تیترهای جالب

سانسور حرف های همایون غنی زاده توسط صدا و سیما+بیوگرافی

همایون غنی‌زاده (زادهٔ ۱۴ آذر ۱۳۵۹ در تهران) کارگردان، فیلمنامه‌نویس و بازیگر تئاتر و سینمای ایران است.

همایون غنی‌زاده فعالیت خود را در عرصهٔ تئاتر از ۱۹ سالگی آغاز و کار خود را با تأسیس گروه هنری مونگو شروع کرد و تاکنون بیش از ۸ اثر نمایشی را به روی صحنه برده‌است. از میان نمایش‌های همایون غنی‌زاده دو نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» و «کالیگولا» با استقبال مخاطبان تئاتر مواجه شدند. «کالیگولا» در سال ۹۴ رکورد فروش را در اختیار داشت و پس از آن در سال ۹۵ نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» با استقبال مواجه شد و رکورد فروش تئاتر در ایران را از آن خود کرد.

همایون غنی‌زاده کارگردان سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار همایون غنی‌زاده می‌توان به کارگردانی فیلم آنتیگونه، فیلم مسخره باز اشاره کرد.

همایون غنی‌زاده در سال 1391 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم همایون غنی‌زاده در این سال، فعالیت در فیلم آنتیگونه به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی همایون غنی‌زاده فعالیت در فیلم آنتیگونه بوده است. همایون غنی‌زاده سال 1391 فیلم آنتیگونه را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. از همایون غنی‌زاده نقل قول شده است که برای کارگردانی در فیلم آنتیگونه و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. همایون غنی‌زاده توانست با فعالیت در فیلم آنتیگونه تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر آتیلا پسیانی، آندروس واریک، الینا رینولد و کولی رینوماگی توانست سطح کاری او را متحول کند.

همایون غنی‌زاده علاوه‌بر فیلم آنتیگونه، سال 1397 فیلم مسخره باز را کارگردانی کرده است. همایون غنی‌زاده این‌بار با هنرمندانی چون علی نصیریان، رضا کیانیان، فرهاد اصلانی و صابر ابر همکاری داشت.

با اینکه همایون غنی‌زاده را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. همایون غنی‌زاده علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان بازیگر و نویسنده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر همایون غنی‌زاده در حرفه‌ی بازیگر، فیلم اژدها وارد می‌شود! است. مهم‌ترین اثر همایون غنی‌زاده در حرفه‌ی نویسنده، فیلم آنتیگونه است.

اینستاگرام همایون غنی‌زاده یکی از راه‌های ارتباطی او با مخاطبانش است. همایون غنی‌زاده در اینستاگرام بیش از 29،135 نفر دنبال‌کننده دارد و بیش از 185 نفر را دنبال می‌کند. همچنین همایون غنی‌زاده تاکنون در اینستاگرام بیش از 633 پست بارگذاری کرده است. همایون غنی‌زاده فعالیت خود در اینستاگرام را از تاریخ 1392/08/27 شروع کرده است و تاکنون برای اولین پست او بیش از 113 لایک و 5 نظر ثبت شده است. شاید جالب باشد بدانید که پرلایک‌ترین یا همان محبوب‌ترین پست اینستاگرامی همایون غنی‌زاده تاکنون بیش از 6،798 لایک خورده است، همچنین برای پرکامنت‌ترین یا همان پربحث‌ترین پست اینستاگرامی همایون غنی‌زاده تاکنون بیش از 641 نظر ثبت شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن