تیترهای جالب

نشانه های آلرژی و سردرد سینوسی و راههای پیشگیری

[ad_1]

نشانه های آلرژی و سردرد سینوسی و راههای پیشگیری

به این مطلب امتیاز دهید

نشانه های آلرژی : علائم آلرژی های فصلی چیست ؟ چه راه کارهایی برای درمان حساسیت های فصلی وجود دارد ؟  در اینجا با مقاله ای درباره بیماری های فصلی و حساسیت ها و راه های درمان آن در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

درمان حساسیت

درمان گیاهی رینیت آلرژیک , نشانه های آلرژی

 

 

علامت های ناملموسی که نشان می دهد داروی آلرژی شما کار نمی کند

سردرد روزانه دارید؟ وقتی بیدار می شوید ،زیر چشم هایتان حلقه های سیاه دارید؟ بدن شما ممکن است به شما بگوید که درمان آلرژی با داروهایی که استفاده می کنید درست پیش نمی روند.

 

چرا آلرژی ها از کنترل خارج هستند؟

اگرفکر میکنید که تا به حال بدترین آلرژی فصلی را داشته اید،این فقط شما نیستید. بیش از ۲۴ میلیون نفر در آمریکا از آلرژی های فصلی رنج می برند و آلرژیست ها گزارش میدهند که این یک سال ، سالی بی رحمانه ، برای افراد مبتلا به تب یونجه می باشد.

شما میتوانید تغییرات اقلیمی و همچنین فصل بهار را در بعضی از نقاط کشور که باعق می شود همه چیز به یکباره تغییر کند، سرزنش کنید.

 

شما علاوه بر استفاده داروی حساسیت حال بدی دارید؟

اگر انتی هیستامین استفاده میکنید ولی هنوز احساس بدی دارید و آلرژیتون کمتر نشده ، ممکن است که نیاز داشته باشید،آنچه را که استفاده میکنید تغییر دهید. تانیا الیوت،متخصص آلرژیست و سخنگوی کالج آمریکایی آلرژی به آن آسم یا ایمنی شناسی میگویند اینها سیگنالهای بدن شما هستند که نیاز به مدیریت آلرژی بهتر دارند.

 

نشانه های آلرژی و سردرد سینوسی

شما سر درد سینوسی دارید؟

اگر شما یک سر درد روزانه دارید که هر ساله در یک زمان مشخض اتفاق میافتد،شانس شماست! آلرژیتون بر انگیخته شده است. وقتی که بدن شما به یک آلرژن واکنش نشان میدهد، پاسخ ایمنی بدن ما با التهاب همراه میباشد که باعث ایجاد سردرد میباشد. سر دردهای آلرژی، معمولا با خارش خفیف ( اغلب بالای ابروها و نزدیک گونه های شما) همراه می باشد.

مسائل آلرژیک سینوسی،بیش از یک شکل است ، آنها میتوانند شما را برای مشکلات بعدی آماده کنند و به آن سمت و سوق دهند.

دکتر الیوت میگویند:در آلرژی های کنترل نشده میتواند منجر به التهاب و ایجاد مخاط در سینوس ها و حفره بینی شود؛ اگر شما نشانه های آلرژی رو متوجه نشوید،این تورم در نهایت میتواند باکتری ها را جا به جا و بیشتر کند و باعث عفونت شود.

چشمان شما خارش،آبریزش دارد و پف کرده و سیاه است!

 

آیا وقتی شما از خواب بیدار میشوید به نظر میرسد در مبارزه بوده اید؟

این مدل آلرژی سوژن های آلرژیک نامیده میشوند.که به وسیله تورم در رگ های خونی کوچک زیر پوست بوجود می آیند آنها معمولا با سایر علائم چشم ، مثل خارش، اشک، همراه هستند.

این مدل آسم باعث سنگینی قفسه سینه به صورت ناگهانی می شود متاسفانه در این شرایط شما نمیتوانید بر روی داروهای معمول آلرژی خود برای کمک به آنها حساب کنید.

دکتر الیوت میگوید:این آسم ها با اسپری های بینی و آنتی هیستامین ها درمان نمیشود.

 

شما خیلی خسته شده اید!!

در اینجا یاد میگیرید که آلرژی را چگونه از بدن خود تخلیه و خارج کنید و هنگامی که بدن شما با آلرژی مواجه می شود، چه کارهایی انجام دهید.

ناگفته نماند،که آلرژی ها خواب شما را مختل میکنند. زیرا آبریزش بینی بسیار زیاد میشود تا حدی که تنفس کردن چه از راه بینی چه از راه دهان را دچار مشکل میکند.

آلرژی ها میتوانند حتی منجر به حبس نفس در خواب شوند که در این موقعیت شما چندین بار در طول شبانه روز از خواب بیدار میشوید.چون اکسیژن به اندازه کافی ندارید.

این قابل درمان است ،اما این یک خطر برای بیماری های قلبی است.پس برای مطمئن شدن ،حتما یک دکتر را ببینید.

 

شما ضعف مغزی دارید:

دست خود را به آرامی بالا بیاورید اگر دچار ناتوانی در تمرکز شدید و احساس خوبی نداشتید،این میتواند از علائم آلرژی باشد. کاملا مشخص نشده است که آلرژی چگونه بر روی تفکر تاثیر میگذارد.اما متخصصان معتقد اند که این پاسخ ایمنی بدن شما ،و عوارض جانبی آنتی هیستامین ها است که شما را به حال خود رها میکند. مطالعات نشان میدهد که حتی بهروری کارگران در فصل های آلرژی آهسته تر می شود.

 

شما کهیر و خارش دارید:

این مدل آلرژی کاملا شایع هستند که معمولا با خوردن غذا اتفاق می افتد شما نمیتوانید عطسه و فین فین کردن را متوقف کنید. اگر شما دچار چنین موضوعی شدید ،حتما از دکتر خود بپرسید که آیا بدنم تحریک شده توسط آنتی هیستامین ها میباشد؟؟

که دکتر الیوت در این باره میگوید:من فکر میکنم این بدان معنی است که آلرژی شما بدتر شده است،نه اینکه دارو دیگر کار نمیکند و جواب نمی دهد.

 

 

درمان حساسیت فصلی سرفه

درمان حساسیت فصلی در طب سنتی

 

 

بارعایت این نکات از ابتلا به آلرژی جلوگیری کنید

 کاشت مو

آلرژی بیماری خطرناکی نیست اما آزار دهنده است و گاهی انسان را عصبی می کند. آلرژی و حساسیت در فصول بهار و پاییز به حداکثر میزان خود بروز می کنند و در بهار نسبت به پاییز بیشتر بروز می کند و در تابستان و زمستان معمولا کمتر بروز کرده و موجب آزار و اذیت فرد می گردند. با شروع فصل بهار آلرژی باعث بسیاری از علائم جسمی ناراحت کننده، از جمله آب ریزش بینی می شود. در اکثر موارد، آلرژی فصلی با گرده های موجود در هوا به صورت پودرهای بسیار ریز منتشر شده توسط درختان، علف ها و علف های هرز ( در اثر گرده افشانی و لقاح گیاهان ) ایجاد می شود.

فصل بهار هر اندازه هم به خاطر هوای بهاری اش روح و جسم را نوازش دهد، به خاطر وجود آلرژن ها، ممکن است برای افراد مستعد ابتلا به آلرژی زیاد هم خوشایند نباشد البته این بدان معنا نیست که برای در امان ماندن از گرده ها و آلرژن های فضای بیرون از خانه مدام از ماسک استفاده کنید در واقع گذاشتن ماسک در داخل و خارج از خانه خسته کننده است اما با استراتژی های ساده می توانید علائم آلرژی مانند، گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه و خارش را به نقطه دوری برانید.

 

در ادامه شما را با نکاتی آشنا می کنیم که به کم کردن علائم آلرژی کمک می کند:

غلتیدن و خوابیدن روی فرش مانند گرده گل ها موجب عطسه و خارش می شود. خوابیدن روی فرش اتاق خواب درست مانند آن است که هشت ساعت روی یک پناهگاه پر از غبار استراحت می کنید و این بیش از هر چیزی آلرژی را تشدید می کند.

افزایش دمای هوا در بهار، رطوبت بتن یا سرامیک کف خانه را تبخیر می کنند، این رطوبت با غبار فرش ترکیب شده و یک سطح مطلوب را برای رشد آلرژی های شایع فراهم می کند. برای تضعیف اثر آلرژی زایی فرش بهتر است در این فصل از تماس مستقیم بدن با فرش جلوگیری کنید.

نگهداری گیاهان خانگی هم از عوامل ایجاد گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه و خارش است همان طور که خانم های خانه دار به نگهداری گل و گیاه خانگی در زمستان تشویق می شوند اما باید بگوییم بهار زمان مناسبی برای گذاشتن گلدان ها در داخل خانه نیست زیرا گل ها و گیاهان تحریک کننده های شگفت انگیز مخاط، ریه و پوست هستند و این به خاطر رشد اسپور قارچ هایی است که در خاک گرم و مرطوب زندگی می کنند.

موهای خود را در شب بشوئید، دانه گرده را با آب بشوئید به خصوص از ژل و یا فن موس استفاده کنید. این محصولات می تواند تله ای برای گرده ها باشد.

«آلن» استاد بیماری های گوش و حلق بینی از دانشگاه سینسینتی ایالت اوهایو می گوید:گیاهانی مانند «صلح لیلی» را حتماً با شروع فصل بهار از فضای داخل خانه دور کنید. نگهداری این گیاهان در خانه باعث تشدید حساسیت فصلی می شود. گل ها و گیاهان مصنوعی جایگزین خوبی هستند.

نصب تهویه مطبوع در خانه از ورود گرده گل ها و گیاهان در اوایل فصل رویش، یک روش فوق العاده برای جلوگیری از ایجاد حساسیت و آلرژی است. سیستم تهویه مطبوع با کاهش رطوبت در خانه برای افراد مبتلا به آلرژی مفید است. اگر از سیستم تهویه مطبوع در خانه استفاده نمی کنید قبل از ظهر پنجره های خانه را باز نکنید زیرا هنگام صبح مقدار گرده ها در هوا در بالاترین میزان قرار دارد .

طب سوزنی را امتحان کنید، حداقل یک مطالعه و تعداد زیادی از شواهد نشان می دهد طب سوزنی می تواند کمک کنده باشد. طب سوزنی ممکن است هورمون های استرس را کاهش دهد که می تواند سبب کاهش التهاب شود.

یک آنتی هیستامین بخورید، از ۱۰ میلی گرم ستیریزین ( Zyrtec ) یک بار در روز استفاده کنید. اگر موثر نبود با دکتر خود برای دریافت آنتی هیستامین های نسخه ای مانند fexofanadine، levocetirizine dihydrochloride  (Xyzal) صحبت کنید.

همچنین «تانیا التمن» متخصص اطفال در لس آنجلس می گوید:یکی از روش های هوشمند برای مبارزه با آلرژی تغییر ساعت ورزش و پیاده روی است.

گیاهان گلدار و درختان، صبح زود یعنی بین ساعت ۵ تا ۱۰ صبح بیشترین مقدار گرده را در هوا آزاد می کنند، این گرده ها باعث ایجاد خارش، آبریزش و گرفتگی بینی می شوند. این متخصص توصیه می کند:برای گشت و گذار، ورزش و پیاده روی بعد از ظهر فرصت خوبی است تا از حساسیت فصلی فرار کنید.

 

 

درمان حساسیت فصلی بهار

نکاتی درباره حساسیت

 

نشانه های آلرژی و سردرد سینوسی و راههای پیشگیری

منبع: نمناک / نیوزپیپر

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن