ماجرای حمله گاندو به پسر نوجوان در سیستان و بلوچستان

ماجرای حمله گاندو به پسر نوجوان در سیستان و بلوچستان

ماجرای حمله گاندو به پسر نوجوان

روز گذشته سه شنبه ۱۲ ام شهریور ماه سال ۹۸ یک کودک ۱۵ ساله از توابع پیشین شهرستان سرباز مورد حمله تماح قرار گرفت و از ناحیه دست راست و ران پا آسیب دید او به همراه دوستانش به تفریح رفته بود که این اتفاق افتاد این پسربچه به علت شدت جراحات به بیمارستان ولایت شهرستان سرباز انتقال داده شد امسال این چهارمین حمله گاندو است که در سرباز رخ داده است.

حمله گاندو
حمله گاندو

حمله گاندو به کودک در پیشین

پور مردان مدیر کل محیط زیست سیستان وبلوچستان در گفت و گویی گفت: حوالی ساعت ۱۷ عصر دیروز یک کودک حدودا ۱۵ ساله از توابع پیشین شهرستان سرباز در جنوب استان از ناحیه دست راست و ران پا مورد حمله تمساح قرار گرفت و آسیب دید.

پور مردان افزود: این نوجوان همراه دو نفر از دوستانش نزدیک دهنه ورودی آب سد پیشین برای تفریح رفته بودند که مورد حمله تمساح قرار می گیرد.

او افزود:گاندو نوجوان را به داخل دریاچه می کشاند که به همت دو تن از دوستانش از چنگال گاندو رها می شود.

حمله گاندو
حمله گاندو

او ادامه داد: این پسربچه به علت شدت جراحات به بیمارستان ولایت شهرستان سرباز انتقال داده شد.

ماجرای حمله گاندو به کودک در پیشین

پور مردان افزود:ماموران محیط زیست شهرستان سرباز در کنار نوجوان آسیب دیده حضور دارند و روند درمانی وی در حال انجام است.

مدیر کل محیط زیست سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با وقوع اتفاقات اخیر و حمله تمساح به کودکان در جنوب استان، اکیپی از محیط بانان سراسر استان به منظور یاری رساندن به محیط بانان منطقه حفاظت شده گاندو، برگزاری کلاس های آموزشی برای اهالی روستاها و مردممحلی بویژه کودکان در خصوص خطرهایی که ممکن است ایشان را تهدید کند انجام شده است.

پورمردان از هم استانی‌های فهیم و آگاه خواست به تابلو‌های نصب شده در اطراف دریاچه ها، سدها، هوتک‌ها و رودخانه‌ها توجه کرده و از شنا کردن و نزدیک شدن به این مناطق جداً خودداری کنند.

امسال این چهارمین حمله گاندو است که در سرباز رخ داده است.

تنها زیستگاه تمساح ایرانی یا همان تمساح پوزه‌ کوتاه که در اصطلاح بومی گاندو گفته می شود، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۴۶۰ هزار هکتار در شهرستان‌های سرباز و چابهار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن