بارداری و کودک

ورزش در دوران حاملگی، چی خوبه؟

[ad_1]

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - ورزش در دوران حاملگی، چی خوبه؟

انجام تمرینات ورزشی پیلاتس بخصوص در دوران بارداری فوائد بسیار زیاد و ویژه ای دارد. همزمان با رشد و بزرگ شدن جنین در داخل رحم مرکز ثقل بدن مادر نیز به سمت جلو تغییر مکان می دهد.

این جابه جایی مرکز ثقل به تدریج در طول ماه ها شدت یافته و موجب افزایش انحنای ستون فقرات و در نتیجه ایجاد گودی کمر خواهد شد. انجام تکنیک های خاص پیلاتس موجب تقویت عمیق ترین عضلات ناحیه شکم یا به عبارتی عضله عرضی شکمی خواهد شد.

 توانمند شدن هر چه بیشتر این عضله حمایت لازم از ستون فقرات را برای عملکرد بهتر فراهم خواهد کرد. این امر در نهایت باعث مهار و کنترل فشار در ناحیه پایین کمر شده و در نتیجه تحمل وزن شکم در این دوران راحت تر به نظر خواهد رسید. تقویت هر چه بیشتر عضلات کمر موجب حفظ سلامت و راستایی ستون فقرات خواهد شد.

در طول نه ماه بارداری وزن نوزاد به تدریج بیشتر شده و متعاقب آن فشار وارده به ناحیه کف لگن روز به روز افزایش می یابد! انجام تمرینات پیلاتس در تقویت و انعطاف پذیری بیشتر عضلات کف لگن بسیار موثر و کارآمد خواهد بود. انجام این ورزش مشکل بی اختیاری ادرار در ماهه ای پایانی بارداری را کاهش داده و همچنین موجب تسهیل فرایند بازیابی بدن پس از زایمان خواهد شد.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن