کتابی از اثر استاد سمیه اکبری فرد:

شرحی بر کتاب تعامل سیاسی امیرالمومنین علی ( ع ) با خلفاء:

استاد سمیه اکبری فرد، از جمله محققان جوان و نخبه علوم دینی است که کتاب‌های زیادی را گردآوری کرده است. از جمله کتب مهم وی می‌توان به کتاب “تعامل سیاسی امیرالمؤمنین علی علیه السلام با خلفا اشاره کرد. امروز بیست و یکم ماه رمضان است و روزی است که حضرت علی ( ع ) به مقام رفیع شهادت نائل می‌گردد و بر همین اساس نگاهی به این کتاب که در زندگینامه سیاسی امیرالمومنین اشاره داشته است پرداخته ایم:

استاد سمیه اکبری فرد، در گفت وگو با خبرنگار تیتر جالب، در رابطه با کتاب “تعامل سیاسی امیرالمؤمنین علی علیه السلام با خلفاء” گفت: این کتاب در واقع به رابطه سیاسی امیرالمومنین علی (ع) با خلفای راشدین می‌پردازد. در این کتاب آنچه در این ماجرا و بحران سیاسی پدید آمد در جامعه اسلامی، که بسیارحائز اهمیت است در واقع شخصیت امیرالمومنین علی ( ع ) به عنوان جانشین واقعی رسول خدا و به حسب ظاهر غیر مسئول بودن در برابر خلافت و مردم است که مورد بحث قرار گرفته است.

این مدرس حوزه ادامه داد: در کتاب حاضر، در ابتدا شخصیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام و انگیزه‌هایی که ایشان برای خلافت داشته‌اند و در ادامه انواع تعامل‌های ایشان با خلفاء مورد تحلیل قرار گرفته است و من به عنوان نویسنده و محقق این کتاب امیدوارم بعد از مطالعه این کتاب شبهاتی در این باره وجود دارد، بی‌جواب نماند.

استاد سمیه اکبری فرد تصریح کرد: این کتاب دارای ۵ فصل است که فصل اول: فضائل و حقانیت حضرت علی ( ع ). فصل دوم: تعامل سیاسی، فصل سوم: تعامل نظامی، فصل چهارم: تعامل قضایی، و فصل پنجم به تعامل علمی در این کتاب اشاره شده است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code