تیتر حوادث

مسکو در دام طوفان و باران سیل‌آسا

[ad_1]

حوادث

مقامات هواشناسی روسیه بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) از وقوع طوفانی شدید همراه با وزش باد با سرعت بیش از ۲۰ متر بر ثانیه و بوران در شهر مسکو خبر دادند.

به گزارش تیتر جالب، به دلیل هشدارهای هواشناسی، منطقه تماشاچیان فیفا موسوم به “Vorobyovy Gory” در این شهر روز گذشته تعطیل شد.

مقامات همچنین باغ وحش مسکو، محل نمایشگاه دائمی بازرگانی (VِDNH) و فضاهای باز کافه ها و رستوران ها را در این روز تعطیل کردند.

مقامات هواشناسی روسیه تاکید کردند که شهروندان آمادگی وقوع بارندگی‌های سیل آسا و بوران را در روزهای آتی به ویژه یکشنبه داشته باشند.

وزارت امور غیرمترقبه روسیه به شهروندان توصیه کرده در خانه‌های خود بمانند و پنجره ها را بسته نگه دارند. به راننده‌ها نیز توصیه می‌شود خودروهای خود را در مکان های مطمئن پارک کرده و رانندگان و عابران پیاده از احتمال سقوط درختان آگاه باشند.

مسکو، پایتخت روسیه یکی از ۱۱ شهری است که میزبان طرفداران فوتبالی دنیا در طول جام جهانی ۲۰۱۸ است. صدها هزار طرفدار فوتبالی در این شهر گردهم آمده اند که بسیاری از اوقات در مناطق روباز ویژه تماشاچیان فیفا برای تشویق تیم‌ها و تماشای مسابقات فوتبال جمع می‌شوند.

به گزارش دویچه وله، مسکو همواره به دلیل هوای سرد مرگبار خود در ماه های زمستانی شناخته می شود. به طوری که طوفان ماه مه سال ۲۰۱۷ منجر به کشته شدن دست کم ۱۶ نفر در سراسر شهر و حومه آن شد. همچنین در ماه آوریل سال جاری نیز یک نفر جان خود را به دلیل وقوع طوفان از دست داد.

پایان

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن