سجده‌های طولانی و عمل به قرآن دو نگین انگشتری سیره عبادی امام رضا ( ع )

استاد سمیه اکبری فرد، نویسنده کتاب‌های دینی و مذهبی، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام هشتم شیعیان، به زندگینامه این امام رئوف پرداخت و اظهار داشت: حضرت رضا ( ع ) در سی و مین روز ماه صفر سال ۲۰۳ هجری قمری به دست مامون، خلیفه عباسی لعنت الله به شهادت رسیدند..امام دارای القاب و کنیه بسیاری است که مشهورترین آن‌ها، رضا، صابر، صادق، رضی، زکی، ولی و کنیه حضرت ابوالحسن می‌باشد.

نویسنده کتاب تغافل تصریح کرد: خصلت‌های اخلاقی امام هشتم شیعیان بسیار زیاد روایت شده است اما شاید مهمترین خصلت اخلاقی حضرت، آداب و معاشرت با مردم بود تا جایی که بهترین جامع و لباس خود را به تن می‌کردند و خیلی آراسته به نزد مردم می‌رفتند و بسیار اهل گوش دادن بودند و هرگز صحبت فردی را قطع نمی‌کردند و ایشان هرگز با زبانشان کسی را نمی‌آزردند و تا آنجا که می‌توانستند حاجت کسی را بی پاسخ نمی‌گذاشتند.

این نویسنده کتب دینی، به سیره علمی امام اشاره کرد و گفت: بسیاری از فقهاء برای مباحثه نزد حضرت می‌رفتند و جواب سوالات خود را به خوبی و با منطق و مستدل پاسخ می‌گرفتند. حضرت احادیث زیادی در باب علم و معرفت و به خصوص احادیث پزشکی در علم طب دارند.

استاد اکبری فرد، پیروی از راه حضرت علی ابن موسی الرضا ( ع ) را راه بهشت برشمردند و خاطرنشان کردند: راهی که حضرت رفته است و با روایات و احادیثی که از خود به جای گذاشته اند را اگر به درستی بپیماییم در حقیقت کلید بهشت را به دست گرفته ایم و به بهشت برین راه پیدا خواهیم کرد. انشااله با معرفت و با خلوص دل به فرامین امام هشتم توجه کنیم تا جمیع خیر دنیا و آخرت نصیبمان شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن