متخصص زنان و زایمان، نکاتی جهت ویزیت شدن

[ad_1]

رفتن نزد یک متخصص زنان، کاری است که اکثر زنان باید به صورت منظم انجام دهند، اما حتی پس از بارها ویزیت شدن، بسیاری از زنان برای ملاقات سالیانه خود با پزشک شان مردد می شوند. در حالی که رفتن به متخصص زنان ممکن است برای برخی از بیماران یک تجربه ناخوشایند، صمیمی و یا شرم آور باشد، برای پزشکانی که آنها را ویزیت می کنند، این فقط یک روز عادی کاری است. (در واقع، این پزشکان همه عملیات پزشکی را انجام داده اند. از ویزیت بیمارانی که به خوبی از سلامت خود مراقبت نمی کنند گرفته تا نجات دادن جان افراد با انجام جراحی در زمان های بحرانی). قبل از قرار ملاقات سالانه خود با پزشک تان، مطمئن شوید که این ۲۰ راز که متخصص زنان تان به شما نمی گوید را بدانید.

 

۲۰ راز که متخصص زنان به شما نمی گوید!
۱- برای آنها اهمیتی ندارد که شما موهای زائدتان را اصلاح کنید یا نه
چه ناحیه تناسلی تان را اصلاح کرده باشید و چه اصلاح نکرده باشید، پزشک شما اهمیتی نخواهد داد.
    یک متخصصِ زنانِ مرد می گوید: چه اصلاح کنند و چه اصلاح نکنند در کار ما تفاوتی نخواهد کرد هر چند گویی اکثر افراد ترجیح می دهند اصلاح کنند.
۲- دیدن شما بدون لباس، به هیچ وجه برای آنها تحریک کننده نیست
اگر بار ها و بارها این عمل را تکرار کنید، دیدن بدن افراد متفاوت آن اندازه که به نظر میاید جالب نیست.
    یک متخصص زنان می گوید: طی گذر زمان، این صحنه بیشتر علمی به نظرمان می رسد تا جنسی. من بیماران زیادی ویزیت می کنم. آنها تفاوتی احساس نمی کنند اما در واقع وقتی یک نفر جلوی من تمام لباس هایش را در می آورد، بیشتر احساس تنِشِ اجتماعی می کنم تا تحریک جنسی.
۳- قبل ازملاقات با پزشک، حمام کنید
با وجود اینکه پزشک شما به موهای زائد شما اهمیتی نخواهد داد، بهتر است قبل از ملاقات تان با او، اطمینان حاصل کنید که تمیز باشید.
    یک پزشک می گوید: بهداشت جنسی مناسب بیشتر از هر چیز دیگری مهم است. پیشنهاد آنها چیست؟ کافیست از آب ولرم و صابون برای این کار استفاده کنید.
۴- متخصص های زنانِ مرد، اکثرا به کمک یک پزشک یا پرستار نیاز دارند
اگر همیشه هنگام معاینه پزشک تان، یک پرستار یا پزشک زنِ دیگر نیز در اتاق است، این پدیده تصادفی نیست. بسیاری از دکتر هایِ زنانِ مرد، با خود یک پزشک یا پرستار زن در اتاق معاینه می آورند تا اطمینان حاصل کنند بیمار راحت است و سوء تفاهمی پیش نمی آید.
    یک متخصص زنان در این باره می گوید: بسیاری از پزشکان مرد هنگامی که بیمار آنها زن است، یک ناظر زن را نیز درون اتاق می آورند. اگر یک بیمار زن در اتاق معاینه با یک پزشک مرد تنهاست، این گزینه و حق را دارد که اگر بخواهد، هنگام معاینه یک ناظر زن داشته باشد.
۵- آنها واقعا از زمان هایی که شما گوگل را پزشک فرض می کنید، متنفرند
داشتن دسترسی به کامپیوتر و اینترنت هیچ کس را به پزشک تبدیل نمی کند. بسیاری از بیماران، به خصوص بیماران باردار، تصور می کنند که تمام مشاوره اینترنتی که خوانده اند از منابع متخصص است و این پدیده به شدت برای پزشکان کلافه کننده است.
    یک دکتر می گوید: من عاشق مادرانی هستم که درباره مراقبت های بهداشتی خود تحقیق می کنند. این مادران درگیر سلامتی شان و سالم هستند و انگیزه دارند که والدین خوبی باشند. اما برخی از افرادی که تحقیق می کنند، متاسفانه نمی توانند خوب قضاوت کنند که کدام منبع، منبع خوب و مناسبی برای توصیه های پزشکی است و کدام منبع این گونه نیست. این دسته از افراد به شدت من را کلافه می کنند. دکتر فرض کردن خود، رفتار آزار دهنده ای است که این رفتار و رفتار های مشابه آن باعث ایجاد استرس در روابط تان می شود.
۶- بر روی واژن تان لوازم جانبی نصب نکنید
می توانید موهای واژن و شکم خود را به صورت یک صاعقه اصلاح کنید یا آن را به رنگ سبز روشن رنگ کنید. هر کاری که انجام می دهید، در داخل واژن تان بخاطر دلایل آرایشی تغییری ایجاد ندهید.
    یک پزشک می گوید: من یک تجربه بد داشتم که یکی از بیمارانم تصمیم گرفته بود در درون واژنش از اکلیل استفاده کند. واژنش بوی گند گرفته بود. خود او می گفت که بوی گوشت فاسد می دهد، اما خیلی بدتر بود. در تمام طول روز حتی بعد از اینکه این خانم رفت، نمی توانستیم تا وقتی که بو به طور کامل از اتاق خارج شود در آن فردی را معاینه کنیم. واژن تان را تمیز کنید ولی کاری بیشتر از این بر روی فضای داخلی واژن تان انجام ندهید.
۷- زایمان همیشه هم فرایند زیبایی نیست
در حالی که زایمان می تواند شگفت انگیز باشد، متخصص های زنان اغلب باید با موقعیت های بحرانی مربوط به حاملگی نیز مقابله کنند.
    یک پزشک به خاطر می آورد که مجبور بود یک نوزاد را قبل از وقتش به دنیا بیاورد. این دکتر می گوید: ما با وجود این که کاملا مشخص بود هنوز وقتش نیست، او را با سزارین به دنیا آوردیم. مورد بد و وحشتناکی بود.
۸- پزشکان هم گاهی اوقات به بیماران خود جذب می شوند
در حالی که ممکن است پزشکان به بیمارشان نظر پیدا کنند، انتظار نداشته باشید که او بعد از معاینه به شما شماره اش را بدهد.
    یک مرد پزشک زنان در این باره می گوید: تمرکز خیلی هم دشوار نیست، به ویژه هنگامی که بدانیم یک لغزش غیر حرفه ای می تواند باعث شود شغل مان را از دست بدهیم. در واقع داشتن یک بیمار جذاب حتی باعث می شود که بیشتر هم بر روی کار تمرکز کنیم زیرا این گونه افراد باعث می شوند احساس خودآگاهی پیدا کنیم.
    یک پزشک دیگر اضافه می کند: کاری که ما انجام می دهیم هیچ جنبه جنسی ندارد. ما فقط کاری که باید انجام شود را انجام می دهیم و به سراغ کار بعدی می رویم.
۹- آنها گاهی اوقات مجبور به استفاده از روش های تهاجمی می شوند
رفع مشکلات پزشکی بیمار همیشه به سادگی نوشتن یک نسخه یا گذاشتن قرار برای یک عمل جراحی نیست. برای بسیاری از پزشک ها این کار بیشتر مربوط به شرایط لحظه ای است.
    یک متخصص زنان در این باره می گوید: من دفعات متعددی مجبور شده ام مشتم را در واژن افراد قرار دهم تا جلوی خونریزی شدید را بگیرم. در دو مورد، من مجبور شدم از ابزارهای تیز استفاده کنم تا بتوانم جفت جنین را از رحم بتراشم و جدا کنم.
۱۰- به دنیا آوردن نوزادان یک مزیت عمده، این نوع تخصص پزشکی است
در حالی که بسیاری از مردم نمی توانند درک کنند چرا یک نفر باید بخواهد پزشک زنان باشد، به دنیا آوردن نوزادان یکی از بزرگترین انگیزه ها برای انتخاب این رشته است.
    یک پزشک زنان می گوید: زایمان و به دنیا آوردن نوزادان برای من بسیار هیجان آور است و ۹۹٪ مواقع یک تجربه فوق العاده است. آن ۱٪ چطور؟ برای آنها هم دقیقا به اندازه همان ۹۹ درصد، اگر نه بیشتر، مهم است که یک پزشک با انگیزه داشته باشند که به آنها اهمیت دهد. وقتی کودکی را به خانواده ای تحویل می دهم که واقعا بچه می خواستند، این احساس با هیچ چیز در دنیا قابل تعویض نیست.
۱۱- افراد کارهای عجیب و غریبی در طول معاینه خود انجام می دهند
اگر چه برخی از زنان ممکن است هنگام معاینه احساس ناراحتی کنند، برخی دیگر از زن ها کمی بیش از حد احساس راحتی می کنند.
    یک دکتر می گوید: یک بار دیدم که در طی معاینه بیمارم داشت چت می کرد که عجیب بود.
۱۲- اگر معاینه تان مختصر و کوتاه بود نگران نباشید
اگر معاینه تان کوتاه بود، تعجب نکنید. برای افراد سالم، فرایند معاینه برای اکثر متخصصین زنان بسیار استاندارد است طوری که می توانند در عرض چند دقیقه افراد را به طور کامل معاینه کنند.
    یک پزشک می گوید: اگر فکر می کنید متخصص زنان شما دارد سهل انگاری می کند، در نظر داشته باشید که معاینه نهایتا ۱۰-۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. ما بسیار کارآمد و صادقانه عمل می کنیم، از سال چهارم مدرسه پزشکی به بعد، انواع مختلف معاینه برای ما بسیار روتین و عادی است.
۱۳- برخی افراد ایده های جالبی درباره پیشگیری از بارداری دارند
عدم آموزش در مورد پیشگیری از بارداری می تواند اثرات ویران کننده ای بر روی بیماران داشته باشد. به خاطر تصورات غلط درباره پیشگیری از بارداری، نه تنها افراد دچار حاملگی های ناخواسته می شوند، بلکه ممکن است به طور جدی بیمار شوند.
    یک پزشک می گوید: هنگامی که من در بخش بهداشت زنان مستقر شده بودم، یک بیمار آمد که یک پارچه کهنه را ۳ هفته پیش در واژن خود به عنوان پیشگیری از بارداری خانگی قرار داده بود و عفونت کرده بود و بوی بد می داد.
۱۴- متخصصین زنان زمان هایی که کار نمی کنند، لذت فراوانی می برند
اگر فکر می کنید پزشک زنان شما هنگامی که کارش تمام شد به خانه می رود و جدول حل می کند سخت در اشتباهید. بسیاری از پزشکان تایید می کنند که متخصصین زنان هنگامی که کار نمی کنند، افراد بسیار خوش مشربی هستند.
    یکی از پزشکان می گوید: متخصصین زنان از آن گونه افراد هستند که هم سخت کار می کنند و هم از زندگی شان لذت می برند.
۱۵- این شغل زمان زیادی را برای داشتن یک زندگی خصوصی باقی نمی گذارد
در حالی که بسیاری از پزشکان برنامه های روزمره دارند، نوزادان تنها از ۹ صبح تا ۵ عصر متولد نمی شوند.
    یک پزشک می گوید: به دلیل ساعات غیر منظم کار، داشتن یک زندگی خانوادگی می تواند برای ما کمی مشکل تر باشد (بسیاری از افراد به این دلیل که نگران داشتن یک زندگی خانوادگی اند، از این حرفه اجتناب می کنند) اما این پدیده با توجه به جایی که در آن کار می کنید می تواند با شیفت و … قابل مدیریت باشد.
۱۶- آنها ممکن است علاوه بر زیر کمر شما نقاط دیگری را نیز معاینه کنند
شغل اصلی آنها ممکن است ارزیابی سلامت اندام های تناسلی شما باشد، اما این تنها وظیفه ای نیست که یک متخصص زنان با آن مواجه است. متخصصان زنان مانند هر نوع پزشک دیگری سلامت کلی شما را نیز مورد توجه قرار می دهند.
    یک متخصص زنان در مورد آنچه که آنها هنگام معاینه در بیمار به دنبالش می گردند، می گوید: ما به دنبال چیزهای زیادی هستیم، اولا این که وضعیت سلامتی بیمار چگونه است، محرک های جدید استرس در زندگی او چیست، چه تغییراتی در زندگی اش رخ داده، خلق و خوی او چگونه است، شاد است یا غمگین و ….
۱۷- یافتن شغل برای مردانی که این تخصص را دارند، سخت تر است
مردان ممکن است در برخی زمینه ها دست بالاتری داشته باشند، اما این به آن معنی نیست که پزشکی زنان نیز این گونه است. با توجه به این که بسیاری از بیماران اگر یک مرد معاینه شان کند، احساس ناراحتی می کنند، اغلب پیدا کردن شغل برای مردان در این زمینه سخت تر است.
    یک مرد متخصص زنان می گوید: چقدر طول کشید تا کار پیدا کنم؟ قطعا هر چقدر که بود بیشتر از همکاران زنم طول کشید.
۱۸- آنها به اینکه زمان عادت ماهانه شما است یا نه اهمیتی نمی دهند
اگر فکر می کنید که از آنجایی که زمان عادت ماهانه شماست، بهتر است به قرار ملاقات سالیانه خود نروید، نگران نباشید. برای متخصصین زنان تفاوتی نمی کند که بیمارشان در حال خونریزی باشد یا خیر.
    یک پزشک می گوید: اگر شما در دوره عادت ماهیانه خود هستید، خجالت نکشید. فقط قبل از معاینه به پزشکتان این را بگویید تا غافلگیر نشود.
۱۹- استفاده از نوارهای بهداشتی ممکن است باعث بروز مشکلات جدی شود
در حالی که دسترسی به محصولات قاعدگی می تواند برای بسیاری از زنان باعث آسان تر شدن زندگی شان شود، همین محصولات ممکن است در صورت استفاده نادرست باعث بروز مشکلات بهداشتی شوند.
    یک متخصص زنان می گوید: من به یاد دارم که در طول دوران رزیدنتی باید یک نوار بهداشتی که به داخل واژن یک زن رفته بود را در بیاورم… من هنوز به یاد دارم که پرستار به من گفت که بر روی دست چپم دو لایه دستکش بپوشم و بعد از خارج کردن نوار بهداشتی، آن را با دستی که دو دستکش داشته باشد بردارم، دستکش بیرونی را پشت و رو کنم و گره بزنم. عملیات ساده ای بود اما بو بسیار افتضاح و مشمئز کننده بود.
۲۰- بیماران قدردان باعث می شوند این شغل بسیار ارزشمند و راضی کننده باشد
در حالی که در بسیاری از تخصص های پزشکی ممکن است پزشک برای کارش قدردانی زیادی دریافت نکند، متخصصین زنان این گونه نیستند و سهم منصفانه ای از قدردانی بیماران را دریافت می کنند. برای بسیاری از متخصصین زنان، دانستن اینکه بیماران شان از کارشان راضی هستند، کارشان را برایشان بسیار ارزشمند می کند.
    یک دکتر می گوید: به طور کلی، بیماران در بخش زنان و زایمان بسیار قدردان هستند. و هنگامی که نتایج بدی به دست می آید (که تقریبا هرگز به دلیل کاری که من انجام دادم نبوده است … نه به دلیل اینکه من کامل هستم، بلکه چون اکثر موارد اضطراری به صورت ناگهانی و پیش بینی نشده رخ می دهند)، به طور کلی شما می توانید از لحاظ احساسی حامی بیمار باشید که این هم خوب است. من انسان خودخواهی نیستم اما هر از چند گاه شنیدن ممنون، که جان بچه من را نجات دادی برایم بسیار لذت بخش است.

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code