تیترهای جالب

فواید زود خوابیدن در شب و تاثیرات شگفت انگیز آن بر بدن

[ad_1]

فواید زود خوابیدن در شب و تاثیرات شگفت انگیز آن بر بدن

5 امتیاز از 1 رای

فواید زود خوابیدن در شب : تاثیرات زود خوابیدن چیست ؟ چگونه زودتر به خواب برویم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تاثیرات شگفت انگیز زود خوابیدن بر سلامت عمومی بدن و روان افراد در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

اثرات زود خوابیدن

فواید زود خوابیدن در شب , فواید زود خوابیدن در شب

 

 

۱۱ اتفاق شگفت انگیزی که اگر زودتر بخوابید می افتد

زود خوابیدن حتی ۶۰ دقیقه می تواند مزایای زیادی برای بدن، حالت و روابط داشته باشد، مهم ترین فواید زود خوابیدن تاثیراتی است که روی شکل ظاهری و وضعیت روحی روانی شما به وجود آید پس حتما این مورد را در سبک زندگی سالم خود لحاظ کنید ؛ ادامه این بخش از سلامت نمناک ۱۱ فایده زود خوابیدن شبانه است که هر دام از شما احتمال زیاد به آن نیاز دارید.

 

کمتر بد اخلاق خواهید شد :

روابط ما وقتی چرت نمی زنیم از بین می رود. پس از یک شب بی خوابی، ممکن است احساس ناراحتی و اضطراب بیشتری بکنید که می تواند فشار زیادی بر خانواده ها و دوستان وارد کند. تحقیقات تایید می کند وقتی ما بی خواب می شویم کمی بد اخلاق می شویم مطالعه ای در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد افرادی که تنها یک هفته ۴٫۵ ساعت می خوابند احساس استرس، ناراحتی، غم و خستگی ذهنی دارند .هنگامی که سوژه ها الگوهای خواب عادی را ازسر گرفتند، بهبود چشمگیری در موقعیت خود گزارش کردند. خوابیدن بیشتر باعث می شود وضعیت بهتری داشته باشید تا بتوانید زمان با کیفیت را با دوستان یا خانواده سپری کنید.

 

استرس تان کم می شود :

اندورفین بعد از دویدن را فراموش کنید:یک ساعت خواب اضافی ، روحیه را تقویت می کند. در بررسی اخیر بیش از ۷۰۰ پاسخ دهنده که ۱۷ تا ۷۹ سال سن داشتند، کسانی که به عنوان سحر خیز شناسایی شدند ، احساس بهتری نسبت به شب زنده داران داشتند. محققان می گویند وقتی هفت تا نه ساعت بخوابید ، خستگی می تواند اثرات منفی زیادی روی مغز مثل افسردگی، اضطراب و اختلالات روحی دیگر ایجاد کند . شادتر بودن – کم کردن استرس – می تواند به سادگی ، هر شب یک ساعت اضافی خوابیدن باشد.

 

می توانید رفت و آمد امن تری داشته باشید :

نوشیدن الکل و رانندگی کردن خطرناک است، اما رانندگی خواب آلود نیز می تواند فاجعه بار باشد. پشت فرمان زمانی که ذهن مه آلود و خسته است می تواند رفتار رانندگی را تغییر دهد و باعث شود بی قرار، استرس زده و یا سریع تر از حالت عادی رانندگی کنید. رانندگی خواب آلود بسیار رایج تر از آنچه فکر می کنید ، است. یک نظرسنجی بنیاد ملی خواب مشخص کرد ۶۰ درصد از رانندگان بالغ – حدود ۱۶۸ میلیون نفر – می گویند در طول سال گذشته که رانندگی می کردند بیش از یک سوم ( ۱۰۳ میلیون نفر ) در واقع پشت فرمان خوابشان می رفت.

 

بهتر و زیباتر خواهید شد :

حتی بهترین برنامه مراقبت از پوست نمی تواند به طور کامل پف زیر چشم ناشی از یک شب بی خوابی را پنهان کند. مطالعه اخیر سوئد نشان داد وقتی شرکت کنندگان تصاویری از افرادی مشاهده کردند که خواب بودند و یا استراحت کامل کرده بودند ،نسبت به افراد کم خواب جذابیت بیشتری داشتند، افراد کم خواب کم تر دوستانه، کم تر سلامت و غم انگیزتربودند. از طرف دیگر خواب کافی می تواند درخشندگی تازه به پوست بدهد. علاوه بر این ، یک ساعت خوابیدن اضافی می تواند برای ورزش مفید باشد. دانشمندان در برزیل متوجه شدند محرومیت از خواب می تواند باعث از دست رفتن ماهیچه ها و احتمال بیشتر آسیب شود.

 

کارآمدتر خواهید بود و راندمان کاریتان رو به بالا خواهد رفت :

شب دیرخوابیدن می تواند ساعت کاری را ۹ تا ۵ ساعت کاهش دهد. تمرکز، حافظه، ظرفیت ریاضی و استدلال منطقی کاهش پیدا می کند چون خسته هستید و مانع انجام کار در محل کارتان می شود. در حقیقت، مطالعه ای نشان داد افراد بعد از بیدار شدن از خواب عمیق، ۳۰ درصد بهتر روی معما کار می کنند. تحقیقات نشان داده اند خوابیدن برای کمک به حل مشکلات پیچیده مردم ضروری است. به راحتی می توانید زمان خواب را تنها با یک ساعت تنظیم کنید تا مزیت رقابتی به شما بدهد و در کارتان موفق شوید.

 

چاقی تان سریع تر درمان می شود و خوش اندام تر خواهید شد:

این راز نیست کم خوابی می تواند بر دور کمر تاثیر بگذارد. محققان در مطالعه ای که در خواب ژورنال منتشر شد ، دریافتند افراد بزرگ سال که دیر می خوابند نسبت به کسانی که زودتر به رختخواب می روند، وزن بالاتری دارند مطالعه دیگری که توسط آکادمی پزشکی آمریکا منتشر شد دریافتند شب زنده داران استرالیایی ۱٫۵ برابر بیشتر چاق می شوند .چرا؟ مغز خواب آلود به احتمال زیاد به وعده های غذایی سرشار از کالری ، چرب در ساعات دیروقت شب میل دارد. متخصصان می گویند که مجرم هورمونی به اسم لپتین است.

 

 

مضرات دیر خوابیدن

فواید زود خوابیدن کودکان

 

کمتر بیمار می شوید :

خواب بیشتر باعث می شود سیستم ایمنی آسیب کمتری از ویروس ها و باکتری ها ببیند . همان طور که چرت می زنید ، سیستم ایمنی پروتئین هایی به اسم سیتوکین آزاد می کند که می تواند شما را از عفونت محافظت کند؛ بدون خواب، بدن به افزایش آن برای مبارزه با این بیماری نیاز ندارد.

 

بیشتر زنده می مانید :

با بیشتر خوابیدن و کاهش خطر ابتلا به تعدادی از بیماری های مزمن ، سال ها به زندگی خود بیفزایید. مطالعات نشان داده اند بزرگسالان که معمولا کم تر از شش ساعت و نیم ساعت در شب می خوابند نسبت به دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و فشار خون بیشتر آسیب پذیر هستند. حتی با رژیم غذایی سالم ،ورزش منظم، خواب کافی می توانید به طول عمر خود بیفزایید.

 

کابوس کمتری می بینید :

با خواب های بد خداحافظی کنید .مطالعه سال ۲۰۱۰ نشان داد دیر خوابیدن احتمال کابوس، به خصوص در میان زنان،را افزایش می دهد .محققان پیشنهاد می کنند این امر ممکن است به این دلیل باشد که بیدار ماندن و دیر خوابیدن ریتم طبیعی شبانه روزی،را مختل کرده و باعث کابوس می شود.

 

قدرت حافظه تان افزایش می یابد :

در سال ۲۰۰۷، محققان دریافتند کم خوابی حافظه بلند مدت و مهارت های تصمیم گیری را تضعیف می کند. از آنجا که خوابیدن به مغز اجازه می دهد تا به حالت اول باز گردد ، دیر وقت خوابیدن به مکانیزم های مغز برای ذخیره سازی حافظه آسیب می زند. خوابیدن بیشتر باعث افزایش حافظه نیز می شود

 

وقت شناس می شوید :

وقتی یک ساعت زودتر بخوابید ، می توانید به موقع بیدار شوید، احساس نشاط و آمادگی کنید و آماده شوید و روز را غنیمت بشمارید.

 

زودتر شاد شدن با زود خوابیدن

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرام و به موقعی داشته باشیم.یر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوندپس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید

روانپزشکان آمریکایی تاکید دارند خوابیدن زود هنگام در شب عامل کلیدی و مهم برای شاد بودن در طول روز است.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت،‌ در یک نظرسنجی متخصصان آمریکایی از ۱۰۰ دانش آموز در مورد تعداد دفعاتی که افکار منفی و خودآیند را در طول روز تجربه می‌کنند و اینکه هنگام شب به موقع خواب می‌روند یا تا دیروقت بیدار می‌مانند، پرسش‌هایی مطرح کردند. این متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند افرادی که مدت کوتاهی را در طول شب می‌خوابند و اغلب دیر وقت به رختخواب می‌روند نسبت به افراد دیگر تعداد دفعات بیشتری در طول روز گرفتار افکار و قضاوت‌های منفی و آزاردهنده می‌شوند.

متخصصان توصیه می‌کنند افرادی که به طور مکرر با افکار منفی درگیر هستند، می‌توانند با خوابیدن زود هنگام در شب به خود کمک کنند. همچنین روانپزشکان امیدوارند با انجام مطالعات بیشتر در آینده بتوانند با این یافته در ارائه روش درمانی مناسب برای اختلال‌های استرس و افسردگی بهره بگیرند.

نویسنده ارشد این مطالعه گفت می‌توان با اطمینان اظهار کرد که خواب کافی و به موقع یک میانجی مفید و کم‌هزینه برای حل مشکل افرادی است که در قفس افکار منفی گرفتار شده‌اند و با این افکار خودآیند و کنترل‌شده، زندگی هر روز به کام‌شان تلخ شده است.

 

 

راه حل برای زود خوابیدن

نکاتی درباره زود خوابیدن

 

فواید زود خوابیدن در شب و تاثیرات شگفت انگیز آن بر بدن

منبع: دکترسلام / نمناک

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن