" />مجموعه کتب استاد سمیه اکبری فرد: - تیتر جالب

مجموعه کتب استاد سمیه اکبری فرد:

” تعامل سیاسی امیرالمومنین علی ( ع ) با خلفاء”  که در واقع به رابطه سیاسی حضرت با خلفای راشدین می‌پردازد که دارای پنج فصل می‌باشد: فصل اول: فضائل و حقانیت حضرت علی ( ع )، فصل دوم: تعامل سیاسی، فصل سوم: تعامل نظامی، فصل چهارم: تعامل قضایی، فصل پنجم: به تعامل علمی پرداخته شده است.

” اسلام و موسیقی” به قلم استاد سمیه اکبری فرد، تلاش گردیده است تا بیان دیدگاه‌های دانشمندان و فقها و نیز بررسی اثرات موسیقی، بر ابعاد جسمانی و روحانی انسان‌ها، به پاره ای از این ابهامات پاسخ داده شود و با مراجعه به منابع روایی متقن، ابعاد موضوع  تبیین گردد.

“حجاب سنگر زنان ” کتابی درباره حجاب و آثار آن در زندگی فردی و اجتماعی است زنان است. این کتاب که پنج فصل دارد سعی شده مسئله حجاب از دیدگاه‌های مختلف بازنگری شود.

فصل اول: حجاب در چرخش تاریخ، فصل دوم: حجاب از منظر قرآن و روایات، فصل سوم: حجاب و ارزش‌ها، فصل چهارم: آثار بی حجابی، فصل پنجم: اقوال فقها و مراجع تقلید در وجوب حجاب.

” تغافل و نقش تربیتی آن ” پژوهشی است که به موضوع مهم تغافل که بسیار در جامعه کمرنگ شده است و رابطه آن در نظام تربیتی خانواده و جامعه پرداخته شده است. این اثر در یازده گفتار از جمله معنای تغافل، اقسام تغافل، نقش تربیتی تغافل، تغافل از منظر روان شناختی، آثار ارزشمند تغافل و…..تحلیل و نگاشته شده است.

” غدیر قلب اسلام” این کتاب قطره ای دریا و اندکی از بسیار معارف و فضائل عید الله اکبر یعنی عید غدیر خم را بیان می‌کند و گوش جان به دستورات معصومین صلوات الله علیهم اجمعین سپرده تا پرمعنی ترین محبت‌ها را در چنان روزی نثار کند و با شکوه ترین جشن‌ها را در بزرگترین روز خدا برپا کند.

” فدک و رفتار سیاسی حضرت زهرا ( س )” در شش فصل نگاشته شده که مهمترین آن‌ها موضوع سقیفه و بعد از رحلت، جریان غصب فدک و خطبه‌های ناب و گهربار حضرت زهرا ( س ) است.

” در محضر خورشید” کلام گهربار علی ( ع ) در نهج البلاغه است که به فارسی ترجمه و گردآوری شده است.

استاد سمیه اکبری فرد، تنها به این کتاب‌ها که هر کدام گنجینه ای ارزشمند است بسنده نکرده و در حال حاضر مشغول کتابت آثار دیگری است تا با قلم خود، بتواند نسل امروز را درعصرغیبت به تعالیم دینی و مکتب اهل بیت آگاه سازد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن