تیترهای جالب

بیوگرافی و عکس های پرویز قریب افشار

پرویز قریب افشار

پرویز قریب افشار متولد ۱۳۲۲ در ایران ، مجری و بازیگر است. پرویز قریب افشار شهرت خود را بیش از بازی، به خاطر مجری‌گری گرفته است. او یک شومن تلویزیونی دهه ۵۰ بود که با افرادی مثل فرخزاد و علی تابش رقابت می‌کرد.

Gharib Afshar - بیوگرافی و عکس های پرویز قریب افشار

 

جدایی پرویز قریب افشار از همسرش

گفته می‌شود پرویز قریب افشار از همسر اولش جدا شده و سپس با زویا ثابت ازدواج کرده است. شیوا ، دختر او ، فرزند مشترکش با همسر اول اوست.

 

بازیگری پرویز قریب افشار

پرویز قریب افشار در فیلم کاروان بازی کرده است. فیلمی خارجی که در سال ۱۳۵۶ به کارگردانی جیمز فارگو ساخته شده است و در آن با آنتونی کویین، بهروز وثوقی، بهروز گرامیان، محمدعلی کشاورز، خسرو طباطبایی و فهمیده آموزنده همبازی بوده است. ماجرای این فیلم قدیمی، درباره دختر یک سناتور آمریکایی در کشوری در خاورمیانه است که پس از ازدواج با یک سرهنگ در این کشور که احتمال داده می‌شد افغانستان است، ناپدید شده بود. کویین، نقش ذوالفقار را بازی می‌کند که سردسته طایفه‌ای است که این زن در میان آن‌ها است. فیلم کاروان‌ها در اصفهان و فارس فیلمبرداری شده بود و نامزد اسکار در زمینه بهترین طراحی لباس هم شده بود. قریب افشار، نقش پلیس را داشت.

 

بیوگرافی دختر پرویز قریب افشار

دختر پرویز قریب افشار، شیوا رز ، متولد ۸ فوریه ۱۹۶۹ سانتا مونیکا لس‌آنجلس است. او در تئاتر اسم و رسمی به دست اورده است و سپس با بازیگر مشهوری به نام دیلان مک درموت ، که برنده و نامزد جایزه امی بوده است ازدواج کرد.

او در قطعات نمایشی کوتاهی که طی شوهای خودش به نام دنیای خوب ما روی آنتن تلویزیون ایران میرفت، دیده شد و سپس تصمیم گرفت با همسرش کارولین و پروین ملکوتی سریالی به تقلید از برنامههای پرویز صیاد بسازد که همه هفته جمعه شبها از تلویزیون دو نمایش داده میشد، اما قریب افشار هیچگاه به اندازه بقیه شومنها موفق نبود، چه آنکه روزنامهها از معلم مدرسه او نقل میکردند که گفته است هیچگاه هیچچیزی نخواهد شد، یا رقیب اصلی او در تلویزیون، رسما و روی آنتن از او به عنوان یک احمق یاد میکرد

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن