنید

فعال ماندن به‌عنوان پدر و مادر، کاملا ممکن است اما این فعالیت به یک‌باره در 30 یا 60 دقیقه‌ برنامه ریزی شده انجام نمی‌شود. فعالیت کلی در طی روز است که اهمیت دارد. یکی از راه‌کارهای جالب و کارآمد این است که هدف مشخصی را برای تمرین‌های روزانه خود مشخص کنید، مثلا 100 دراز و نشست یا 100 اسکات ورزشی در روز، نوشتن یک یادداشت روزانه برای برنامه ریزی این کار بسیار مفید است. اگر گاهی فراموش می‌کنید که ورزش های پس از زایمان را انجام دهید، ناامید نشوید. مسئله مهم این است که تلاش‌تان را می‌کنید.

با مادران دیگر دوست شوید

گاهی ایده‌های مادران دیگر در مورد فعالیت‌های روزانه بسیار ارزشمند است؛ شما می‌توانید از دوستان خود که آن‌ها هم مادر هستند در مورد مسائل نوزادتان که ذهن‌تان را مشغول کرده است سوال کنید؛ علاوه بر این، دوست بودن با مادران دیگران می‌تواند آن‌ها را تبدیل به همگروهی شما در تمرینات ورزشی کند که این مسئله می‌تواند ضمانتی برای انجام حتمی فعالیت‌های ورزشی در طول روز باشد. اگرچه بارداری هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است و بدن هر شخص به‌طور متفاوت از دیگری بهبود می‌یابد، اما همه افراد تجربه‌ مشابهی را گذرانده‌اند پس می‌توانند همدیگر را درک کنند و از بیشتر از همیشه از هم حمایت کنند. ورزش کردن با مادران جوان دیگر فوق‌العاده و هدفمند است؛ شما با این کار در دورانی که شاید احساس تنهایی کنید در جامعه حضور پیدا می‌کنید.

با فرزندتان ورزش کنید

 بعضی از نوزادان دوست دارند که همیشه در آغوش گرفته شوند. اگر شما حتی نمی‌توانید به راحتی به حمام بروید یا آشپزی کنید، احتمالا ورزش کردن به راحتی از قلم می‌افتد اما خوشبختانه می‌توانید کمی از ورزش‌های روزانه خود را با فرزندتان انجام دهید. اسپاوز می‌گوید که فرزند 15 ماهه‌اش عاشق نشستن روی پای او در هنگام انجام دراز و نشست است و با هر بار انجام این تمرین، فرزندش می‌خندد. هم‌چنین، اسکات‌ها را نیز می‌توانید با در آغوش گرفتن نوزادتان انجام دهید. هرچه شما قوی‌تر می‌شوید فرزندتان هم رشد می‌کند این یعنی شما به مرور زمان می‌توانید از وزنه‌های سنگین‌تری (فرزندتان!) برای تمرینات خود استفاده کنید! فقط اطمینان حاصل کنید که کودک تازه غذا نخورده باشد، از او به خوبی حفاظت کنید و حرکات خود را آهسته انجام دهید.

وسایل را دور از دسترس بگذارید

میز تعویض پوشک نوزاد را از محل نشیمن خود دور کنید. اگر خانه شما چند طبقه دارد، عالی است! میز تعویض پوشک را در طبقه‌ دیگری بگذارید تا مجبور شوید از پله‌ها بالا و پایین بروید! هنگام خرید، سعی کنید خودروی خود را در دورترین ناحیه پارکینگ پارک کنید. با این کار، نه تنها کمی پیاده‌روی می‌کنید، بلکه برای گذاشتن و برداشتن وسایل خود در صندوق خودرو نیز فضای بیشتری خواهید داشت. این‌ها نکات ریز مادر و پدر بودن است!

پیاده‌ روی کنید، پیاده‌ روی کنید، پیاده‌ روی کنید

یکی از ساده‌ترین ورزش های پس از زایمان پیاده‌روی است. پیاده‌روی با توجه به بارداری، زایمان و تولد نوزاد (به‌خصوص در مورد سزارین) می‌تواند برای مدتی تنها گزینه‌ٔ ورزشی شما باشد و حتی ممکن است از دشواری آن در روزهای اوله تعجب کنید. تحرک و تنفس هوای تازه برای بدن و مغز مفید است پس آن‌ را در هوای بارانی یا آفتابی، گرم یا سرد محقق سازید. اگر زمستان است، تا وقتی که زمین یخ نزده یا برف نمی‌بارد، حاضر شوید و با نوزادتان بیرون بروید. اگر فرزندتان به آغوش شما عادت کرده است می‌توانید از حمل‌ کننده‌های پوشیدنی در هنگام پیاده‌روی استفاده کنید.

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن