تیترهای جالب

ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست

شهیار قنبری در داستان قدغن، گفته بود که برای شعر تازه، اجازه بی اجازه! اما اشکان خان خطیبی از ترانه او استفاده کرده و بدون اجازه شهیار،آن را اجرا کرده است که گویا بزودی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.
شهیار قنبری اخیرا با انتشار پستی در اینستاگرامش، اشکان خطیبی، فوتبالیست سابق و خواننده امروز پاپ ایران را به دلیل استفاده غیرقانونی از ترانه هایش تهدید کرد که بزودی در مراجع قضایی به خاطر سرقت ادبی، تحت پیگرد قرار خواهد داد.

1546721696567 InstaSave - ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست
شهریار قنبری

قبلا نیز رضا صادقی و سینا سرلک و علی سهرابی، به دلیل سرقت ادبی محکوم شده بودند.
داستان از زمانی اتفاق افتاد که اشکان خطیبی ، قطعه حرف که با اگه سبزم، اگه جنگل آغاز میشود و از شهیار قنبری است را اجرا کرده و در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و به همسر خود تقدیم کرد! اشکان خان، چند هفته پیش، از پدر شدنش خبر داد و فیلم سونوگرافی همسرش (آناهیتا درگاهی) را به اشتراک گذاشت که ۴۰۰ هزار بار دیده شد و گویا این تقدیم جنجالی هم به آن مناسبت بوده است.

1546721776379 InstaSave - ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست
اشکان خطیبی و همسرش آناهیتا درگاهی

موضوعی که جنجالی در میان اهالی موسیقی در فضای مجازی به پا کرده است. اما پس از این تهدید، پست رمانتیک اشکان، حذف شد. شهیار قنبری آغاز جنگ را با چند پست آتشین رسانه‌ای کرد. این ترانه‌سرای قدرتمند که نامش مترادف است با دوران طلایی موسیقی پاپ ایران، با اشاره به این‌که «این ترانه‌ها کپی‌رایت دارند و نمی‌توان بی‌اجازه اجرا کرد» به اشکان خطیبی تاخت: «برادر اشکان، شوخ‌چشمی هم اندازه دارد. این‌جا که دارید خلاف می‌کنید، شاهراه جهانی اینترنت است و حساب و کتاب دارد. پیش از این‌هم بی‌اجازه به بدترین شکل کودکانه‌ مرا در اینستاگرام و صفحه‌های دیگر گذاشته‌اید.

1546721726368 InstaSave - ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست

گزارش‌تان می‌کنم، هر جا که بی‌اجازه کارهای مرا خراب کنید، همین‌کار را خواهم کرد. چرا از برادران تصنیف‌ساز مجوزدار نمی‌خوانید؟ به من چه‌کار دارید؟ من قدغن‌ام در زادگاهم. قدغن‌ام تا شما بخوانید؟» در صفحه اشکان خطیبی نشانی از پست‌های مربوط به این ماجرا وجود ندارد. اما از توییت‌های منتشر شده پیداست که در ادامه ظاهرا اشکان خطیبی گفته که «از زن فرهاد اجازه اجرای کودکانه را گرفته بوده»؛ که شهیار قنبری هم در متنی طولانی که معنایش این می‌شود که «بیوه فرهاد صاحب صدای فرهاد است نه صاحب اثر! خاک بر سر هنرمندی که نمی‌داند یک خواننده نمی‌تواند اجازه اجرای اثری را که صاحبش آهنگساز و ترانه سراست، یعنی در مورد خاص کودکانه، اسفندیار منفردزاده و شهیار قنبری، به دیگری بدهد» از خجالت اشکان خطیبی درآمد.

1546721498113 InstaSave - ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست 1546721498038 InstaSave - ماجرای شکایت شهریار قنبری از اشکان خطیبی چیست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن