معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

خوردن آجیل در دوران بارداری به کاهش خطر فشار خون ، استرس اکسیداتیو و دیابت کمک می کند. رژیم غذایی مادران غنی از آجیل در سه ماهه اول بارداری توصیه می شود. در ادامه معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری را می خوانید

معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

478533 Gahar ir معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

تجزیه و تحلیل یک مطالعه نشان داده است گروه کودکانی که مادرانشان در سه ماهه اول بارداری بیشتر آجیل می خورند بهترین نتایج را در کلیه تست های اندازه گیری عملکرد شناختی ، ظرفیت توجه و حافظه کاری کسب کرده اند.

نتایج یک مطالعه جدید تایید می‌کند کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری مغز خشکبار مصرف کرده‌اند، کمتر دچار حساسیت به آجیل و خشکبار می‌شوند.

پزشکان آمریکایی در این مطالعه به بررسی سوابق پزشکی و رژیم غذایی بیش از ۸۰۰۰ کودک و مادران آنها پرداخته و دریافتند: مصرف برخی مواد خوراکی خاص در ماه‌های نخست بارداری، جنین را در برابر این خوردنی‌ها مقاوم کرده و در نتیجه احتمال بروز آلرژی‌ به مغز خشکبار را در آنها کاهش می‌دهد.

240129 Gahar ir e1574694335377 معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

اما به دلیل یافته‌های ضد و نقیض درباره تاثیر مصرف خشکبار و با توجه به نتایج مطالعات قبلی که نشان داده‌اند مصرف آجیل نه تنها تاثیری بر سلامت ندارد بلکه حتی ممکن است مصرف زیاد آن خطرات احتمالی داشته باشد لذا متخصصان تغذیه هنوز نمی‌توانند به زنان باردار تاکید کنند که حتما در دوران بارداری آجیل مصرف کنند و برای دستیابی به نتایج قطعی‌تر انجام آزمایش‌های بیشتر مورد نیاز است.

بخوانید : درمان کیپ شدن و گرفتگی گوش در هواپیما و ماشین

دکتر «لیندسای فرازیر» از بوستون گفت: در بررسی‌هایی که روی این تعداد کودک انجام دادیم دریافتیم کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری آجیل مصرف کرده بودند یک سوم کمتر دچار حساسیت به خشکبار شده‌اند. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، فرازیر همچنین اظهار داشت: البته فاکتورهای دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار هستند. به طور مثال زنانی که در دوران بارداری آجیل را در رژیم غذایی‌شان گنجانده بودند، رژیم غذایی سالم‌تری داشتند و برنامه غذایی روزانه آنها حاوی مقدار قابل توجهی از میوه‌ها و سبزیجات بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن