چگونه عشق قبلی مان را فراموش کنیم ؟

روش هایی برای فراموش کردن عشق قدیمی روش هایی برای فراموش کردن عشق قدیمی

چگونه عشق قبلی مان را فراموش کنیم ؟

هر فردی به هر نحوی در زندگی عاشق می شود اما این عاشقی به بن بست می خورد و موجب می‌شود فرد از هم جدا شوند .

پس بدانید که جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاک اسـت. پـس از یـک دوره سعی تلاش برای کنار زدن کدورتـها و مشـکلات، متاسفانه نتوانستید به زندگی درکنار هم ادامه دهید و سایه شوم جدایـی شمـا را از هـم دور کـرده اسـت. می خواهید رابطه ای جدید را شروع نموده و بتنهایی خود پایان دهید.

امـا خاطـرات و لـحـظـات با هـم بودن ذهن شما را مشغول کرده و نمی توانید انها را از یــاد ببرید. در این قسـمت ۱۰ روش بـرای فـرامـوش نمـودن همسر یا نامزد پیشین خود را خواهید آموخت.

روش هایی برای فراموش کردن عشق قدیمی

۱- حقیقت را بپذیرید: او رفته هست

بسته به اینکه رابطه قبل شما تاچه حد جدی بوده، این مرحله ممکن هست نسبت به مـراحـل دیــگر زمــان بیشتری ببرد. به طبع اگر مدتی طولانی با همسر خود زندگی کرده باشـیـد، قبـول ایـن مسئله که دیگر با همدیگر نخواهید بود بسـیـار مـشـکل تـر اسـت از زمـانی که مثلا” با نامزدتان حدود ۶ ماه در ارتباط بوده باشید.

هرقدر سریعتر این واقعیت که همسر قبل شما برای همیشـه رفـته هست را بپذیرید، زودتر خواهید توانست رابطه جدیدی را آغاز نماییـد. بـنابرایـن بـه افکـار خود که در شمـا زمزمه برگشتن و تماس گرفتن دوباره وی را میکنند، التفات ننموده و دست بکار شوید.

۲- افکار خود را بزدائید

باید خود را از صدمات و تنشهای رابطه پیشین رهایی دهید. در غیر اینصورت این حالات و احـساسات در رابـطـه جـدید به همراه شما بوده و باعث بروز مشکلات زیادی خواهد شد.

بعنوان مثال ممکن هست رفتارهای نامزد جدیدتان را بر زمینه روشهایی کـه در مـورد همسر قبل خود پیش گرفته بودید، به غلط تعبیر و تفسیر نمایید. و یا خشم و غضب پنهانی که نسبت بهمسر قبلی خود در سر داشته اید را به نامزد کنونی خود روا داریـد. بنابراین بهتر هست آن احساسات را از ذهن بیرون نموده و با فکری آزاد رابطه جدیدتان را آغاز نمایید.

۳- از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از اینکه از دست احساسات منفی رها شدید، می تـوانـید به رابطه قبل خود بعنوان یک تجربه آموزنده بنگرید. در مورد دلیل جدایی و ایـنکه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید.

با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد که دیگر اشتباهات قبل که در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه جدیدتان تکرار نـخـواهـیـد کـرد و نیز به مـسـائـلـی کـه در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل میباشند، نزدیکتر خواهید شد.

۴- با او صحبت کنید

البته ممکن هست کمی ضد احـساسی بـنظر بـرسـد، امـا خـوب اسـت در مورد نامزد یا همسر قبل خود با نامزد یا همسر جدیدتان صحبت کرده و رمز و راز دل خـود را بیرون بریزید. به این ترتیب او مـتـوجه خـواهد شـد که از کـجا آمده اید و سخن و اعمال شما را سوء تعبیر نخواد نمود.

با این وجود در این کار زیاده روی نکنید چون ممکن هست باعث ترساندن نفر جدید شده و مجبور به طی مجدد این مراحل گردید!

۵- با او قطع رابطه کنید

آن چه که عموم افراد با آن اتفاق نظر دارند این هست که هیچگاه نمیتوان همسر یـا نامـزد قبلی را بعنوان “دوستان معمولی” در نظر گرفت و به همین منوال با آن ها ارتبـاط داشـت. با اینکه اشخاص خوش بین بر این باورند که می تـوان ارتـبـاط دوسـتـانه خـود را با نامزد پیشین حفظ نمود،افراد واقع بین اعتقادی برچنین رابطه ای ندارند. همیشه مسائل حل نشده ای وجود دارد که باعث میشود عشاق سابق به روشهای عجیبی رفتار کنند.

روش هایی برای فراموش کردن عشق قدیمی

۶- عکس او کنار بگذارید

هر نوع خاطره بجا مانده از او نظیر عکسها، نامه ها، لباسها، جواهرات بدلی و چیزهای دیگری که شما را به یاد او میاندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید. اگر اهـل دور ریـختن نیستید، آن ها را در یک کارتن گذاشته و در کمد یا انباری قرار دهید.

۷- مکانهای محبوب جدیدی پیدا کنید

سعی نکـنـید با نامزد جدید خود بـه هـمان رستوران یا پارکی که با همسر قبل خود میرفتید، سربزنید. چون این باعث میشود بجای اینکه حواستان به نامزد جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.

بهترین کار این هست که محلهای تفریحی جدیدی گزینش کنید که تا به حـال نـرفـتـه اید. چه کسی می داند؟ شاید آن محل جدید تبدیل به پاتوق شما شود.

۸- نامزد جدید خود را به دوستان و خانواده خود معرفی کنید

معرفی نامزد جدید به دوستان و خانواده باعث می شود تا بتوانید سریعتر همسر قبلی خود را فراموش کنید. هنگامیکه آن ها شروع به درنظر گرفتن شما بعنوان دو یـار جـدیـد نموده و فردی که عادت به بودن با او داشتید را از یاد می بـرند، شـمـا نـیـز همین کار را آسانتر انجام خواهید داد.

۹- مقایسه نکنید

نامزد یا همسر جدید خود را از هیچ لحاظ «شکل، قیافه، وزن، استعداد،… » با همسر یا نامزد قبلی مقایسه نکنید.

۱۰- یگانگی وی را تحسین نمایید

درعوض روی آن چیزی هایی که باعث تمایز نامزد جدیدتان میگردد، تمرکز کنید. چه چیز استثانی دارد؟ چـه کـاری مـیتواند انجام دهد که دیگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به این سؤالات خواهید توانست خـصـیصـه های که باعث عشق ورزیدن شما نسبت به او میشود را دریافته و انها را همیشه مورد تحصین قرار دهید.

به گزارش تالاب با دنبال نمودن این ۱۰ مرحـله نـه تـنـها می توانید نامزد یا همسر قبلی خود را فراموش کنید، بلکه در موقیعیتی قرار خواهید گرفت که از همراهـی نامزد جدیدتان نهایت لذت را ببرید. پس شروع کنید.

منبع :hs-aflaton.blogfa.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code