" />گفت وگو با پانیذ مدینه، دختر با استعداد ارومیه - تیتر جالب

گفت وگو با پانیذ مدینه، دختر با استعداد ارومیه

نجات دادن جان دیگران در شرایط خاص، بزرگترین هدفم است

پانیذ مدینه، پایه پنجم در مدرسه غیرانتفاعی آوای علم درس می‌خواند. پانیذ دارای استعدادهای مختلفی است که باعث شده تا ما به شهر ارومیه بیاییم و با این دختر نابغه و با استعداد شهر ارومیه مصاحبه ای داشته باشیم:

پانیذ خانم از خودت و علاقت بیشتر برایمان بفرمایید؟

پانیذ مدینه هستم، کلاس پنجم و خیلی علاقه دارم در آینده یک جراح باشم و مهمترین هدفم نجات دادن جان آدم‌ها است. خیلی دوست دارم با کمترین امکانات و در شرایط اضطرار و فوری، با علمی که خواهم آموخت، به نجات آدم‌ها بپردازم. من وقتی فیلمی می‌بینم که با کمترین امکانات و در شرایط خاص حادثه ای، افرادی در حال نجات جان دیگران هستند را با علاقه دنبال می‌کنم.

چرا همچنین حسی در تو وجود دارد؟

من خیلی در زندگی احساس مسئولیت دارم و این نتیجه تربیت درست پدر و مادر من بوده است. شاید همین احساس مسئولیت در من است که دوست دارم روزی جراح شوم و جان دیگران را در هر شرایطی نجات دهم.

ما شنیده ایم شما استعدادهای زیادی دارید. دیگر به چه چیزهای علاقه مندی؟

در حال حاضر،کنار درس خواندن بسیار علاقه به آشپزی کردن دارم.سفره آرایی و تزیین غذا را خیلی علاقه دارم. اما مهمتر از آن خیلی کار مترجمی را دوست دارم و در حال حاضر برخی کتاب‌ها را ترجمه می‌کنم. در شنا استعداد دارم و یک بار هم رتبه آوردم.

پانیذ خانم رمز موفیتت را در چه می‌دانی؟

فکر می‌کنم احساس مسئولیت و پشتکار دو بال موفقیت من در پرواز به سوی هدفم است.

در پایان چه توصیه ای به هم سن و سالان خودت داری؟

بچه‌ها حتما به علاقه خود توجه کنند و آن را بنویسند و به پدر و مادر خود بدهند و علاقه و استعداد خود را با همکاری خانواده پیگیری کنند. جا دارد در پایان از پدر و مادرم که بسیار برای من زحمت کشیده اند تشکر کنم.

نظر کارشناسی  دکتر مرتضی چمن آرا مخترع و نابغه جهان:

خیلی جای خوشحالی است که یک دختربچه با این سن و سال از الان به این فکر است که جان آدم‌ها را در شرایط سخت و با کمترین امکانات نجات دهد و من به عنوان یک مخترع به پانیذ خانم افتخار می‌کنم که نجات جان دیگران برایش اولویت دارد. امیدوارم در سال‌های آینده پانیذ خانم را در لباس یک جراح قلب یا مغز و اعصاب ببینم که در حال نجات دادن سلامت هم وطنانش است.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ئ
بستن