تیترهای جالب

بیوگرافی علی قوی تن کارگردانی که شبیه سهراب سپهریست

علی قوی‌تن

نویسنده ، تهیه کننده ، کارگردان ایرانی

علی قوی‌تن (متولد اول مرداد ۱۳۴۳ – درگز)

کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده، تدوین‌گر و طراح لباس و صحنه اهل ایران است.

میزان: علی قوی‌تن نویسنده و کارگردان سینما درخصوص شباهت خود به سهراب سپهری گفت: بله شباهت‌هایی بین من و سهراب سپهری وجود دارد و این شباهت تا جایی است که پیشنهاداتی هم برای بازی در نقش این شاعر بزرگ به من شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: پیشتر از این برای بازی در نقش سهراب سپهری در فیلم “قشنگ و فرنگ” به من پیشنهاداتی شده بود اما با توجه به الکن بودن شخصیت این شاعر بزرگ در فیلمنامه و پرداخت کم به ابعاد مختلف شخصیتی وی آن را نپذیرفتم. در همان هنگام مساله را با کارگردان این اثر یعنی “وحید موسائیان” مطرح کردم و وی هم با مناعت طبع قضیه را پذیرفت.کارگردان “رقص بادبادک‌ها” با اشاره به جالب بودن این شباهت برای مردم تاکید کرد: این قضیه و شباهت من به سهراب سپهری برای مردم جذاب است. برخی با من عکس می‌گیرند و برخی دیگر در مورد این شباهت شگفت‌زده می‌شوند. البته سینمادوستانی هم هستند که من را شناخته و این قضیه را صرفاً شباهتی ظاهری می‌دانند اما مابقی مردم از من در مورد خویشاوندی با سپهری سوال می‌کنند.

قوی‌تن با اشاره به دغدغه ساخت فیلمی در مورد سهراب سپهری خاطرنشان کرد: سالهاست که در حال تحقیق و پژوهش در مورد شخصیت سهراب سپهری هستیم و ساخت فیلمی از زندگینامه این شاعر عزیز ایرانی همواره برای من دغدغه بوده و قطعاً آن را تبدیل به فیلمی خواهم کرد. اینکه چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد مشخص نیست اما قطعاً به وقوع خواهد پیوست.

علی قوی‌تن
نام اصلیعلی قوی‌تن درجزی
زمینه فعالیتکارگردانی
نویسندگی
تهیه‌کنندگی
تدوین
طراح صحنه و لباس
تولد۱ مرداد ۱۳۴۳
درگز
ملیتایرانی
پیشهکارگردان
سال‌های فعالیت۱۳۷۰-اکنون
همسر(ها)جمیله ریحانی
فرزندانحامد، طلیعه، زهرا
صفحه در وب‌گاه IMDb
صفحه در وب‌گاه سوره
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن