درمان شوره سر با روش ساده و طبیعی در خانه

[ad_1]

درمان شوره سر با روش ساده و طبیعی در خانه

به این مطلب امتیاز دهید

درمان شوره سر : چگونه شوره سر را درمان کنیم ؟ چگونه با روغن های گیاهی سلامت مو را افزایش دهیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره درمان شوره سر با روش های خانگی و استفاده از روغن های طبیعی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 روغن زیتون برای ریزش مو

روغن زیتون برای پرپشت شدن مو , درمان شوره سر

 

 

درمان شوره سر با روش ساده و طبیعی در خانه

شوره سر به پوست مرده سر که مرتب ریزش می کند، گفته می شود.شوره سر میان مو جمع می شود و روی شانه ها، صورت، ابرو و لباس سرازیر می شود.در این مقاله به درمان شوره سر با روغن زیتون می پردازیم.

در طب سنتی ، شوره سر همانند بسیاری دیگر از مشکلات پوستی از جمله کهیر، اگزما، جوش غرور و … حاصل عدم تعادل در کارکرد کبد و عدم توانایی این عضو حیاتی برای تجزیه تحلیل و دفع

موادّ نامطلوب و اضافی بدن از راه های معمول و منطقی است.

چنانکه گفتیم هدف گیری اصلی در درمان شوره سر ، اصلاح کارکرد کبد است و نه محو سریع شوره ها تا به این ترتیب یک درمان ماندگار برای بیمار فراهم شود.

 

۱۵ روش استفاده از روغن زیتون برای درمان شوره سر

روغن زیتون برای شوره :

روغن زیتون گرم برای جلوگیری از شوره سر بسیار مفید است. به مرطوب کردن پوست سر کمک و رشد موی سالم را تسهیل می کند. راهنمای ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

 

مواد اولیه :روغن زیتون بکر

کمی روغن زیتون را بردارید و آن را روی حرارت غیر مستقیم گرم کنید. روغن زیتون گرم را با نوک انگشتان خود به پوست سر ماساژ دهید و پنج دقیقه با حرکات دایره ای آن را مالش دهید. سپس موهای خود را در یک حوله بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه یا یک شب صبر کنید. پس از آن موهای خود را با آب بشویید. این درمان را روزانه حدود ۷ روز تکرار کنید.

 

روغن زیتون و تخم مرغ:

تخم مرغ حاوی آنزیم هایی می باشد که در کشتن باکتری ها مفید هستند. این کار کمک می کند تا پوست سر را سالم و شوره سر را درمان کنید . علاوه بر این، گوگرد،لسیتین و پروتین هایی که در تخم مرغ یافت می شوند مو را تقویت و پوست سر را مرطوب می کنند و قارچها را از بین می برند . علاوه بر این ، به لطف محتوای پروتئین بالا، تخم مرغ برای تغذیه مو نیز مفید است. برخی از روش ها را دنبال کنید تا از تخم مرغ و روغن زیتون برای شوره سر استفاده کنید:

 

مواد اولیه :

۴ق غ روغن زیتون ، ۲عدد تخم مرغ

تخم مرغ ها را با روغن زیتون بزنید سپس ترکیب را روی سر ۱۰ دقیقه بطور دورانی ماساژ دهید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه مو ها را قبل از اینکه با آب و شامپو بشویید ببندید این کار را روزانه تکرار کنید

 

دستورالعمل ۲ :

۱عدد زرده تخم مرغ ، ۱ ق چ جوش شیرین ، ۱ق غ روغن زیتون گرم

تمام مواد فوق را به خوبی مخلوط کنید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید. بعد از ۳۵ دقیقه، آن را کاملا با آب گرم بشویید. این نسخه می تواند در هر هفته دو بار استفاده شود.

 

روغن درخت چای و روغن زیتون برای شوره سر :

با توجه به مطالعات مختلف، روغن درخت چای می تواند بسیاری از مشکلات مو از جمله شوره سر را حل کند چون اثرات ضد قارچی در برابر قارچ Malassezia دارد . علاوه بر این، این روغن همچنین غنی از خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد عفونی کننده است که به تسکین پوست سر و افزایش سلامتی آن کمک می کند. بدانید چطور از روغن درخت چای و روغن زیتون برای شوره سر استفاده کنید:

 

مواد اولیه :

۲ق غ روغن زیتون ، ۱۰ قطره روغن درخت چای

داخل کاسه ای مواد را باهم ترکیب و ۱۰ تا۱۵ دقیقه روی سر ماساژ دهید بعد از ۳۰ دقیقه مو ها را با شامپو بدون سولفات و نرم کننده بشویید سعی کنید از این نسخه ۲ یا ۳ بار درهفته استفاده کنید

 

روغن زیتون و زرد چوبه :

زرد چوبه ، اثر ضد قارچی و ضد عفونی کننده، دارد که با شوره سر و عفونت های قارچی سر مبارزه می کنند ، علاوه بر این، آنتی اکسیدان ها ی موجود در این ادویه به جلوگیری از آسیب مو و پوست سر کمک می کنند. علاوه بر این ، به دلیل عوامل ضد التهابی به تسکین پوست سر کمک می کند. در حقیقت، ترکیبی از روغن زیتون و زرد چوبه، باعث می شود مو ، نرم شود. روش ارائه شده در زیر را با استفاده از زرد چوبه و روغن زیتون برای شوره سر را امتحان کنید:

 

مواد اولیه :

پودر زردچوبه ۱ ق چ ، روغن زیتون ۲ ق غ

زردچوبه و روغن را داخل کاسه ای خوب با هم ترکیب کنید و به آرامی روی سر۱۰ تا۱۵ دقیقه ماساژ دهید بعد از ۳۰ دقیقه موها را با شامپو بدون سولفات و معتدل بشویید این نسخه دو تا سه بار در هفته انجام دهید

 

روغن کرچک و روغن زیتون :

روغن کرچک شامل اثرات ضد میکروبی است که باکتریهای مسئول شوره سر را می کشد. علاوه بر آن، ریسین یافت شده در روغن کرچک شامل خواص ضدقارچی ، ضد میکروبی است که پوست سر را از عفونت های قارچی و میکروبی که به شوره سر کمک می کنند محافظت می کند. علاوه بر این ، ویتامین ای، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا ۶ نیز وجود دارند همه آن ها می توانند با سندروم خارش پوست سر مبارزه کنند و شوره سر خشک را مرطوب کنند. بدانید چگونه از روغن کرچک و زیتون برای شوره سر استفاده کنید:

 

مواد اولیه :

روغن زیتون ۱ق غ ، روغن کرچک ۱ ق غ

روغن زیتون و روغن کرچک را با هم مخلوط کنید و کمی آن ها را گرم کنید. این ترکیب روغن را روی پوست سر خود ماساژ دهید و موهایتان را در یک حوله گرم بپوشانید. پس از آن، بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه موهای خود را با شامپو ضد شوره سر بشویید.این روش ساده را روزانه برای نتایج سریع تکرار کنید.

 

روغن زیتون و شنبلیله :

اساسا، دانه های شنبلیله دارای نیکو تینیک و پروتیین هستند همه آن ها می توانند در برابر شوره سر، ریزش مو و پوست سر مثل خشکی مو ، مفید باشند. هم چنین پوست سر را تسکین می دهد و موهای کم پشت و طاسی را درمان می کند. علاوه بر آن، محتوای غنی لسیتین در آن ها می تواند مو را خیس کند و به ریشه ها قدرت دهد، که باعث می شود مو درخشنده شود.

 

مواد اولیه :

۲ق چ شنبلیله ، نصف فنجان روغن زیتون گرم

شنبلیله ها را آماده کنید و آن ها را در طول شب در آب خیس کنید. از آب بیرون کشید و بعدا دانه ها را له کنید. سپس آن را با روغن زیتون گرم ترکیب کنید. شروع به استفاده کنید و قبل از شستشو با آب دو یا سه ساعت صبر کنید. هر روز این روش را بکار ببرید

 

روغن بادام و زیتون :

روغن بادام اثرات ضد التهابی دارد تا بتواند شوره سر و پوست سر را تسکین دهد. هم چنین به کاهش خارش کمک می کند. ترکیب روغن زیتون و روغن بادام برای نرم کردن پوست سر و انحلال روغن اضافی و کثیفی مفید است.

 

مواد اولیه :

۱ق غ روغن زیتون ، ۱ق غ روغن بادام

روغن زیتون و روغن بادام را در کاسه ای بریزید تا به یک مخلوط صاف برسید. به آرامی این ترکیب را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست سر ماساژ دهید. آن را سی دقیقه دیگر قبل از شستن مو با استفاده از شامپو ملایم – بدون سولفات رها کنید. این روش را می توان دو بار یا سه بار در هفته تکرار کرد.

 

روش دوم :

مواد اولیه :شکر ۲ ق غ ، آب ۱ فنجان ، روغن بادام و زیتون

شکر را در آب مخلوط کنید تا حل شود . روغن بادام و روغن زیتون را با مقادیر مساوی مخلوط کنید. سپس مخلوط روغن را روی پوست سر خود بمالید بعد از آن، با محلول شکر ، روغن موها را شانه کنید. در نهایت، موهای خود را با استفاده از آب و شامپو ملایم آبکشی کنید. این روش می تواند هفته ای دو بار صورت پذیرد.

 

روغن زیتون و آب لیمو :

لیموها توانایی کشتن قارچ مسئول شوره سر را به خاطر عوامل ضد قارچی دارند. علاوه بر این ، اسید سیتریک و ویتامین ث در لیمو نیز به مبارزه با شوره سر کمک می کند. لیمو پر از ویتامین و آنتی اکسیدان ها است که موهای سالم و پوست سر را بهبود می بخشد. برای استفاده از عصاره لیمو و روغن زیتون برای شوره سر، لطفا این کار را انجام دهید:

 

مواد اولیه :

آب لیمو تازه ۱ ق چ ، روغن زیتون ۱ ق چ

روغن زیتون و عصاره لیمو را با هم مخلوط کنید. بعدا این ترکیب را روی پوست سر خود بمالید و به آرامی چند دقیقه ماساژ دهید. یک شب و صبح نگه دارید و با استفاده از آب و شامپو ، مو را بشویید. این درمان را روزانه امتحان کنید.

 

عسل و روغن زیتون :

عسل دارای خواص ضد ویروسی و ضد التهابی است و به مرطوب کردن مو و پوست سر کمک می کند. علاوه بر این ، ویژگی ضد باکتری و ضد قارچی آن می تواند شوره سر را درمان کند . با توجه به مطالعه ۲۰۰۱، استفاده از عسل خام به طور روزانه می تواند شوره سر و درماتیت را درمان کند [ ۵ ]. فرآیند زیر را امتحان کنید:

 

مواد اولیه :

روغن زیتون نصف فنجان ، عسل خام ۲ ق چ ،

روغن زیتون را گرم کنید و با عسل خام مخلوط کنید. کمی ماساژ به پوست سر بدهید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت بگذارید. پس از آن، از شامپو گیاهی برای شستن موی خود استفاده کنید و موهای خود را با پیچیدن در یک حوله گرم مرطوب نگه دارید. برای نتایج سریع، هر روز تکرار کنید.

 

روش دوم :

مواد اولیه :عسل ۲ ق غ ، روغن زیتون ۲ ق غ ، زرده تخم مرغ ۱ عدد

همه چیزهای فوق را با هم مخلوط کنید. بعدا آن را روی پوست سر خود بمالید و قبل از شستن با آب ولرم شامپو نیم ساعت صبر کنید. هفته ای سه باراینکار را تکرار کنید

 

روش سوم

مواد اولیه :

روغن زیتون ۲ق غ ، عسل خام ۱ ق چ ، آوکادو رسیده ۱ عدد

همه چیزها رادر یک مخلوط کن مخلوط کنید تا صاف شود . مخلوط را روی پوست سر خود بمالید و ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بگذارید. پس از آن، موهایتان را با کمک آب گرم و شامپو بشویید. این درمان می تواند سه بار در هفته تکرار شود.

 

روغن زیتون و سرکه سیب :

سرکه سیب با آنزیم ها و و اسید استیک به وجود می آید ، که قارچ و باکتری های شوره سر را می کشد در حالی که سطح پ هاش پوست سر را متعادل می کنند. هم چنین ، وضعیت ضد قارچی و ضد باکتری به حفظ سلامتی پوست سر کمک می کند. علاوه بر این ، به خاطر عوامل ضد التهاب آن، می تواند التهاب و سوزش را تسکین دهد.

 

مواد اولیه :

روغن زیتون ۲ ق غ، سرکه سیب ۲ ق غ

به بیان ساده ، این دو جز را به خوبی مخلوط کنید. به آرامی روی پوست سر خود ماساژ دهید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را نگه دارید. بعد از آن، موهایتان را به صورت طبیعی بشویید. برای نتایج موثر، روزانه آن را تکرار کنید.

 

فلفل سیاه و روغن زیتون :

فلفل سیاه غنی از روی و سلنیوم است می تواند با شوره سر مبارزه کرده و پوست سر را بهبود بخشد . علاوه بر این ، آن نیز با عوامل آنتی اکسیدان که برای حل مسائل مو مانند ریزش مو و شوره سر کمک می کنند ، غنی می شود. مو را درخشان، می سازد. دستورالعمل های زیر را برای استفاده از فلفل سیاه و روغن زیتون برای شوره سر دنبال کنید:

 

 

روش استفاده روغن بادام تلخ برای مو

روغن زیتون برای رشد مو

 

 

مواد اولیه :

فلفل سیاه ۱ ق چ ، روغن زیتون ۳ ق چ

روغن زیتون و فلفل سیاه را ترکیب کنید. سپس این ترکیب را روی پوست سر خود ماساژ دهید حدود ۶۰ دقیقه یا یک شب روی سر بگذارید . بعد از آن، از شامپو ملایم برای شستن کامل مو استفاده کنید. برای بهترین نتیجه ، این فرآیند را شبانه تکرار کنید.

 

روغن زیتون ، زنجبیل ، آب لیمو :

آب لیمو اسید سیتریک بالایی دارد که به پاکسازی کیسه های ترشحی مو کمک می کند و سطح پ هاش پوست سر را متعادل می کند. زنجبیل از طرف دیگر یک ضد عفونی کننده طبیعی است که برای کشتن قارچ ها و شوره سر کار می کند. هم چنین مانع رشد مخمرو باعث پایان دادن به ، شوره سر، می شود. علاوه بر این ، زنجبیل هم دارای پتاسیم، منیزیم، اسیدهای چرب، آمینو اسیدها و کلسیم است که می تواند پوست سر شما را تغذیه کند و از خشکی و خشکی پوست جلوگیری کند.

 

مواد اولیه :

روغن زنجبیل ۱ پیمانه ، روغن زیتون ۲ پیمانه

روغن زنجبیل را در روغن زیتون مخلوط کنید سپس آن را به طور کامل روی پوست سر ماساژ دهید. تمام شب بگذارید صبح آن را با شامپو ملایم بشویید.

 

روش دوم :

ریشه زنجبیل ، آب لیمو تازه ، روغن زیتون

اولین قدم ، پوست کندن و کوبیدن ریشه زنجبیل است. مرحله بعدی تلاش برای گرفتن عصاره است . سپس عصاره لیمو ، روغن زیتون و عصاره زنجبیل را با مقادیر مساوی مخلوط کنید. پس از آن پوست سر خود را ماساژ دهید. در نهایت، با استفاده از آب و شامپو ضد شوره پس از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه مو ها را بشویید . این درمان را سه بار در هفته امتحان کنید.

 

روش سوم :

زنجبیل خرد شده ۱ ق غ ، روغن زیتون ۱ ق غ

دو مواد را با هم مخلوط کنید و مخلوط را روی پوست سر ماساژ دهید. در نهایت بعد از ده دقیقه موهای خود را با آب و شامپو ملایم آبکشی کنید.

 

ریحان و روغن زیتون :

ریحان تاثیرات ضد عفونی کننده و ضد باکتری دارد این عوامل به درمان مشکل شوره سر هم چنین به بهبود گردش خون کمک می کند . علاوه بر آن، هم چنین به جلوگیری از سفیدی زودرس مو کمک می کند.

 

مواد اولیه :

برگهای تازه ریحان ، نصف ق چ روغن زیتون

برخی برگ های تازه نعناع را بردارید ، خرد کنید. سپس عصاره آن را بگیرید . یک قاشق چایخوری این عصاره را با روغن زیتون بکر مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست سر بمالید و یک شب کامل را نگه دارید. در نهایت، موهای خود را با استفاده از آب و شامپو ملایم بشویید. برای نتایج مورد نظر، هر شب این کاررا تکرار کنید.

روغن زیتون ، آلوورا ، کشک :آلوئه ورا به دلیل خاصیت ضد قارچی طبیعی که دارد شوره سر را از مخمر و قارچ بر روی پوست سر پاک می کند. علاوه بر این، خاصیت ضد عفونی کننده یافت شده در آن می تواند پوست سر را تسکین و خارش را کاهش دهد . غنی بودن در پروتئین ها و ویتامین ب ، برای مراقبت از مو مفید است.

 

مواد اولیه :

آلوورا تازه ۳ ق چ ، کشک نصف فنجان ، روغن زیتون ۳ ق چ

تمام مواد فوق را به طور کامل مخلوط کرده و این ترکیب حاصل را روی پوست سر ماساژ دهید. پس از آن، پس از ۲۵ دقیقه ، موهای خود را با آب و شامپو ملایم بشویید. پیشنهاد می شود که این روش را سه بار در هفته تکرار کنید

 

روغن نارگیل ، ماست ، روغن زیتون :

روغن نارگیل توانایی مبارزه با قارچ را دارد و پوست سر و مو را به طور موثر مرطوب می کند. روغن نارگیل سرشار از ویتامین های ضروری، ایی ، ک ، پروتئین ها، اسید کاپریک، اسیدلوریک ، و غیره است، روغن نارگیل می تواند به آسانی به درون پوست سر و به ساقه مو نفوذ کند و یک اثر مرطوب کنندگی ایجاد کند . علاوه بر آن، آن می تواند ، خارش و خشکی پوست سر را کاهش دهد. ماست دارای خاصیت ضد قارچی مفید، پاک سازی و خاصیت ضد باکتری است

 

مواد اولیه :

روغن نارگیل ۲ ق چ ، روغن زیتون ۲ ق چ ، عسل خام ۲ ق چ ، ماست ۳ ق چ

عسل خام، روغن زیتون و روغن نارگیل را با ماست ساده یونانی مخلوط کنید. مخلوط حاصل را روی پوست سر خود بمالید و ده دقیقه به آرامی مالش دهید. بعد از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه موهای را با شامپو ملایم بشویید. این روش باید در عرض یک هفته سه بار تکرار شود.

 

روش دوم :

مواد اولیه :

روغن نارگیل ۱ ق غ ، روغن زیتون ۱ق غ

روغن زیتون و روغن نارگیل را به طور کامل مخلوط کنید. مخلوط روغن را به موهای خود بمالید و با استفاده از یک کلاه ، آن را بپوشانید. سپس آن را بعد از حدود دو ساعت با شامپو گیاهی ملایم آبکشی کنید.

 

روغن زیتون و سرکه سفید :

سرکه سفید حاوی آنزیم ها و پتاسیم است که همه آن ها برای درمان شوره و خارش پوست سر موثر است . علاوه بر این، اسید استیک یافت شده در سرکه سفید نیز به مبارزه با عفونت های قارچی کمک می کند. هم چنین ، به از بین بردن سلول های مرده پوست و تسهیل گردش خون برای رشد موی سالم تر کمک می کند.

 

مواد اولیه :

روغن زیتون ۱ ق چ ، سرکه سفید ۲ ق چ

سرکه سفید و روغن زیتون را در کاسه ای بریزید تا به خوبی ترکیب شوند. این مخلوط را روی پوست سر بمالید و پنج دقیقه ماساژ دهید. بعد از پنج دقیقه مو ها را با شامپو ملایم – بدون سولفات بشویید. این روش را ۱ تا ۲ بار در هفته انجام دهید تا اینکه مشکل تان به طور کامل رفع شود.

 

طریقه روغن زدن به موها را یاد بگیریم

روغن زدن به موها شیوه سنتی است که خانمها و آقایان به طور مساوی در خیلی از فرهنگ ها در کل جهان از آن اطاعت می کنند. روغن زدن به موها آن ها را بادوام تر، نرم تر و درخشان تر می کند. این کار را هم می توان با مقدار کمی روغن به عنوان یک درمان (که لازم نباشد آن را بشویید و تمام روز روی موهایتان باقی بماند) انجام داد و هم می توان مقدار زیادی روغن استفاده کرد و بعد از اینکه روغن اثر جادویی خود را روی موها گذاشت، آن را شست.

 

چگونه

۱-روغن را بر اساس فوایدی که برای موهایتان به همراه خواهد داشت انتخاب کنید. از آنجا که روغن های مختلف فواید متعدد و متنوعی دارند، نیاز دارید که کمی در مورد موها و مسائل مربوط به پوست سرتان تحقیق کنید که شامل از بین بردن شوره سر، درخشان کردن موها، حجم دادن به موها یا کاهش خشکی و … می شود. در اینجا چند نکته کلیدی برای کمک به تصمیم گیری تان وجود دارد :

– هرگز روغن اسانسی را به تنهایی به مو یا پوست سرتان نزنید. ابتدا باید آن را داخل یک روغن حامل بریزید. روغن حامل یک روغن “پایه” است که روغن های اسانسی را داخل آن می ریزند و آنها را برای استفاده بی خطر، رقیق می کنند. ۲ – ۱۰ قطره از روغن اسانسی (بسته به قدرت آن) را قبل از استفاده با چند قاشق غذاخوری یا بیشتر روغن حامل مخلوط کنید.

– روغن های حامل خوب عبارتند از روغن زیتون، روغن بادام شیرین یا روغن نارگیل.

این روغن ها خواص خود را دارند (از این رو نیازی به اضافه کردن اسانس های روغنی نیست، مگر اینکه خودتان بخواهید.) اما در دسترس بودن و قیمت هم چیزهایی است که باید در نظر گرفت.

– روغن های اسانسی به خاطر خواص شان انتخاب می شوند و این کار نیازمند این است که مسائل مربوط به مو و اینکه چه روغنی می تواند به موهایتان کمک کند را بدانید. موارد استفاده از روغن های اسانسی روی مو عبارتند از: چوب صندل، یلانگ یلانگ، گل شمعدانی و اسطوخودوس برای موهای خشک؛ چوب صندل، چوب بلسان بنفش و گل شمعدانی برای موخوره؛ بابونه رومی، مریم گلی کلاری، لیمو، رزماری درخت چای برای پوست سر؛ درخت چای، چوب سدر، رزماری، لیمو، ترنج، چوب صندل و مریم گلی کلاری برای پوست سر چرب؛ رزماری، لیمو، چوب سدر، سنبل، گل شمعدانی برای موهای معمولی؛ اسطوخودوس، نعناع هندی، چوب بلسان بنفش برای پوست سر پوسته پوسته؛ سرو، چوب سدر، مریم گلی کلاری، لیمو، اسطوخودوس برای موهای چرب و رزماری، آویشن و مریم گلی کلاری برای ریزش مو.

– روغن آرگان، روغنی است که می توانید -در مقادیر کم- مستقیماً به موهایتان بزنید. این روغن گران قیمت است اما برای براق کردن و کاهش وز موها فوق العاده است.

 

۲-چند قطره از روغن را کف دست تان بریزید.

۳-دست هایتان را چند ثانیه به هم بمالید تا روغن گرم شود و به طور مساوی همه جای دست تان پخش شود.

۴-انتهای موهایتان را در دست هایتان فشار دهید. انتهای موها معمولاً قسمتی است که بیشترین آسیب را دیده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

۵-دوباره دست هایتان را روغنی کنید و به آرامی دست هایتان را در طول موهایتان از بالا به پایین بکشید. به میزان لازم این مرحله را تکرار کنید.

اگر می خواهید روغن روی موهایتان بماند، یکبار انجام دادن این مرحله باید کافی باشد. نباید موهایتان چرب به نظر برسد.

اگر می خواهید روغن را از روی موهایتان بشویید، چند بار این مرحله را تکرار کنید. موهایتان باید روغنی باشد اما نه طوری که با روغن خیس شده باشد.

اگر می خواهید موهایتان درخشان شود، روغن نارگیل را روی پوست سرتان ماساژ دهید و بگذارید در طول شب روی موهایتان بماند. سپس صبح روز بعد موهایتان را بشویید.

۶-روغن را فقط به نوک انگشتان تان بمالید و روی پوست سرتان ماساژ دهید. اما اگر می خواهید روغن روی موهایتان بماند از این مرحله صرف نظر کنید.

۷-با استفاده از یک برس، روغن را روی موهایتان پخش کنید. موهایتان را نکشید و آنها را با حرکات آرام برس بزنید.

 

نکات و هشدارها

سعی کنید هنگام روغن زدن به موها از تماس روغن با صورت تان جلوگیری کنید، چرا که می تواند باعث جوش شود.

ماساژ دادن پوست سر با روغن، می تواند موجب افزایش رشد موها شود.

بعضی روغن ها که به عنوان روغن های لوکس شناخته می شوند (زیتون، اسطوخودوس) همان اثرات روغن های معمولی (نارگیل، بادام) را دارند، اما لازم نیست در طول شب روی سر بمانند و دریک زمان کوتاه، (یک ساعت یا بیشتر) اثرشان را می گذراند. به آرامی پوست سرتان را خنک می کنند. این روغن ها را -به عنوان جایگزین روغن های معمولی- برای وقتی در نظر بگیرید که به دلیل محدودیت های زمانی نمی توانید با چرب بودن سرتان در طول شب کنار بیایید.

برای داشتن موهای عالی، دو بار در هفته به موهایتان روغن بزنید.

در طول شب روغن را روی موهایتان باقی بگذارید و صبح روز بعد موهایتان را بشویید. یا اینکه دو ساعت قبل از شستشوی موها، روغن را روی آن ماساژ دهید.

برس باید بعد از هر استفاده تمیز شود تا روغن اضافی را به موهای تمیز تان منتقل نکند.

 

 

روغن زیتون برای رشد سریع مو

نکاتی برای روغن زدن به مو

درمان شوره سر با روش ساده و طبیعی در خانه

 

منبع : نمناک / دکتر سلام

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن