تلاش بی‌سابقه دلواپسان برای بازگشت به بهشت

[ad_1]

روزنامه آرمان در گزارشی از تلاش یک جریان خاص برای بازگشت به شهرداری تهران خبر داده است.

روزنامه آرمان در گزارشی از تلاش یک جریان خاص برای بازگشت به شهرداری تهران خبر داده است.

این روزنامه اصلاح طلب می‌نویسد: «تبدیل شهرداری به باتلاق اصلاح‌طلبان»؛ این جمله از زمان پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران بارها شنیده شد. 

البته در صحت این ادعا تردیدهایی وجود داشت تا اینکه عبدا… گنجی یک فعال سیاسی اصولگرا هم در زمان تلاش همفکرانش برای حذف محمدعلی نجفی از شهرداری تهران نوشت: «به نظر می‌رسد نجفی به دنبال خروج قهرمانانه از باتلاق شهرداری تعطیل شده تهران است».

پس نمی‌توان تردید داشت که دلواپسان برنامه‌ریزی کاملی برای ضربه زدن به اصلاح‌طلبانی داشته باشند که وارد بهشت شدند و آن طور که مشخص است در تقویم کاری آنها ضربه اصلی پس از نوروز 98 آغاز و تا زمان انتخابات مجلس شدت خواهد یافت.

یکی از دلایل مخالفت اصولگرایان دلواپس با حضور اصلاح‌طلبان در بهشت را شاید بتوان پایان منفعت طلبی و انتصاب اقوام و همشهریان در شهرداری ذکر کرد.

از سوی دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری هم موضوعی نیست که منفعت‌طلبان به راحتی از آن عبور کنند.

نکته قابل تامل آنکه دلواپسان منافع بهشت برای بازگشت مجدد از راهکاری غیراخلاقی استفاده می‌کنند که آن هم سیاه‌نمایی درباره مدیران منصوب شهرداری است که نمونه اخیر آن امیر آریازند مدیر برج میلاد بود که بر اساس میزان هجمه‌ها و فشارها مجبور به ترک این جایگاه شد.

از اواسط فروردین پروژه فشار به آریازند به شکل رسمی از سوی رسانه‌های دلواپس آغاز شد و در ذیل تیتر «رفیق کاوه مدنی و بازداشتی فتنه ۸۸ رئیس برج میلاد شد!» نوشتند: «یکی از افراد مساله‌دار و از اعضای حزب منحله مشارکت از سوی شهردار تهران به عنوان مدیرعامل برج میلاد تهران منصوب شد!که در نهایت وی با این سمت خداحافظی کرد.

از سوی دیگر شایسته آنجاست که یک طرفه قضاوت نکرد و منکر ضعف‌های برخی اصلاح‌طلبان در شهرداری نشد. بدون شک برخی انتصاب‌ها بدون درنظر داشتن تجربه و توانایی افراد صورت گرفته است که همین موضوع سبب مشکلاتی می‌شود که البته باید درنظر داشت مسیر اصلاح و نه توجیه برای کارآمد کردن بخش‌های شهرداری در دستور کار اصلاح‌طلبان است. از سوی دیگر برخی با نام اصلاح‌طلب وارد شهرداری شدند اما رویکرد و عملکرد آنها بر خلاف اهداف تعیین شده اصلاح‌طلبان است که البته افراد مطرحی نیستند که عملکردشان بر نتیجه کار نهایی اصلاح‌طلبان شهرداری تاثیر منفی داشته باشد.

آنها همان افرادی هستند که در زمان حضور قالیباف در شهرداری به مجیزگویی او مشغول بودند اما با سپرده شدن شهرداری و شورای شهر به اصلاح‌طلبان منکر هرگونه حمایت از قالیباف شدند و در مدح اصلاحات به سخنرانی پرداختند! عدم تغییر این دوزیست‌های سیاسی یکی از ایرادات اصلاح‌طلبان شهرداری است. از سوی دیگر جریان اصلاحات سال‌هاست که با اتهام‌زنی مخالفان خود مواجه است و در بیشتر موارد وقعی به آن نمی‌نهد، اما برخی اصلاح‌طلبان ظاهرا روحیه ایستادگی را از دست داده‌اند و با کوچک‌ترین طعنه دلواپسان بهشت میدان را خالی می‌کنند تا آنها به اهداف خود برسند.

[ad_2]

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : 0 در حال بررسی : ۰

*

code