بارداری و کودک

پیلاتس در دوران بارداری، مانعی ندارد؟

[ad_1]

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - پیلاتس در دوران بارداری، مانعی ندارد؟

آیا می توان در دوران بارداری تمرینات پیلاتس را همچنان به شیوه قبل ادامه داد؟
در سه ماهه اول بارداری مشروط بر آنکه بارداری شما به نحوی مطلوب پیش رفته و با هیچ نوع عارضه پزشکی مانند افزایش فشار خون و یا خونریزی واژینال همراه نباشد ادامه تمرینات به شیوه قبل هیچ مشکلی به دنبال نخواهد داشت.

در هنگام پرداختن به ورزی سعی کنید از انجام تمرینات لذت برده و از وارد اوردن فشار زیاد به بدن خودداری کنید. ضمن آنکه در صورت احساس خستگی نیز باید از سرعت و شدت تمرینات خود بکاهید!

با شروع سه ماهه دوم بارداری شکم به تدریج بزرگ و برجسته تر شده و در نتیجه انجام برخی تغییرات در اجرای تکنیک ها ضرورت می یابد. در واقع بسیاری از تمرینات ورزشی پیلاتس معمولا بر روی زمین و در وضعیت خوابیده انجام می شوند.

 از آنجایی که در هنگام دراز کشیدن به پشت وزن حاصل از جنین موجب وارد آمدن فشار به ورید اجوف تحتانی و کاهش اکسیژن رسانی به جنین می شود در این مرحله از بارداری به دلیل بزرگ بودن شکم بهتر است در حین انجام تمرینات با استفاده از یک بالش در یک سطح شیب دار قرار بگیرید تا به این ترتیب قفسه سینه در سطحی بالاتر از لگن قرار بگیرد. ضمن آنکه در این دوران از بارداری می توان بسیاری از تمرینات را به حالت نشسته بر روی توپ های پیلاتس انجام داد. تکنیکی که در عین حال بسیار مفرح و لذت بخش است.

ورزش هایی که برای انجام آنها باید به مدتی طولانی در وضعیتی ثابت بمانید روند خون رسانی به جنین را کاهش می دهند. بنابراین برای خون رسانی بهتر به جنین سعی کنید در حین انجام تمرینات دائم موقعیت خود را تغیر دهید.

در زمان بارداری به منظور سهولت زایمان هورمونی با اسم ریلاکسین در بدن ترشح می شود که موجب شل شدن لیگامان های حمایت کننده مفاصل می شود. از این رو به دلیل انعطاف پذیری بیشتر مفاصل انجام تمرینات ورزشی در این دوران دقت و احتیاط بیشتری طلبیده و همچنین موجب محدود شدن دامنه حرکات شما در حین انجام تمرینات خواهد شد.

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن