تیتر جالب

بالاخره ویروس کرونا به ایران رسید /شناسایی ۲ مورد کرونا در کشور

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن آزمایش‌های اولیه دو مورد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس جدید خبر داد.

گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وبدا کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت گفت:  ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد.

او افزود: در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است.

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: مراحل بعدی آزمایش‌ها در حال انجام است و نتیجه نهایی، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

جهانپور بیان کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارائه خدمت است.

 رییس روابط عمومی وزارت بهداشت تاکید کرد: لازم است تمام هموطنان عزیز به ویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.

مشغول تکمیل اطلاعات ۲ مورد ابتلا به کرونا در قم هستیم

محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دو مورد ابتلا به کرونا در شهر قم بیان کرد: این دو مورد از اهالی شهر قم هستند.

او ادامه داد: در حال بررسی و تکمیل اطلاعات در زمینه این دو مورد ابتلا به ویروس کرونا و شیوه ابتلای آنها در قم هستیم و اطلاعات تکمیلی در این زمینه را اعلام می‌کنیم.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارکوب وب
بستن